Odpočinek v Egyptě v roce 2018. Nejlepší střediska, výlety a zábava

Egypt je nádherná, starobylá země s dlouhou historií, která zároveň zachycuje a ohromuje. Cesta zde může být nazývána orientální pohádkou, která pravidelně láká tisíce turistů. Turistů zde přitahuje nejen množství plážových letovisek a zábavních programů, ale také jedinečná kultura a historické dědictví země. Existuje mnoho památek a starobylých svatyně, které stojí za návštěvu.

Jak se tam dostat

Egypt odkazuje na země, kde lidé preferují cestování na cestovních poukázkách. V průměru náklady na prohlídku pro dva na 7 dní začíná od 350 dolarů. To zahrnuje cenu letů, ubytování a stravování.

Pokud jdete na dovolenou sami, pak pro letenku z Moskvy do Káhiry a zpět musíte zaplatit od 16 tisíc rublů.

Z letiště je nejrychlejší cesta do města taxíkem. Je třeba mít na paměti, že egyptští taxikáři milují podvádět cenu, takže můžete bezpečně vyjednávat. V průměru je jízdné v taxíku vypočítáváno na základě vzdálenosti (1 km platí od 1 do 1,5 dolarů).

Cestování autobusem nebo minibusem stojí 1 dolar, ale zároveň je třeba provést transfer do hotelu.

Některé hotely nabízejí svým hostům kyvadlovou dopravu. V průměru je cena takové služby 25-30 dolarů.

Náklady na bydlení

\ t

V Egyptě můžete najít ubytovny a hotely (2 hvězdičky), ve kterých bude stát od 13 do 18 letdolarů za den. Existuje však jen velmi málo takových nabídek. Mnoho dalších hotelů nabízí pobyt s nimi za $ 19-30 za den.

2 týdny odpočinku v Sharm el-Sheikh se snídaní bude stát 2 osoby 22 tisíc rublů. Neméně atraktivní podmínky mohou nabídnout hotely v Hurghadě, kde po dobu 2 týdnů pobytu v hotelu se snídaní, 2 turisté jsou nabízeny zaplatit asi 30 tisíc rublů.

Ceny potravin

Aby se nezajímalo, kde se najíst nebo povečeřet, turisté obecně upřednostňují odpočinek na all-inclusive systému. Ale pokud váš vybraný hotel na tomto systému nepracuje, pak se bude muset otázka jídla rozhodnout sami.

V kavárnách, které jsou otevřeny mimo turistické lokality, můžete jíst za 3-5 dolarů na osobu. Průměrný účet v restauraci je 20-25 dolarů pro dva. Ale v restauracích, které pracují v hotelech, budete požádáni o 50-60 dolarů za stejnou večeři.

Střediska Egypta

Mezi nejoblíbenější střediska v Egyptě patří:

 1. Sharm el-Sheikh se nazývá nejprestižnější a luxusní letovisko Egypta. Jedná se o celé potápěčské centrum s teplým mořem a korálovými plážemi. Středisko je vhodné pro rekreaci s dětmi a sportem (tenis, golf, padák, jezdecký, surfing atd.). Pro milovníky nočního života existuje mnoho barů a klubů.

 1. Hurghada. Středisko se nachází na Rudém pobřeží. Hurghada je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Během roku zde teplota vody nikdy neníklesne pod 23 stupňů. Místní pláže jsou vhodné pro surfování a potápění. Výlety k nejzajímavějším egyptským památkám (Pyramidy Cheops, Mikerin a Khafren) jsou pravidelně posílány z Hurghady.

 1. Luxor - Toto je skutečné srdce země a hlavní město starobylého Thebanského království. Zde můžete vidět Údolí králů a hrobky faraonů, majestátní Nil a hrobku Tutanchamona. Kromě návštěvy historických památek, turisté v Luxoru najdou vynikající příležitosti pro kulturní a aktivní zábavu.

 1. Káhira je hlavním městem Egypta a centrem muslimské kultury. Město překvapivě sjednotilo starověk s moderností. To je také nazýváno kolébkou starověkých civilizací. Chcete-li se plně ponořit do orientální chuti, navštivte bazar Khan al-Chalili.

 1. Alexandrie - město bylo založeno Alexandrem Velikým již ve 4. století před naším letopočtem. Následně se stal jeho hrobkou. Zde jsou 2 zázraky světa najednou - Alexandrijská knihovna a maják.

 1. Makadi Bay je jedním z nových středisek, které se nachází 18 km od Hurghady na pobřeží Rudého moře. Dovolená v Makadi Bay navrhuje kvalitní služby a schopnost vyhnout se velkému množství turistů, které lze vidět v Hurghadě. Středisko vděčí za svou popularitu panenské přírodě, velkému výběru výletů a show programům, četným barům a obchodům. Aktivní fanoušcizábava, surfování, jachting nebo tenis.

 1. El Gouna. Toto město není jako žádný jiný egyptský resort. V písku se také nazývá egyptské Benátky. Nabízí ideální podmínky pro individuální i rodinnou dovolenou. Pro turisty: potápění, surfování, kiting, vodní lyžování a golf.

Výlety a zábava

Bez ohledu na resort v Egyptě si vyberete širokou škálu výletů všude. Kromě historických a kulturních památek zde nabízíme možnost seznámit se s úžasnou přírodou a divokou zvěří Egypta. Mezi oblíbené okružní jízdy patří:

 1. Exkurze do Káhiry. Turisté zde mohou vidět pyramidy v Gíze a další známé památky. Náklady na cestu jsou od 70 dolarů.

 1. Exkurze do Luxoru. Výlet zahrnuje návštěvu Údolí králů, muzeum papyru, sochu Sfingy, atd. Náklady na prohlídku jsou od 180 dolarů.

 1. Abu Simbel - jedinečné chrámy, které jsou vytesány přímo do skály. V jednom z nich je socha Ramsse II. Jedinečnost konstrukce spočívá v tom, že sluneční paprsky se dostanou dovnitř jen několikrát ročně a pak na několik minut. Náklady na prohlídku od 230 dolarů.

 1. Klášter sv. Kateřiny - jedna z nejstarších na světě. Během prohlídky budou turistům sděleny různé legendy, které s tím přímo souvisejí.místo. Náklady na prohlídku od 45 dolarů.

 1. Barevný kaňon kreslí pohledy s hladkými liniemi a neobvyklými barvami. Náklady na cestu jsou od 40 dolarů.

 1. Nilská plavba na výletní lodi. Během čtyřdenního výletu budou turisté moci navštívit Aswan, Luxor a Abu Simbel. Cena prohlídky je od 350 dolarů.

Kromě vyhlídkových cest mají turisté v Egyptě přístup k různým zábavám:

 1. Potápění. Cena ponoru začíná od 30 USD. Během potápění můžete vidět unikátní podvodní svět Rudého moře.

 1. Plavání s delfíny u Marsa Alam. Náklady na zábavu od 70 dolarů.

 1. Velbloudí safari - od 40 dolarů.

 1. Moto-safari osloví příznivce rychlosti. Náklady na cestu - od 20 dolarů.

Výhody a nevýhody volného času v Egyptě

Zvolili jste Egypt pro nadcházející dovolenou, měli byste předem zvážit všechny výhody a nevýhody střediska. Mezi výhody rekreace patří:

 1. Pláže Rudého moře jsou považovány za jednu z nejčistších a nejkrásnějších na světě.
 2. V Egyptě je obrovské množství historických a kulturních zajímavostí.
 3. Odpočinek je vždy dobrý, bez ohledu na sezónu.
 4. Většina hotelů v zemi provozuje systém all-inclusive, který bude pro turisty velmi vhodný.

Mezi egyptskými minusy turisté vydávají:

 1. Úroveň mnoha místních hotelů nedosahuje Evropy.
 2. Egypťané milují lovit turisty. Proto, nákup suvenýrů nebo jiné věci v Egyptě vždy vyjednávat. Pokud vydržíte, můžete získat dobrou slevu.
 3. Místní muži nejsou lhostejní k slovanským ženám, tolik turistů si stěžuje na obtěžování, zejména pokud odpočívají sami.

Bez ohledu na to, jak to tam bylo, je Egypt jedinečnou zemí, která vám může na dovolené poskytnout spoustu dojmů. Návštěva je nutností. A pak si můžete být jisti, že se sem chcete vrátit.