Odpočinek a rekuperace v roce 2018. Nejlepší zdravotní střediska

Každý člověk potřebuje čas od času odpočinek, který jim umožní zotavit se a obnovit energii. Proto je dovolená často využívána nejen pro lyžování nebo pro opálení, ale i pro zotavení. Tento směr byl nazýván zdravotní turistikou. Jeho hlavním cílem byla léčba a údržba těla. Jako bonus mohou cestující využít možnost vyhlídkových a zábavných programů kombinujících rekreaci a rehabilitaci.

Zdravotnická a zdravotní turistika v Turecku

Když už mluvíme o dovolené v Turecku, mnozí z nás jsou luxusní pláže a hotely, all-inclusive. Existuje však mnoho míst, která jsou vhodná nejen pro zábavu, ale i pro rehabilitaci.

Například termální prameny Pamukkale. Voda v místních pramenech je bohatá na vápník a podle otisků v nich se Kleopatra sama ujala vodních procedur. Koupání zde má velký vliv na stav kůže, pohybového aparátu a močového ústrojí.

Další slavný turecký resort Yalova nabízí termální prameny, vodu, ve které je nasycen fluor, chlorid vápenatý a sodný. Proto je indikován pro alergie, onemocnění trávicího ústrojí, revmatismus a metabolické poruchy.

Programy pro volný čas a rekreaci ve Slovinsku

\ t

Lázeňská střediska v této zemi patří k nejstarším v Evropě. Zdravotnická centra Slovinska nabízejí svým hostům různé léčebné programy.prevence nemocí a obnovení duševní síly.

Portorož, který se nachází na Jadranu, se stala vyhledávanou turistickou oblastí. Zde je otevřeno thalasso-terapeutické centrum, kde se k léčbě a provádění kosmetických procedur používají mořské plody. Turisté sem přicházejí, aby se zbavili neurologických onemocnění, stejně jako patologií svalů a kloubů.

Další wellness resort s dlouhou historií - Rogaška Slatina. Žádné lokální zdroje léčivé vody z místních zdrojů neexistují.

Odpočinek a zotavení v Itálii v roce 2018

\ t

Od dob římské říše jsou známy termální prameny, s nimiž je Itálie bohatá. Kromě hydroterapie úspěšně využívají i termální bahno, řasy, atd. Středisko Merano, které se nachází v blízkosti Rakouska, je obzvláště oblíbené mezi turisty. V místních nemocnicích používejte minerální vodu, která dokáže účinně zvládat obezitu, metabolické poruchy a zmírnit stres.

Malebný ostrov Ischia je známý pro své léčivé bahno s vulkanickým původem, stejně jako pro alkalicko-železité a radonické vody.

Rakouské termální prameny

\ t

V této zemi čekají turisté nejen na luxusní lyžařská střediska, ale také na četné nemocnice, kde nabízejí zlepšení svého zdraví. Pro tento účel Rakousko využívá termální vody nasycené solemi obsahujícími jod a síru a nejčistší horský vzduch.

Lázně Baden nabízejí léčebné a lázeňské proceduryrehabilitační programy, které pomáhají zbavit se problémů páteře a kloubů.

V Bad Ilsh se můžete zbavit kil a léčit dýchací systém. K tomu použijte Glauberovu sůl, která se zde těží v dolech.

V Bad Hall jsou minerální prameny, jodizovaná voda, která je účinná při nerovnováze hormonů.

Odpočinek a zotavení dětí a dospělých v Německu

\ t

Baden-Baden se stalo nejoblíbenějším lázeňským centrem v Německu, kde se zástupci ruské aristokracie často vraceli v předrevolučních časech. Dnes je odpočinek k dispozici všem. Co nabízí resort svým hostům? Jedná se především o termální minerální vody. Dále jsou zde prováděny solné terapie, pitné kúry, balneologické a kosmetické procedury.

Síla mrtvého moře

Izraelská medicína je známá svou vysokou úrovní. Jedním z nejoblíbenějších míst pro odpočinek a obnovu je Mrtvé moře. Voda v ní třetina sestává z minerálů a solí, které mají léčivé účinky. Také podél pobřeží jsou bahenní a termální prameny.

Dalším izraelským letoviskem, kde můžete zlepšit své zdraví, byl Eilat, který se nachází na břehu Rudého moře. Balneoterapie a thalassoterapie jsou zde prezentovány.

Francouzské lázně

Zejména zdravotnická turistika ve Francii je založena na thalassoterapii. Tento směr je jiný, protože zdeObvykle se používá voda a jiné produkty (nečistoty, řasy, soli, plankton atd.), které se získávají z moře. Vzhledem k tomu, že mořská voda ve svém složení se nejvíce podobá plazmě lidské krve, všechny užitečné složky mohou být účinně absorbovány v těle.

Thalassoterapeutická střediska se nacházejí hlavně na pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře. Mezi nimi jsou Kodali a Biarritz.

Zdravotní turistika v České republice

\ t

V populárních českých střediscích Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně je vodoléčba kombinována s fyzioterapií, bahenními koupelemi a masážemi.

Indická Ayurvéda

Fanoušci alternativní medicíny a různých východních praktik mohou jít do Indie, kde vznikla Ayurvéda - věda o zdraví a zdraví, která se výrazně liší od tradičních metod léčby. Zde jsou všechny postupy zaměřeny na očištění karmy, aby se člověk mohl zbavit různých nemocí.

Většina nemocnic se nachází v Kerala. Zlepšení procedur v salonech SPA a ájurvédských centrech zde lze kombinovat s relaxací na pláži.

Čínská medicína

Cílem antických čínských lékařských postupů je nalezení vnitřních životních rezerv těla. To je usnadněno manuální terapií, akupunkturou, meditací, speciální gymnastikou, použitím bahna a bylin.

Hainan, Anshan a Dalian patří mezi hlavní zdravotní střediska v Číně.