Odpočinek v Adygea 2018. Cesta do pohádkových míst republiky

Adygea, navzdory své skromné ​​velikosti, dokázala sbírat obrovské množství přírodních zajímavostí. Území republiky je pokryto hustými lesy, kde můžete lovit, hory, spolu s vodopády, soutěskami a kaňony. Charakteristickým rysem regionu je, že v Adygeji prakticky neexistují žádná velká města, zatímco mnoho vesnic a vesnic může turistům ukázat život místních obyvatel před stovkami let.

Jak se tam dostat

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Adygea, je letecký let. Nejbližší letiště se nachází v Krasnodaru. Jízdenka z Moskvy nebo Petrohradu zde bude stát 4500 rublů. Dále se dostanete do Krasnodar vlakem. Lístek na vlak Moskva-Krasnodar stojí v průměru 800-1700 rublů.

Pravidelný autobus jezdí pravidelně z Krasnodaru do Maykopu. Cena vstupenky - 300 rublů. Autobusem se dostanete do Maykopu z Moskvy za 700-1500 rublů.

Ceny bydlení v Adygeji v roce 2018

\ t

Při cestování v republice mají turisté možnost zůstat v hotelu nebo penzionu. Mezi nejoblíbenější možnosti patří:

 • Mini-hotel "Ivan da Marya", který se nachází v obci Dahovskaya. Náklady na pokoje zde začíná od 2500 rublů.
 • Penzion "Ashberry Beads." Nachází se na břehu Bílé řeky v obci Kamennomostsky. Ceny za ubytování v penzionu začínají od 3 tisíc rublů.
 • Hostel "Maykop City" se nachází v hlavním městě republiky. Životní náklady v hosteluzačíná od 500 rublů za noc.
 • Penzion "Assol" v obci Tula nabízí pokoje od 3 tisíc rublů denně.
 • Hotel Lago-Naki Resort se nachází v malebné lokalitě farmy Rudého mostu. Náklady na pokoje zde začíná od 5900 rublů.

Rekreační zařízení v Adygea

\ t

Na území Adygea je velké množství rekreačních středisek. Zde jsou turistům nabízeny výborné podmínky pro rekreaci, různé výlety a zábavy, včetně speleotourismu, canyoningu, závěsného létání, procházek na kolech, čtyřkolek, koní a turistických tras. Jejich volba je obrovská:

 • Aqua Thermo. Základna se nachází v obci Tula obklopené malebnou krajinou a termálními prameny. Cena ubytování začíná od 3500 rublů.
 • Aktivace. Základna se nachází v ekologicky čisté oblasti, v obci Kamennomostsky. Nedaleko od základny jsou známé památky - Rudé jezero, soutěska Khadzhokhskaya, soutěska Mishoko, atd. Životní náklady jsou zde od roku 1900 rublů denně.
 • Horský jezdec. Rekreační středisko se nachází na břehu přehrady u jezera Lago-Naki. Cena za ubytování začíná od 1500 rublů.
 • Horská obec. Základna se nachází 60 km od Maykopu v blízkosti hory Trident. Životní náklady začínají od 2100 rublů.

Odpočinek v horách Adygea

Hory republiky lákají turisty nejen svou krásou, ale i různými možnostmi aktivního odpočinku. Lezení, jeskyně, canyoning, potápění, jsou vyvinuty v Adygea.rafting, slaňování a jen horské procházky s instruktorem.

Termální prameny Adygea

Cestování po republice lze úspěšně kombinovat s rehabilitací. A to vše díky tomu, že na území Adygea je mnoho termálních pramenů s léčivou minerální vodou. Jsou soustředěny hlavně v těchto oblastech:

 • Náhorní plošina Lago-Naki.
 • Osídlení Kamennomostského.
 • Osada Tula.
 • Flower Village.

Památky a pamětihodnosti

Turisté se obvykle začínají seznámit s republikou z města Maykop. Zde mohou navštívit náměstí přátelství a mešitu katedrály. Poté se vydejte na prohlídku přírodních zajímavostí regionu.

Nedaleko hlavního města se nachází kaňon, kterým protéká řeka Belaya. Toto místo je velmi populární mezi turisty a je nazýván Khadzhokhskaya rokle. Proti proudu řeky jsou krásné vodopády Greater Rufabgo.

Jednou z památek Adygea byl klášter Michail Athos. Jedná se o architektonický a náboženský symbol regionu. Svatyně byla postavena v roce 1877, poté se rychle stala zarostlá 5 kostely. V důsledku toho se klášter stal poutním místem pro tisíce věřících. Ale v době SSSR byly zničeny všechny církve. Jejich restaurování začalo až v roce 2001.

Obec Guzerpil, která se nachází v horách kavkazské rezervace, je známá svými dolmeny.

Náhorní plošina je považována za jedinečný region republiky.Lago-Naki, který je zcela pokryt alpskými loukami. Návštěva tohoto místa vám umožní nejen obdivovat nádherně krásnou přírodu, ale také nasýtit tělo kyslíkem.

Horské jezero Psenodah je již dlouho oblíbenou turistickou destinací. Znakem této nádrže je, že navzdory zanedbatelné hloubce se její voda nerozehřívá ani v nejteplejším letním dni. Jezero je součástí podzemního vodního systému, takže hladina vody v něm se neustále mění.

Žulový kaňon na řece Belaya je považován za jedno z nejatraktivnějších míst pohoří Adygea. Podél soutěsky byla postavena motorová silnice, na které byly vyhlídkové plošiny vybaveny. Cestování sem může každý ocenit neuvěřitelnou krásu tohoto místa.

Skalnatý ostrov 3 draků nebyl o nic méně působivý. To je spojeno s velkým množstvím místních legend, které se během cesty budou moci učit a cestovat.

Hlavní atrakcí obce Goncharka se stalo Muzeum kamenů. Hlavními exponáty byly kameny různých velikostí, které zde zůstaly po skončení výstavby silnic v horách.

V roce 1997 byl založen přírodní park Velký Thach. Díky své kráse byla dokonce zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Výhody a nevýhody odpočinku v Adygea

Malebná příroda, křišťálově čistý vzduch v horách, termální prameny s léčivou vodou a mnoho atrakcí navždybudou pamatovat turisté, kteří navštíví Adygea. Kromě milovníků přírody to bude zajímavé i pro milovníky aktivní zábavy.

Ale příznivci nočního života a luxusních hotelů zde nebudou spokojeni. Vzhledem k tomu, že v Adygea nejsou prakticky žádné noční kluby a infrastruktura je špatně rozvinutá.