Odpočinek v Kislovodsku 2018. Památky, zábava a rehabilitace

Nejpohodlnější v regionu, nejjižnější, největší resort na území Stavropol - to je vše Kislovodsk. Obklopen Kavkazu mezi řekami Olkhovka a Berezovka v nadmořské výšce 1000 metrů se nachází toto nádherné město. Dokonce i na vrcholu prázdnin, není na ulici. Město pochází z vojenské pevnosti postavené v roce 1803. Název dostal podle minerální vody "Narzan", která má kyselou chuť.

Mnozí slavní lidé pracovali a odpočívali v tomto středisku - Rimsky-Korsakov, Glinka, Alyabyev, Gorkij, Majakovskij, Tolstoj, Čechov, Puškin, Lermontov.

Jak se dostat do Kislovodsk

Takové oblíbené letovisko se může dostat jakýmkoliv druhem dopravy. Nejbližší letiště je Mineralnye Vody. Letenka z Moskvy stojí od 2600 rublů, doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Z Petrohradu je cena letenky 6800 rublů na cestě - 2 hodiny 5 minut. Existují meziměstské autobusy a elektrické vlaky z Mineralnye Vody do Kislovodsk. Cena vstupenky - 100 rublů. Taxi bude stát asi 800 rublů.

V Kislovodsku je železniční uzel. Z Moskvy do letoviska se vlak vydá o něco více než jeden den. Vyhrazené místo stojí 3700 rublů, kupé stojí 5900 rublů.

Existují autobusy z velkých měst Ruska do Kislovodska. Pohodlné autobusy jezdí z Moskvy, takže cesta nebude zdát únavná. Jízdné je 2100 rublů. Na cestě je autobus o něco více než jeden den.

Vzdálenost odKislovodsk do Moskvy je 1600 km. Autem je tato vzdálenost pokryta za méně než jeden den. Trasy M6 a M4 jsou velmi dobře vybavené. Řešení problémů s odpočinkem a výživou bude zjednodušeno díky přítomnosti mnoha osad podél trasy.

Ceny za dovolenou v Kislovodsk

\ t

Výběr místa pobytu v Kislovodsku je velmi velký. Polovina navrhovaných možností - klasické hotely, zbytek - ubytovny, apartmány, penziony.

Životní náklady v ubytovnách „Žij jednoduše“, „Narzan“, „Hostel on Waters“, „Outdoor“ začíná ve 350 místnostech za den ve společné místnosti. Cena hotelového pokoje začíná od 1000 rublů za den. Bydlení ve městě je rozmanité a různé nabídky mohou uspokojit všechny požadavky turisty v závislosti na jeho finančních možnostech. Pohodlný pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu stojí 10 000 rublů.

Výkon

Město se může pochlubit širokou nabídkou stravovacích zařízení. Kavkazská kuchyně je nejvíce zastoupena v tomto středisku - "Grill-Bar LaVash", "Mimino", "Staré Baku", "Barashka", "Shashlyk Mashlyk". V těchto restauracích se můžete dobře najíst a ochutnat úžasný gril. Průměrně 100 gramů grilu bude muset zaplatit 150 rublů.

V obyčejné malé kavárně, která je velmi ve městě, náklady na oběd v průměru bude asi 500 rublů. V jídelně nebo snack baru můžete jíst asi 200 rublů.

Posaďte se na šálek kávy v útulných, tichých místech, jako je Provence,"Čajovna". Mnoho institucí, kde můžete jíst na cestách.

Odpočinek v sanatoriu v Kislovodsku

Skutečnost, že v blízkosti města není moře a nejbližší z nich je vzdálena 160 km, neznamená, že obyvatelé města a jejich hosté si nebudou moci vychutnat měkký písek u vody.

V údolí řeky Podkumok a nivy řeky Alikonovky se nacházejí dvě místní jezera, kde můžete plavat, opalovat se a mírné jižní podnebí podporuje nádherný odpočinek. Pláže jsou velmi dobře vybavené a vždy je tu spousta lidí. K dispozici jsou fontány s pitnou vodou, stánky s rychlým občerstvením, četné kavárny, lodní stanice a rekreační oblasti. Na území je zařízení pro klimatoterapii.

Některá městská střediska mají své vlastní pláže. Rekreanti zde mohou být zdravější s léčivou vodou „Narzan“, čistým jehličnatým vzduchem, léčebnými procedurami a prostě mají nádherný odpočinek na teplém písku.

Třetí část lázní celého regionu se nachází v Kislovodsku. Hlavní hodnotou resortu je minerální voda "Narzan". Jedná se o vodu sulfátové a hydrogenuhličitanové rodiny, která se používá k léčbě ledvin, slinivky, onemocnění žaludku, dýchacích orgánů, oběhového systému a očních onemocnění. Pouze 10 zdrojů narzanu. V roce 1798 byla otevřena první lékařská sezóna ve městě.

Atrakce a zábava v Kislovodsku

Město se nachází v údolí, které je obklopeno hlavním Kavkazem. Umístění,malebné svahy, terasy s hlubokými jeskyněmi a jeskyněmi - to je hlavní atrakcí města. A to vše vytvořila sama příroda. Mnoho krásných míst - slavný Ring-mountain, Lermontovskaya rock s vodopádem. Krása se otevírá z náhorní plošiny Bermamit, z míst malého sedla a červeného slunce.

Na obou stranách Olkhovky je obrovský Resort Park. Hlavní vchod do tohoto parku se nazývá Kolonáda. Prostřednictvím Olkhovky ve dvou úrovních je masivní stavba se sloupy. Tento unikátní park má asi 300 stromů a keřů, které jsou přivezeny z celého světa. Celková délka zdravotních cest, které jsou položeny podél rekreačního parku, je 70 kilometrů. Na křižovatce stezek jsou moderní kavárny, rekreační oblasti a pitné fontány.

Mezi kulturní památky patří Galerie Narzan, která je hlavním pitným centrem tohoto střediska. V nejživějším místě, naproti Kolonádě u vchodu do Narzan Gallery, se nachází hřiště Lermontov. Zde, v blízkosti krásné jeskyně, je busta Lermontov s dvojicí jeho umění o Kavkaze.

Nezapomeňte navštívit pevnost Kislovodsk a filharmonii, stejně jako viz Cascade Stairs, Narzan Baths, Kurortny Boulevard. Existuje mnoho míst k návštěvě v Kislovodsku.

Nejromantičtější místo v resortu se nachází v blízkosti sanatoria. Ordzhonikidze. Nazývá se Rose Valley. Je to celá květinaráj Od června a téměř do podzimu na tomto místě kvete více než 80 odrůd růží. Večer jsou všechny cesty Údolí růží osvětleny starými lucernami, což činí toto místo ještě romantičtějším.

Stejný charakter dal člověku příležitost zapojit se do aktivního sportu v resortu. Účastníci lezeckého festivalu, který sem každoročně přijíždí, přijíždějí do Kislovodska z celého Ruska. Soutěže se konají na čerstvém vzduchu, v přírodním terénu. Pro účastníky bylo v závislosti na jejich odborných dovednostech připraveno asi 100 skladeb.

V zimě se Kislovodsk stává lyžařským střediskem. K dispozici je vše potřebné pro dospělé a děti k lyžování, snowboardu a vychutnat si krásnou scenérii hor. A kdo jiný neví, jak lyžovat - na tom nezáleží. Zde naučí každého, aby bruslil.

Klady a zápory odpočinku v Kislovodsku

Po prostudování četných recenzí turistů o jejich pobytu v Kislovodsku si uvědomujete, že tento resort je ideální pro dovolenou. Existuje mnoho historických, architektonických a samozřejmě přírodních zajímavostí, stejně jako zábava pro každý vkus.

V Kislovodsku je otevřeno mnoho sanatorií a penzionů, které se zabývají prevencí a léčbou různých onemocnění. To vše přispívá k tomu: minerální voda, klima a dokonce i vzduch.