Odpočinek v Pitsundě v létě 2018

Jedním z hlavních středisek Abcházie je kavkazské město Pitsunda. Pro zbytek zde jsou shromážděny všechny nejpříznivější momenty. Obrovský prostor moře Pitsunda je spojen s krásnými horskými štíty a moderní hotelové komplexy sousedí s historickými památkami. Ten vytváří v tomto středisku neuvěřitelnou atmosféru.

Jak se tam dostat

Do Pitsundy se dostanete letadlem, vlakem nebo soukromým autem.

Nejbližší letiště Pitsunda se nachází v Sochi a Adler. Z letiště Adler, stejně jako nádraží, musíte se dostat na hranici Psou - asi 2 km. Od hranic do Pitsundy se dostanete autobusem nebo autobusem za 120 rublů. Taxi z hranic Psou stojí od 900 do 1200 rublů.

Do Gagra se můžete dostat také katamaránem nebo elektrickým vlakem a na místo určení autobusem nebo autobusem. Od Adler můžete získat skupinový transfer za 850 rublů na osobu.

Od Belgorodu, Petrohradu a Moskvy je vlak do Suchuků. Vezměte ho do Gagra. Nebo následovat vlak do Adler, a pak se můžete dostat do Pitsunda.

Ceny ubytování

\ t

Ve městě není mnoho hotelů a všechny se nacházejí v blízkosti pobřeží. Ceny pokojů se pohybují od 1200 do 4 400 rublů za den. Pokud plánujete odpočinek na dlouhou dobu, můžete očekávat slevu 10-20%.

V Pitsundě existuje několik středisek, která svým hostům nabízejí nejen odpočinek, ale také zlepšení jejich zdraví.Životní náklady v nich začíná od 750 rublů za den a může dosáhnout 17 tisíc rublů.

V areálu jsou otevřena 3 rekreační střediska. Můžete si zde pronajmout pokoj od 200 do 2 000 rublů denně.

Levnější možností ubytování je pronájem pokoje v penzionu. Životní náklady za den zde začínají od 500 rublů. Je také možné pronajmout pokoj v soukromém sektoru. Pro ni jsou turisté obvykle žádáni od 200 do 300 rublů za noc.

Pláže Pitsunda

Pobřežní oblast Pitsunda je dlouhá pláž. Pokud není bouře, voda v Černém moři poblíž Pitsundy je velmi jasná. Pláže města jsou zdarma a všechny jsou oblázkové. Borovicový háj odděluje město a pobřeží. A na pobřeží se nachází sdružení penzionů "Resort Pitsunda." Na cestě do moře se nachází ovoce, obchody se suvenýry, spousta kaváren. Z centra města na pláž je třeba překonat vzdálenost 800 metrů. Na plážích je obvykle jen málo lidí, a pokud budete procházet o něco dále podél pobřeží, je snadné najít místa, kde nejsou prakticky žádní turisté.

Pokud se z města vydáte podél Cypress Alley podél T.I. Gitsba - rekreant se dostane na placenou pláž, kde je instalován turniket. Náklady na průchod - 20 rublů.

Pláže vyvinuly infrastrukturu - lehátka, sprchy, toalety, šatny, stánky, mnoho kaváren, delfinárium.

Pokrmy v Pitsundě

Čím blíže jsou restaurace nebo kavárny do pobřežní zóny, tím dražší bude oběd.nebo večeře. Ceny ve stravovacích zařízeních jsou přibližně stejné jako v Rusku. Pokrmy národní kuchyně si můžete vychutnat v místních kavárnách - apáchách. Společně v takové kavárně můžete dobře jíst asi 400-500 rublů.

Spousta místních restaurací, kde můžete jíst a levně. Oběd v nich stojí 250 rublů., Obchodní oběd - od 210 rublů., Snídaně - 130 rublů.

V roce 2018 jsou ceny v restauracích a kavárnách přibližně následující:

 • salát - od 130 rublů;
 • kebab - asi 160 rublů na 100 gramů;
 • obiloviny - 65 rublů;
 • pokrmy z masa - od 150 rublů /200 gramů;
 • první kurzy - od 100 rub.
 • rybí pokrmy - od 130 rublů /100 g;
 • čaj, káva - od 15 rub.
 • chačapury s vejcem - od 70 rublů.

Náklady na ovoce a zeleninu na trhu Pitsunda jsou přímo závislé na sezóně. Ceny na trhu v létě 2018 jsou následující:

 • jablka - 50 rublů;
 • melouny - 55 rublů;
 • vodní melouny - 30 rublů;
 • cibule - 35 rublů;
 • brambory - 30 rublů;
 • rajčata - 60 rublů.

Další výrobky na trhu:

 • vepřové maso - 350 rublů;
 • vejce - 70 rublů;
 • cukr - 40 rublů;
 • mléko - 45 rublů;
 • rýže - 60 rublů;
 • kuře - 180 rublů.

Turistické cíle

\ t

Abcházie bylo vždy známé svými historickými památkami. Určitě navštivte Pitsunda chrám, který byl postaven v X století. Vyžaduje rekonstrukci, ale místo samotné a pochopení toho, kolik století tento chrám stál, je prostě fascinující.

Jezero Ritz se vyznačuje svou krásou. Jeho hluboké tmavé střevo stále zůstává.tajemství. Samotné jezero je obklopeno hustými lesy. Na břehu tohoto jezera se nacházela chalupa I. Stalina.

Zvláštní pozornost si zaslouží Andrew Panny Prospect. Klášter Simon-Kananitsky, který se nachází na území Nového Athos, láká turisty svým nádherným výhledem. Na těchto místech můžete chodit s prohlídkou s průvodcem nebo sami.

Při vzpomínce na nádhernou dovolenou v abcházském městě musíte vyfotit poblíž slavných soch Medea, Stone Girl a Divers.

Zábava

V pobřežní zóně Pitsundy je mnoho jízd. Speciality Abcházie můžete ochutnat v nádherných restauracích a kavárnách v tomto pohostinném městě. V těchto institucích můžete strávit romantický večer, obdivovat krásné moře nebo sedět v přátelské společnosti.

Na nábřeží můžete létat na závěsném kluzáku, jet na skútru nebo katamaránu. Pro milovníky extrémní relaxace nabízejí jeep. Kolem města jsou horské řeky, soutěsky, jeskyně.

Uskutečňuje se mnoho exkurzí, během kterých hosté střediska uvidí minerální prameny, neuvěřitelně krásné louky, jezera, vodopády.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Pitsunda se může zamilovat do jakéhokoli hosta ve městě. Pitsunda borovicový háj, jedinečná mikroklima, vůně jehličí, mořský vánek dávají tomuto abcházskému městu jedinečnou atmosféru.

PouzeNevýhodou je, že město je daleko od hlavní silnice země, což je důvod, proč se veřejná doprava ve městě během dne zřídka objevuje a po 20:00 to vůbec není. Místní taxikáři, kteří vědí o takovém problému, přeceňují náklady na své služby.