Odpočinek a rekuperace v Tamanu 2018

Taman - nelze nazvat oblíbeným letoviskem. Infrastruktura zde není příliš rozvinutá, v obci nejsou žádné diskotéky, noční kluby a další zábavy. Nicméně, pro ty, kteří hledají místo pro klidnou a relaxační dovolenou, bude tato vesnice ideálním místem.

Jak se dostat do Taman

Existuje několik způsobů, jak se dostat na dovolenou v Taman. Nejrychlejší způsob, jak to udělat, je letět do Anapy letadlem. Je to nejbližší letiště do vesnice. Cena letenky z Moskvy závisí na sezóně. Ve výšce léta, jejich cena je asi 4,5 tisíc rublů.

Můžete si vzít taxík z letiště do Tamanu. Náklady na tuto službu je asi 1500 rublů. Ti, kteří chtějí ušetřit na cestování, by se měli dostat na autobusové nádraží Anapa a odtud autobusem do Tamanu. Náklady na jízdenku na autobus jsou asi 30 rublů.

Další možností, jak se dostat do střediska, je železnice. K tomu, vezměte jízdenku vlakem do Anapa nebo Krasnodar. Ceny vstupenek z Moskvy do Anapy začínají od 3100 rublů za přepravu druhé třídy a od 4900 rublů v prostoru.

Můžete se dostat z Krasnodaru do Tamanu na každém autobusu, který jede na Krym. Průměrná cena autobusové jízdenky je 500 rublů.

Ti, kteří plánují cestovat autem, by měli jet do Krasnodaru podél dálnice M-4 „Don“ a pak odbočit směrem na Anapu a pohybovat se směrem k vesnici Starotitarovskaya a odtud odbočit doleva. To je tato cesta, která vede do vesnice Taman.

Odpočinek v Tamanu 2018 bez zprostředkovatelů: soukromý sektor, hotely, penziony

\ t

Ubytovat se můžete v obci v hotelu, penzionu nebo si pronajmout pokoj v soukromém sektoru. Cena za dvoulůžkový pokoj bude záviset na ročním období a vzdálenosti od moře. Na vrcholu sezóny, ceny pokojů může dosáhnout 3-5 tisíc rublů denně. Některé hotely mají venkovní bazén a hřiště pro děti a hry.

Náklady na pokoje v penzionech jsou obvykle nižší - až 1500-2800 rublů denně. Zde jsou rekreantům nabízeny kuchyně, kde si můžete vařit vlastní jídlo.

Pronájem chaty v Taman stojí asi 7 tisíc rublů.

Nejvíce rozpočtových prostředků bude ubytování v soukromém sektoru. Zde žádají o bydlení od 300 do 2000 rublů.

Rekreační zařízení v Tamanu

\ t

V obci Taman nejsou žádná rekreační střediska. Ti, kteří si přejí nejen si odpočinout, ale také zlepšit své zdraví během prázdnin, jsou nabídnuti k návštěvě některého z rekreačních středisek na poloostrově Taman. Nejoblíbenější z nich jsou ve vesnicích Veselovka, Blagoveshchenskaya, Senna a Peresyp. Náklady na odpočinek zde může začít od 400 rublů a dosáhnout 9 tisíc rublů.

Odpočinek a zotavení v Tamanu

\ t

V blízkosti obce jsou bahenní sopky, největší z nich - Karabetova Sopka, která se nachází 4 km od Tamanu. Neexistuje však infrastruktura.

Ve 40 km od vesnice se nachází bahenní sopka Tizdar. Je vybaven celou zdí pro odpočinek, jsou zde bazény, šatny, sprchy a další infrastruktura. Plavání v těchto sopkách pomáhá zbavit se mnoha patologií pohybového aparátu. SJe třeba mít na paměti, že takový postup má kontraindikace. Proto byste se měli nejprve poradit s lékařem.

Na poloostrově jsou bahna. Nedaleko obce jsou Salt a Markitan Lake.

Ceny za dovolenou v Taman 2018

\ t

Ti, kteří si pronajímají bydlení v soukromém sektoru nebo v penzionu, nabídnou kuchyni, kde si turisté mohou vařit vlastní jídlo. Pokud však taková touha neexistuje, můžete jít do jedné z místních kaváren, snack baru nebo do kavárny.

Jedinou restaurací v obci je Hermonassa. Zde jsou turistům nabízeny pokrmy tradiční kuchyně Kubánské kuchyně. Restaurace pravidelně pořádá divadelní přehlídku, která zahrnuje ochutnávky místních vín.

Ceny potravin v místních stravovacích zařízeních lze nazvat rozpočtovými. Takže, oběd v jídelně bude stát asi 200-300 rublů, a v kavárně na pobřeží moře - 400-500 rublů. Na večeři s vínem bude muset zaplatit 800-1000 rublů.

Odpočinek v Tamanu na moři

V osadě je asi 15 pláží.

U vchodu do Tamanu je divoká pláž. Na nich není infrastruktura a při vstupu do moře se nacházejí ostré kameny. Nedaleko je písečná pláž na rožni. Neexistuje zde žádná zábava a infrastruktura.

Na ostrově Tuzla Spit se nacházejí 4 pláže, které jsou na jedné straně omývány Azovským mořem a na straně druhé Černým mořem. Jsou široké a pokryté pískem. Jsou vybaveny markýzy, pod nimiž se můžete během dne skrýt od spalujícího slunce. Existuje mnoho kaváren a turistů.nabízí všechny druhy plážových aktivit.

Nejoblíbenější pláže v Tamanu jsou Central, Ataman, Old Quay a Dock. Většinou jsou pokryty pískem, ale jsou zde i místa s oblázky. Zde se turistům nabízí rozvinutá infrastruktura a jsou vytvořeny komfortní podmínky pro rekreaci.

Taman Atrakce

Historie Tamana je stará asi 2500 let. Obec má archeologické muzeum, které obsahuje unikátní exponáty nalezené při vykopávkách ve starobylé osadě Hermonassa-Tmutarakan.

V Tamanu je jediným zdrojem kondenzované vody v Rusku - turecké fontány. Nachází se v pavilonu, který je vyzdoben malbami zobrazujícími postavy místních legend.

Zde je také první pravoslavná církev v regionu, postavená kozáky - církví přímluvy.

Na okraji obce se nachází pevnost Suvorov, vedle které se nachází kaple Ushakov.

Můžete se seznámit s historií a životem místního obyvatelstva v skanzenu Ataman.

Fanoušci literatury se zajímají o dům-muzeum Lermontov.

Ti, kteří mají zájem o přírodní krásy, mohou jít do Údolí lotosů, které se nacházejí v blízkosti obce Golubitskaya.

Rekreace v Tamanu: recenze, klady a zápory

Taman je ideálním místem pro příznivce relaxační dovolené. Koneckonců, ani v hlavní sezóně není na plážích tak mnoho lidí. Ceny za ubytování v obci jsou rozpočtem. Pravidelně v TamanuExistují různé festivaly, kde jsou turistům nabízeny lepší znalosti kultury regionu.

Nedaleko letoviska se nacházejí bahenní jezera, kde můžete zlepšit své zdraví. Ti, kteří preferují noční zábavu v obci, se však nudí, protože zde nejsou žádné kluby a diskotéky. Někteří se také bojí poměrně dlouhého času, který bude muset strávit na cestě do Tamanu.