Odpočinek v Bali v roce 2018. Ceny za jídlo, ubytování, výlety

Bali se nazývá perlou Indonésie. Turisté zde čekají na úžasnou přírodu, nádherné pláže, starobylou kulturu, infrastrukturu a mnoho zábavy.

Jak se tam dostat

Na Bali se můžete dostat dvěma způsoby: převodem z Ruska nebo přímým letem z jedné z asijských zemí. Cena letenky z Moskvy do Denpasaru začíná od 34 tisíc rublů. V závislosti na době strávené přesazováním bude cesta trvat asi 15 hodin.

Mnoho společností Southeast Asian Airlines nabízí levné letenky:

 • z Kuala Lumpur cena letu bude asi 1300 rublů;
 • ze Singapuru můžete létat za 2400 rublů;
 • z letiště v Bangkoku - za 3600 rublů.

Náklady na nájemní bydlení

Volba možností bydlení na Bali je obrovská - od malé místnosti v blízkosti míst až po luxusní vily na pobřeží. Současně jsou zde ceny bydlení poměrně demokratické. Konkrétní cena závisí na vybraném resortu.

V hotelu Jimbaran se tedy můžete ubytovat v hotelu Bali Yuris Apartment, kde v sezoně stojí noční pobyt 1600 rublů v mimosezóně - asi 1200 rublů. Za tuto částku dostane turista malý byt s kuchyní a prádelnou, stejně jako bazén na střeše budovy.

V Ubudu si můžete pronajmout pokoj s koupelnou a společnou kuchyní v penzionu Wira Guesthouse Ubud za 950 rublů ve vysokých a 800 rublech v mimosezóně. Vila s panoramatickými okny s výhledem na rýžová pole stojí 2500 rublů ve vysokých a 1300 rublů v mimosezóně. Dále zde hosténabídka snídaně a možnost využití bazénu.

V Changu, můžete zůstat ve 4-hvězdičkový Aston Canggu Beach Resort za 5300 rublů ve vysoké a 3000 rublů v mimosezóně.

Pokoj v 5hvězdičkovém hotelu Nusa Dua stojí v sezóně asi 6 tisíc rublů ve vysokých a 5 500 rublech.

Náklady na zájezdy

Abyste si nehledali levné lety a ubytování na vlastní pěst, můžete si objednat zájezd s průvodcem výběrem požadované destinace:

 1. Nusa Dua - tato malá vesnice se nachází na poloostrově Bukit a je považována za elitní rekreační místo. To je místo, kde turisté čekají na nejmalebnější pláže a luxusní hotely. Kromě plážové dovolené si mohou hosté vychutnat vodní sporty. Cena prohlídky začíná od 62500 rublů
 2. .

 1. Kuta je letovisko v jižní části Bali. Tento směr bude vhodnější pro mladé lidi a turisty, kteří hledají příležitosti, jak se dobře pobavit. Náklady na prohlídku - od 59 tisíc rublů.

 1. Tanjun Benoa - letovisko s úžasnou přírodou. Pláže jsou pokryty jemným korálovým pískem a obklopené tropickou vegetací. Resort hotely jsou uznávány jako nejlepší na Bali a jsou umístěny hlavně na pobřeží. Náklady na prohlídku začínají od 62,5 tisíc rublů.

 1. Jimbaran je nejmalebnější region Bali. V obci nejsou žádné zajímavé památky ani hlučné diskotéky, ale pro vás jsou k dispozici útulné pláže, čisté moře a neuvěřitelné západy slunce na pobřeží.Náklady na prohlídku začínají od 69 tisíc rublů.

Ceny potravin

Příjemným překvapením pro turisty bude možnost jíst chutné a levné v místních kavárnách, které se nazývají varungi. V průměru, jídlo pro dva bude muset strávit asi 600-800 rublů denně.

Ceny výletů

\ t

Náklady na většinu prohlídek ostrova začínají na 30 USD na osobu. Během takové cesty se však turistům zřídka zobrazují opravdu významné památky střediska.

Proto se ti, kdo se chtějí seznámit s historií a kulturou regionu, raději pronajmou auto nebo motorku a jdou na zajímavá místa sami. Zároveň byste měli určitě navštívit tyto památky:

 1. Island Falls (Kanto Lampo, Tegenungan nebo jiné blízké okolí). Vstup do vodopádů je placen a činí 10 tisíc rupií (40 rublů).

 1. Chrám Uluwatu. Zařízení se nachází na útesu. Odtud je úžasný výhled do okolí. Turisté sem přijdou obdivovat přírodní krásy a podívat se na opice, které se cítí jako mistři. Náklady na exkurzi do chrámu jsou 30 tisíc rupií (120 rublů).

 1. Chrám Pura Lempuyang. Nejpamátnější částí této struktury jsou brány a kroky, které vedou do svatyně. Vstup je zde zaplacen - 10 tisíc rupií (40 rublů) na osobu.

 1. Cesta do Skrytého kaňonu. Během prohlídky budou muset turisté vyléztskály a ford horské řeky. Náklady na tento výlet je 40 tisíc rupií (160 rublů) na osobu.

 1. Sopka Batur. Z vrcholu kráteru nabízí úžasný výhled na ostrov. Náklady na exkurzi je 600 tisíc rublů (2400 rublů) na osobu. Tato cena zahrnuje: cestování do sopky z Ubud, snídaně v místní kavárně a průvodcovské služby.

 1. Nusa Penida. Tento malý ostrov byl otevřen docela nedávno, takže zde nejsou prakticky žádné silnice, stejně jako žádná rozvinutá infrastruktura. Turisté přitahují nedotčenou divokou zvěř. Můžete se sem dostat trajektem za 50 tisíc rupií (200 rublů).

 1. Exkurze "Tajemství východu". Během cesty navštíví turisté chrám Goa Lavah, palác CurtaHos a další zajímavé architektonické památky. Náklady na prohlídku - 584 tisíc rupií (asi 2340 rublů).

 1. Výlet do džungle, spolu s průvodcem, navrhuje, aby 780 tisíc rublů (3120 rublů).

 1. Milovníci rybolovu mohou dělat to, co milují na ostrově Lembongan. Během dne bude muset turista zaplatit 649 tisíc rupií (přibližně 2 600 rublů).

 1. Výlet do sloního parku stojí 896 tisíc rublů (asi 3 600 rublů).

Zábava na Bali

Bali je ideálním místem pro surfování. Mnoho pláží je pro to vhodných. Ti, kteří se právě tento sport učí, by měli jít do Canggu, Seminyaku nebo Kuty, kde pracují školy.

Jedna testovací relace stojí za toasi 50 dolarů. Balíček několika tříd bude stát 100 dolarů. Desku si můžete pronajmout za 4-6 dolarů za pár hodin. Pokud plánujete vzít palubu na dlouhou dobu, pak můžete vyjednat slevu.

Těm, kteří si chtějí odpočinout, je nabídnuta masáž. Přímo na ulici nebo v levných obchodech budete požádáni, abyste to udělali za 50 tisíc rupií (200 rublů). Pokud však hledáte opravdu kvalitní postup, měli byste jít do lázní. Zde náklady na masáž začíná od 250 tisíc rupií (1 tisíc rublů).

Cena za dopravu

\ t

Místní autobusy na Bali se nazývají bemo. Chcete-li to zastavit, jednoduše zvedněte ruku. Jízdné v BEMO stojí 4-5 tisíc rupií (16-20 rublů). Jízda v nich je však nepohodlná, protože zde není klimatizace a málo místa.

Na Bali také jezdí turistické autobusy, ve kterých je instalována prostorná klimatizace. Ale jízdné v nich je odpovídajícím způsobem vyšší.

Taxi na Bali je poměrně levné. 1 výlet na krátkou vzdálenost bude stát asi 150 rublů, na dlouhou - asi 480 rublů.

Cestování po ostrově je nejjednodušší na motorce. Denní pronájem skútrů bude stát 70 tisíc rupií (280 rublů). Náklady na 1 litr benzínu na ostrově je asi 39 rublů.

Můžete si také pronajmout auto. Za auto ekonomické třídy budete požádáni od 15 dolarů za den. Novější auto bude stát od 20-25 dolarů.

Kdy jít

Suché období Bali trvá od dubna doříjna Během tohoto období je slunce teplé, suché a neustále svítící, takže se můžete celý den opalovat na pláži, sportovat nebo navštívit místní památky.

Pros a mínus rekreace na Bali

Co přitahuje turisty na Bali:

 1. Úžasná příroda.
 2. Unikátní kultura a náboženství.
 3. Velké množství atrakcí, které lze navštívit během svátků (chrámy, rýžové terasy, vodopády, sopky, vodní paláce atd.).
 4. Velký výběr jógových škol a masážních salonů.
 5. Velký počet možností bydlení.
 6. Nízké ceny za ubytování, stravu a dopravu.
 7. Výborné podmínky pro surfování, rafting a šnorchlování.
 8. Obrovské množství chutného a levného ovoce.

Existují však také nevýhody. Mnoho turistů si všimne takových minusů na Bali:

 1. Dopravní zácpy a špatné podmínky na silnicích.
 2. Špatný internet.
 3. Místní obyvatelé zřídka hovoří anglicky nebo jinými cizími jazyky, takže mohou nastat problémy s komunikací.

Bali je ostrov, který skrývá mnoho tajemství a překvapení. Zakoupením prohlídky si můžete vychutnat exotické letovisko, poznat úžasnou historii a originální legendy ostrova.