Odpočívej v Samara 2018. Jak zajímavé a trávit čas

Samara již není městem, ale městem podle počtu obyvatel, v Rusku se umístila na sedmém místě. Město vlastní několik záznamů. Jedná se o největší nábřeží v zemi, největší plochu a nejvyšší železniční stanici - výšku více než 100 metrů.

Jak se dostat do Samary

Mezinárodní letiště se nachází ve městě Samara. Odtud jsou prováděny pravidelné lety do jiných měst Ruska a Evropy. Let z Moskvy do Samary potrvá 1 hodinu 35 minut a bude stát od 2200 do 3800 rublů.

Existují vlaky z velkých měst do Samary. Z Moskvy, musíte zaplatit 1500 rublů pro vyhrazené místo, náklady na kupé bude 2900 rublů, lux bude stát 6.500 rublů. Z hlavního města jezdí vlak každý den.

Stanice řeky řeky nabízí své služby. Směr osobní navigace "Samara - Prorazh - Rozhdestveno".

Samara má autobusovou dopravu s městy Perm, Saratov, Orenburg, Baku, Kazaň a Moskva. Meziregionální lety odjíždějí z příměstské autobusové stanice a autobusového nádraží "Aurora". Dálnice místního i celostátního významu jsou položeny napříč regionem a městem. Do města se proto dostanete autem.

Hotely pro dovolenou v Samara

\ t

Ve městě je velké množství hotelů, ve kterých je cenová politika pohodlná a přijatelná - od 1600 rublů denně. Vysoký stupeň služeb, moderní interiér poskytuje hotel "Meridian".

Podnikatelé apodnikatelé si obvykle vyberou moderní hotel "Rusko". Ti, kdo přišli do Samary, by jí měli věnovat pozornost.

Výkon

Ve městě nikdo nebude hladový. Každý zde najde oblíbenou kuchyni, která uspokojí jeho žaludek, duši a peněženku. Fanoušci kavkazské a španělské kuchyně se mohou najíst v příslušných zařízeních a tato akce bude stát kolem 500 rublů.

Restaurace ve městě jsou zdobeny různými předměty - středověkou Evropou, Amerikou 20. let a dalšími.

Gurmáni raději esteticky odstraňují hlad. Mohou navštívit restaurace s kombinací japonské, evropské a ruské kuchyně. Jídla se připravují na vysoké úrovni, úroveň služeb odpovídá vařeným pokrmům. Oběd v takové instituci bude stát kolem 1700 rublů.

Odpočinek v Samaře na Volze

Na nábřeží řeky Volhy je městská pláž Samara. K dispozici je také placená pláž s názvem KIN.UP. Na městské pláži se nudit nebudete. Zde si můžete zahrát fotbal, volejbal, navštívit vyjížďky, projet se minigolfem a v kavárně uspokojit hrou a pít šálek kávy.

Památky a zábavy Samary

\ t

Ve ​​středu Samary je velmi zajímavá obchodní budova z poloviny 19. století. Ujistěte se, že se projdete na náměstí slávy a náměstí Samara. Ve středu náměstí slávy na podstavci, jehož výška je 40 metrů, je postava pracovníka 13 metrů vysoká. V rukou pracovníka držíkřídla. To je symbol obrovského příspěvku pracovníků Samary k rozvoji leteckého průmyslu obrovské země.

Uvidíte evangelický kostel, který byl postaven v roce 1865 ve stylu německého středověku.

Zámek Klodt, nejbohatší sídlo starobylé Samary, nebude o nic méně zajímavý. Ivan Klodt - obchodník se Samarou postavil toto panské sídlo s mnoha balkony, korouhvičkami a věžemi.

Duchovní centrum Samary, které se nachází na pobřeží Volhy, je ženský klášter Iversky. Byl postaven v roce 1850.

V Samaru bylo otevřeno fascinující muzeum. Jmenuje se "Samara Cosmic". Hlavní atrakcí tohoto muzea je raketa Sojuz. Návštěvníci si mohou tuto výstavu prohlédnout v sestavené podobě. Výška rakety, a tedy i samotné muzeum, je téměř 70 metrů. V muzeu se můžete dozvědět mnoho o vývoji letectví, sovětském kosmonautice, o slavných sovětských designérech. Můžete vidět filmy o vesmíru, navštívit laboratoř letadla, platformu letadel.

Jednou ze známých památek Samary je památník Vladimíra Vysockého. Vedle Vysotského je "černoch" a v okolí můžete vidět postavu strážce. Marina Vlady se nachází ve středu celé kompozice. Symbolizuje básníkovu múzu a jeho lásku. Mnoho novomanželů přichází tančit svatební tanec a ležet květiny u pomníku.

Jeden z nejstaršíchNáměstí Samara - náměstí Revoluce. Na počest Metropolity Alexy, až do roku 1918 se toto náměstí jmenovalo Alekseevskaya. Metropolita Alexy byl duchovním patronem Samary. Na tomto místě se nacházely hotely, restaurace, kanceláře novin, nejlepší deli.

Další zajímavou atrakcí Samary je Náměstí chleba. Jméno dostala díky přítomnosti pekárny, mola a výměny obilí. Ve druhé polovině 19. století se jednalo o nejcentrálnější trh s chlebem v celém regionu Volhy.

V Samaře se různě spojují různá náboženství. Velmi krásná katedrála mešita, postavená na místě staré synagogy. Katolická církev Nejsvětějšího srdce Ježíšova se nachází v Samaře. Je jediným v celém regionu Volhy. Je to pozoruhodné v jeho kráse Pokrovsky katedrála. Zde je ikona Matky Boží.

Mnozí slyšeli o zázraku Samary. Zoya Karnaukhova na Silvestra 1957 v domě na ulici Chkalov tančila s ikonou v rukou. A obrátila se k kameni, vyrostla na podlahu. Dokonce i městská policie se bála přiblížit k soše. Lékaři byli také bezmocní, protože i jehly stříkaček na těle praskly. Na Velikonoce se stal zázrak. V tento den dívka ožila. Stála 128 dní. Tato událost je známa jako "Zoe stojí."

Stalinův bunkr, o kterém je mnoho legend, je mezi turisty velmi oblíbený. Podle jednoho z nich Joseph Vissarionovich v roce 1953 vůbec nezemřel. Přestěhoval se na toto místo a mlčky vládl zemibunkr.

Aby taková krásná řeka jako Volha zůstala v paměti turistů, je nutné podniknout výlet lodí podél řeky.

Profesionálové a minuty odpočinku v Samara

Samara je velké a krásné město, kterému všichni, kdo sem přijdou, věnují pozornost. Tam je obrovské množství zajímavých památek, že každý turista by měl určitě navštívit. Hlavní výhodou Samary je majestátní řeka Volha.

Pro turisty zde prakticky neexistují žádné nedostatky. Jediná věc, kterou věnují pozornost, je špatný stav silnic a nečistot ve vzdálených regionech.