Odpočinek v Sudaku 2018: ceny, výhody a nevýhody střediska

Sudak je jedním z nejstarších měst na Krymském poloostrově, který je dnes více než 2 tisíce let starý. Teplé moře, písečné pláže, zajímavé památky, dobré podmínky pro aktivní zábavu - to vše nabízí mnoho turistů. Jak se dostat kam se ubytovat a jak relaxovat v Sudaku?

Jak se tam dostat

Na Krym se dostanete vlakem, letadlem nebo autem. Nejbližší letiště je v Simferopolu, 105 km od Sudak. Náklady na letenku z Moskvy do Simferopolu v létě začíná od 4700 rublů.

Z letiště do resortu se můžete dostat veřejnou dopravou, nebo si můžete rezervovat transfer do rezervovaného hotelu, pokud tuto službu nabízí. Náklady na taxi z letiště v průměru je 2 tisíce rublů. Cena autobusové jízdenky do Sudaku je 144 rublů. Kromě toho, na letišti si můžete pronajmout auto. Náklady na službu začíná od 2 tisíc rublů denně.

Cesta do Sudaku vlakem je levnější. Cena vozu druhé třídy z Moskvy začíná od 2300 rublů. Železniční stanice se také nachází v Simferopolu. Odtud se můžete dostat do střediska kyvadlovou autobusovou dopravou (za 500 rublů), autobusem (za 250 rublů), které běží podle plánu, nebo taxíkem (za 2000-2500 rublů).

Životní náklady

Volba bydlení ve městě je poměrně široká: z místnosti v soukromém sektoru nebo z penzionu do vily nebo hotelu. Náklady na bydlení má širokou škálu, takže každý turistasi bude moci vybrat přesně to, co mu nejlépe vyhovuje.

 1. Penzion Dzheval se nachází 7 minut chůze od pláží a 15 minut od centra města, kde se koncentruje hlavní zábava. Nedaleko jsou obchody, lékárna, autobusová zastávka a další nezbytná infrastruktura. Cena za junior suite zde začíná od roku 1600 rublů, za nadstandardní pokoj - od 2000 rublů.

 1. Hotel Barcelona. Hotelové pokoje mají výhled na hlavní atrakci města - pevnost Janov. Na dobře vybaveném území hotelu se nachází bazén, hřiště pro aktivity pro děti atd. Cena pokojů začíná od 2500 rublů.

 1. Penzion "Fregat" se nachází hned vedle aquaparku a pláže. Na místě je k dispozici bezplatné parkoviště a dětské hřiště. Životní náklady začínají od 2200 rublů denně.

 1. Hotel Bereg - hotel se nachází v samém centru města Sudak. 7 minut chůze od pláže. V hotelu je gril a sauna. Minimální náklady na bydlení v hotelu od 2 tisíc rublů.

 1. Villa Fellini je soukromý hotel, který se nachází 6 minut chůze od pláže. Ceny pokojů zde jsou od 3200 rublů za den.

Ceny potravin

\ t

Pokud jste si pronajali pokoj v penzionu nebo pokoj v soukromém sektoru, můžete si vařit jídlo sami, a tím šetřit na potravinách. Průměrná cena některých produktů v Sudaku:

 • 1 kg tvarohu - od 200. \ Trublů;
 • 1 litr mléka - od 45 rublů;
 • 1 kg brambor - od 25 rublů;
 • 1 kg masa - od 350 do 400 rublů;
 • 1 kg jablek - od 50 rublů;
 • 1 kg broskví nebo meruněk - od 100 rublů.

Pokud máte v plánu jíst v kavárnách nebo jídelnách, jsou zde průměrné ceny:

 • snídaně bude stát přibližně 100 rublů na osobu;
 • náklady na komplexní oběd začínají od 220 rublů;
 • můžete jíst večeři za 300 rublů a více na osobu.

Snídaně v restauraci stojí od 130 rublů, oběd - od 300 rublů, večeře - od 500 rublů bez alkoholu.

Pláže Sudak

Je to pro dovolenou na pláži, kterou turisté chodí do Sudaku. Téměř všechny pláže ve městě jsou čisté a pohodlné. Nejoblíbenější jsou:

 1. Střední pláž. Je nejširší a nejdelší ve městě. Vstup do moře je mělký, což je ideální pro rodiny s dětmi. V hlavní sezóně je to velmi přeplněné, aby bylo možné najít volné místo, musíte přijít brzy. Zde si můžete pronajmout lehátko, plážové doplňky a sportovní vybavení pro outdoorové aktivity.

 1. Pláž „Mojito“ s umělým pískem se nachází v blízkosti zálivu Sudak. V létě otevírá pláž půjčovnu pro vodní dopravu (katamarán, kajak, skútr) a vybavení pro windsurfing a potápění.

 1. Pláž Kolkhoz se nachází v blízkosti městského aquaparku. Pláž je pokryta tmavým pískem a podél pobřeží jsou malé mušle. Vstup do moře je mělký, takže je zde vždy mnoho turistůs dětmi. Na místě je k dispozici půjčovna plážového vybavení nebo vodního vybavení.

 1. Pláž Arzy se nachází v blízkosti hory Krepostnaya a je pokryta křemenným pískem. Název získal díky restauraci, která se nachází na jejím území. Na pláži je přepážka s turistickými informacemi, kde si můžete vyzkoušet fascinující výlet do zajímavých památek regionu.

 1. Alchak Beach se nachází v blízkosti hory Alchak-Kaya. Území je pokryto křemenným pískem a velkými oblázky. Vstupné - 200 rublů, protože pláž patří do chráněné oblasti. Beach vybavení zde není, ale tam jsou ohromující krajiny.

Výlety a památky

\ t

Po relaxaci na pláži mohou turisté navštívit zajímavá místa střediska:

 1. Janovská pevnost. Je to jedna z hlavních atrakcí poloostrova. Pevnost se nachází na útesu a nabízí úžasný výhled na město a jeho okolí. Na území pevnosti je muzeum. Vstupenka na pevnost stojí 150 rublů.

 1. Chrám Ikony Matky Boží je nejstarší kostel na Krymu. Byl postaven v 1. století. Kostel byl během své historie několikrát zničen, ale pokaždé byl obnoven.

 1. Věž Chaban-Kale se nachází na mysu Agira. Budova věže je zchátralá. Dodnes se nám podařilo udržet malý tunel, strážní věž a starou keramikupece. Na mysu je vyhlídková plošina, která nabízí malebný výhled do okolí.

 1. Klášter Sub-Kharch byl postaven v XIV století a představuje jednu z nejstarších a nejzajímavějších památek na Krymu. Toto místo je oblíbené mezi poutníky.

 1. Grand Crimean Canyon je jednou z nejznámějších přírodních zajímavostí poloostrova.

 1. Krokodýlí farma. Zde je velká sbírka plazů a plazů. Farma má zvláštní zájem o děti. Náklady na jízdenku pro děti je 400 rublů, dospělý - 500 rublů.

 1. Park lvů "Taigan". Zde jsou všichni predátoři obsaženi v podmínkách co nejblíže přirozeným. Turisté v parku nabízejí vzrušující safari. Náklady na přijetí jsou 450 rublů na dítě a 900 rublů na dospělého návštěvníka. Cena safari je 6 tisíc rublů.

 1. Terénní prohlídka. Během cesty budou turisté vystaveni nejzajímavější horské trasy: Cape Meganom, náhorní plošina Karabi-Yayla, skála Ay-Georg, Bílá skála. Náklady na cestu je od 5 tisíc rublů.

 1. Exkurze do vinařství Nový svět. Pro turisty zde nabízí několik výletních programů najednou, z nichž některé zahrnují návštěvy výrobních dílen, dalšího muzea Golitsyn. Kromě toho budou návštěvníci moci ochutnat nejlepší vína z továrny.

Zábava v Sudaku

V Sudaku je pro každého vkusu k dispozici spoustu zábavy:

 1. Potápění. Cena potápění začíná od 2500 rublů.

 1. Hodina windsurfingu stojí 1500 rublů po dobu 1 hodiny. Můžete si pronajmout potřebné vybavení za 1 tisíc rublů za hodinu nebo 3 tisíce rublů na 1 den.

 1. Jízda na kajaku - od 700 rublů.

 1. Let paraglidingu stojí od 2500 rublů.

 1. Ceny stoupání začínají na 3 tisíc rublů.

 1. Zipline sestup z hory Persem stojí 500 rublů.

 1. Let do FLYBOARD - 1 tisíc rublů za 10 minut.

 1. Pro děti ve městě je k dispozici aquapark. Jízdenka pro dospělé stojí 1500 rublů, dětská jízdenka stojí 1 100 rublů.

Klima

Vzhledem k tomu, že město je ze všech stran uzavřeno před větry v horách, je zde mírné klima. Průměrná roční teplota je asi 12 stupňů. V létě je zde suché a teplé. Někdy teplota vzduchu stoupá na +38 stupňů. Voda v moři se ohřeje na +23 stupňů.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t

Při výběru střediska pro dovolenou je důležité seznámit se s jeho výhodami a nevýhodami. Pokud jde o Sudak, turisté zaznamenávají tyto pozitivní body:

 1. Pike okoun oprávněně nese název nejsvětlejšího letoviska Krymu. Zde je největší počet slunečných dnů za rok a minimální početsrážení.
 2. Středisko nabízí vynikající podmínky pro všechny druhy rekreace: pláž, aktivní, okružní, atd.
 3. Unikátní příroda a malebné krajiny nenechávají nikoho lhostejným.
 4. Všechny pláže ve městě jsou čisté a pohodlné.

Mezi minusy lze identifikovat:

 1. Mnoho penzionů a hotelů se nachází daleko od pláží, takže musíte trávit čas na cestě k moři.
 2. V červenci a srpnu je zde spousta turistů, takže je lepší hledat a rezervovat ubytování předem.

Sudak je oblíbený krymský resort, který nabízí dobré podmínky pro rekreaci. Odpočinek na pláži zde lze kombinovat s vyhlídkovými výlety a aktivním sportem. Proto alespoň jednou, aby sem přišel, stojí každý. Po cestě se mnozí do tohoto střediska zamilují a mají tendenci se sem dostat více než jednou.