Odpočinek v Adleru v létě 2018

Adler je samostatnou správní jednotkou a součástí Velkého Soči. Přitahuje turisty dobře rozvinutou infrastrukturou a speciální barvou, stejně jako zábavou pro každý vkus. Kromě dovolené na pláži, resort nabízí cestujícím vynikající podmínky pro rekreaci a aktivní zábavu.

Odpočinek v Adleru v létě 2018: průměrné ceny bydlení

Resort nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty. Zde si můžete pronajmout byt nebo hotelový pokoj, využít služeb penzionů nebo penzionů. Níže je několik možností bydlení s různými cenovými nabídkami.

 1. Penzion "Champion" nabízí návštěvníkům luxusní pokoj. Nachází se 10 minut chůze od pláže, nedaleko "olympijského parku". Nedaleko jsou obchody a kavárny. Hotelové služby zahrnují parkování zdarma, letní dům, bazén, kuchyň na vaření a prádelnu. Životní náklady začínají od 4000 rublů denně.

 1. Penzion Mila-More nabízí turistům odpočinek v klidné oblasti obklopené malebnou přírodou, v pokojích typu Deluxe a Standard. Součástí penzionu je bazén s lehátky, parkování zdarma, kuchyň pro vaření a gril. 20 minut na klidné moře. Náklady na bydlení v "Mila-Sea" začíná od 800 rublů na 1 den.

 1. Penzion Antares se nachází v centru města Adler, 100 metrů od hoteluoblázková pláž. V blízkosti domu jsou obchody, trhy a kavárny. Kategorie dostupných pokojů: economy, standard a junior suite. "Antares" nabízí návštěvníkům krajinářský rekreační prostor, jídelna, kuchyň pro vaření, obchod, kde si můžete koupit potraviny a základní potřeby. Náklady na bydlení v penzionu začínají na 350 rublů za den.

 1. Hotel Volga je vzdálen 5 minut chůze od pláže. Nedaleko jsou obchody, kavárny, přepážka s turistickými informacemi, akvárium a vodní park. Kategorie pokojů: rodina a standard. V hotelu je kuchyň na vaření. Náklady na ubytování v hotelu začínají od 800 rublů za den.

 1. Rekreační středisko "Neptun" nabízí turistům pokoje standardu, ekonomiky a chaty na klíč. Pláž je 250 metrů od Neptunu. Na území základny je kantýna. Životní náklady začínají od 800 rublů denně.

 1. Hotel Malachit je v docházkové vzdálenosti od moře. Hotel je obklopen upravenou zahradou. Na jeho území se nachází jídelna a kuchyň, ve které si hosté mohou vařit sami. Životní náklady od 800 do 1250 rublů za den.

 1. Penzion "Jaro" se nachází v parku Adlerkurort. Dovolená penzion nabízí apartmány a třídy standard. "Jaro" má vlastní pláž, bazény, bar, restaurace, saunu, masážní místnost a salon krásy, posilovny a sportovní haly, obchody,Kino, diskotéka a turistické informace. Kromě toho penzion má vše, co potřebujete pro rehabilitaci a léčbu řady onemocnění. Ubytování v penzionu od 2700 rublů denně.

 1. Penzion "Dolphin" nabízí výborné podmínky pro rodinnou a aktivní rekreaci. Na jeho území jsou hřiště, bary a restaurace, diskotéka, obchody se suvenýry a obchody, přepážka s turistickými informacemi. Kromě toho penzion nabízí širokou škálu zdravotnických služeb (masáže, ošetření bahnem a minerálními vodami atd.). Náklady na bydlení v penzionu jsou od 1250 rublů denně.

Jak se tam dostat

Nejvhodnější způsob, jak se dostat do Adleru, je letadlem. Ale rezervace vstupenek je předem, stejně jako v turistické sezóně bude obtížné. V závislosti na zvolené letecké společnosti se ceny letenek mohou značně lišit a jsou v rozsahu 4600-10000 rublů.

Letiště se nachází v samém centru města Adler. Odtud se můžete dostat taxíkem do nejvzdálenějších částí resortu. Pokud si ji objednáte přes dispečer, pak cena služby bude 250-350 rublů. Můžete také využít služeb soukromých vlastníků, s nimiž můžete vyjednávat a za menší částku.

Druhou možností je cestování vlakem. Při plánování je třeba se o vstupenky postarat předem. Ceny vstupenek budou mnohem nižší. Například jízdenka ve voze druhé třídy z Moskvy do Adleru stojí kolem 3800 rublů, v kupé od 6 000 do 7 000 rublů.

Nejlevnější způsob, jak se dostat do Adlerje jízda autobusem, zejména pokud si okamžitě zarezervujete jízdenky. Jízdenka pro dospělé z Moskvy bude stát 4100 rublů jednou cestou a 5700 rublů, pokud si objednáte 2 vstupenky najednou v obou směrech. Poplatek pro dítě bude stát 3 900, resp. 5 500 rublů.

Obyvatelé okolních regionů mohou cestovat do Adleru autem.

Klima

Adler je nejjižnější subtropická oblast Ruska, takže prakticky neexistuje žádná zima. V Adleru, nejdelší plážové sezóně, která začíná v druhé polovině dubna a trvá až do poloviny listopadu. V létě může teplota vzduchu dosáhnout +32 stupňů. A voda v moři se ohřívá až na 25 stupňů.

Pláže

Všechny pláže Adler jsou oblázkové nebo oblázkové. Všude je vstup do moře mělký, což bude důležité zejména pro ty, kteří jdou na dovolenou s malými dětmi.

Většina pláží Adleru je volná a přístupná veřejnosti. Mezi nimi jsou tyto pláže:
 • "Prestige" - malá oblázková pláž s malými písečnými ostrovy. Jeho šířka není větší než 6 metrů a její délka je asi 100 metrů. Zde jsou rekreantům nabízeny k pronájmu lehátka a slunečníky, jízda katamarány a vodní skútry. Pláž hladce jde do parku.
 • Pláže nádraží jsou již dlouho opuštěné. Proto je zde dnes jen málo lidí. Pobřeží je 1 km a pláž 20 metrů. Vzhledem k vzdálenosti od hotelů a hotelů, hlavní cestující na plážijsou ti, kteří si pronajmou byt v blízkosti pláže.
 • „Spark“ lze rozdělit do dvou částí - jedna je pokryta malými oblázky a druhá je písek. Na pláži je vše, co potřebujete k relaxaci - šatny, sprcha, půjčovna vybavení.
 • "The Seagull" - pohodlná pláž táhnoucí se přes 1 km. Pro pohodlí průchodu k moři jsou zde položeny dřevěné podlahy. Pro turisty provozující půjčovnu vybavení, restaurace. Kromě toho zde nabízí možnost potápění, parasailing nebo rybaření.
 • "Pearl" je charakteristický rys pláže je, že je zcela pokryta pískem.

Zábava

Pokud nechcete, aby celá dovolená ležela na pláži, v Adler najdete mnoho možností pro aktivní zábavu - potápění, parasailing, vodní lyžování a lyžování.

Není to tak dávno, v Adleru byla otevřena zábava "Sochi Park", zdobená ve stylu ruských pohádek. I když je ve srovnání s Disneyland, tam bude zábava pro dospělé stejně.

V letovisku je otevřen vodní park Amfibius s četnými vodními atrakcemi, bazény a zábavou pro děti.

V parku Primorskiy jsou atrakce pro děti i dospělé.

Milovníci přírody by měli navštívit arboretum Jižní kultury, kde se shromažďují jedinečné rostliny. Ti, kteří si přejí, se mohou vydat na výlet na čajové plantáže v údolí Mazetinskaya. Adler má navíc akvárium,delfinárium a terárium.

Kavárny a restaurace

Po olympijských hrách v Adleru se na každé peněžence objevilo mnoho stravovacích zařízení. Chutné jídlo v kavárně Adler může být až 300 nebo 3 tisíc rublů, v závislosti na úrovni instituce.

Zlepšení v Adleru

Unikátní klima a přírodní příležitosti umožňují turistům zlepšit jejich zdraví. V zásadě využívají lázeňská zařízení bahenní kaly a minerální vodu ze zdrojů určených k ošetření. Stojí za to zde navštívit ty, kteří mají problémy se srdcem nebo cévami, orgány trávicího systému, gynekologické a nervové poruchy. Na území Adler otevřít 22 sanatoria a mnoho malých středisek.

Turistické cíle

Pokud jde o památky Adleru, stojí za to zdůraznit přírodní krásy regionu. Mezi nimi je jeskyně Ahshtyr, která se nazývá nejznámější jeskyně Kavkazu.

V blízkosti Adleru se nachází soutěska Dzykhrinsky, překvapující harmonickou kombinací mnoha přírodních složek.

V blízkosti Krasnaya Polyana můžete navštívit kaňon řeky Psakho - velký rozštěp, který se objevil před tisíci lety v důsledku zemětřesení a stálého vystavení vodě.

Výhody a nevýhody

Na závěr je třeba zmínit výhody a nevýhody tohoto střediska. Mezi pozitivní aspekty patří:

 • velký výběr možností bydlení, mezi něž patří i nejlevnější a prémiové možnosti;
 • jedinečná povaha;
 • početnéupravené pláže, z nichž většina je zdarma;
 • různé možnosti pro aktivní zábavu;
 • různé možnosti využití;
 • rozvinutá infrastruktura.

Je však třeba poznamenat, že středisko má své nevýhody. Mezi nimi:

 • poměrně vysoké ceny za pokoj a stravu;
 • hluk z letadel a vlaků v oblastech, které jsou v těsné blízkosti letiště nebo nádraží;
 • špatná dopravní výměna v blízkosti železniční stanice.

Z toho lze vyvodit závěr, že Adler je skvělé místo, kde je příležitost jak relaxovat na pláži, tak trávit čas aktivně. To vše lze kombinovat s obnovou.