Památky Gruzie. Starý, který sestoupil do našich dnů

Gruzie je známá pro své Černé moře a lyžařská střediska, stejně jako pohostinnost místního obyvatelstva. Turisté, kteří sem přišli na dovolenou, jsou ohromeni množstvím atrakcí, které se vejdou do relativně malé oblasti státu. Gruzie je neuvěřitelně bohatá na nejrůznější historické a kulturní památky, které jsou inspirovány duchem příběhů a legend.

(13 ) . [PN 23]

Staré Tbilisi

Ve staré části města, podél řeky Kura, byly dobře zachovány některé středověké stavby a architektonické objekty z 5. století, z nichž mnohé jsou na seznamu kulturního dědictví země. I dnes se můžete procházet ulicemi starého města a cítit atmosféru starobylého Tiflisu.

Město Mtskheta

Toto město je nejstarší v zemi a bylo založeno ve století před naším letopočtem. Podle tradice byl jeho zakladatel Meskhet přímým potomkem Noeho. Bylo to tady, po povodni, že se Archa zasekla. Mtskhet se nachází 200 km od známého Araratu. Gruzínci to dokonce nazývají „druhým Jeruzalémem“.

Kostel Nejsvětější Trojice v Gergeti

Tento chrám byl postaven vysoko v horách v XIV století na místě pohanského chrámu. Dnes ve stěnách chrámu najdete starověký idol ze stříbra, vyrobený ve formě berana.

Pevnost Narikala

Zařízení se nachází v Tbilisi téměř od založení města. Místní to nazývají „duší“ města. Stavba pevnosti trvala více než jedno století a zúčastnili se jí Arabové a Mongolové. Pevnost, která se nachází na Velké Silk Road, sloužila jako obranný bod po velmi dlouhou dobu. V roce 1827 zde došlo k zemětřesení, v důsledku čehož byla struktura částečně zničena. Dnes není plně obnovena.

Pevnost Ananuri

Ve vzdálenosti 64 km od Tbilisi se nachází pevnost, která byla určena k tomu, aby byla svědkem mnoha válek, které zde byly raženy mezi feudálními pány. Do dnešního dne je však Ananuri poměrně dobře zachován. A každý turista může vidět nejen své zdi a věže, ale také to, co interiér tvrze vypadal před mnoha staletími.

Klášter Jvari

Aktivní klášter Jvari se tyčí nad městem Mtskheta. Zmínka o tom může být nalezená v básni “Mtsyri”, napsaný Lermontov. V blízkosti kostela byl proto postaven pomník velkého básníka. Jako mnoho jiných náboženských staveb v Gruzii, Jvari byl postaven na vrcholu útesu. To je způsobeno tím, že dříve se předpokládalo, že předtím, než se člověk dostane na svaté místo, musí člověk tvrdě pracovat.

Klášter Gelati

Klášter byl založen v XII století králem Davidem IV. A později se stal jeho hrobkou. Tato stavba je považována za středověký klášter a je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.Unesco Předtím zde působila akademie Gelati, kde se zabývala studiem řecké filosofie.

Katedrála Alaverdi

Katedrála se nachází na území stejnojmenné vesnice a je svatyně Kakheti. Byl postaven v XI století a stal se nejvyšší v době výstavby regionu. Během jeho historie, Alaverdi byl zničen mnohokrát různými dobyvateli, ale pokaždé místní obyvatelstvo kompletně obnovilo to. Budova byla poprvé obnovena v XV. Století. A dnes na jeho stěnách můžete vidět fragmenty středověké malby. Součástí katedrály je pevnostní hradba, palác, zvonice a refektář.

Klášter Betania

Klášter se nazývá jeden z nejlepších příkladů celé chrámové architektury země. Jeho stavba byla zahájena královnou Tamarou. Tady miluje zůstat na dovolené při cestování v Gruzii. Na stěnách kláštera jsou dokonale dochované fresky, které zachycují královskou rodinu, oltářní obraz žalmů a biblických básní, jakož i ikony, které jsou kreslenými scénami z Bible.

Tsminda Sameba

Rada se nazývá symbolem „obnovené Gruzie“. Budova byla postavena v roce 2004. Během jeho stavby byly pozorovány všechny tradice chrámové architektury, které se vyvinuly v průběhu mnoha století. Peníze na stavbu katedrály přidělili bohatí Gruzínci a obyčejní občané. Oblast Sameba je více než 5 000 metrů čtverečních a do jejích zdí se vejde současně až 15 tisíc lidí. Budova je postavena tak, ževydrží jakékoli zemětřesení.

Vardzia

George III se podílel na výstavbě jeskynního města. Celkem má Vardzia 15 chrámů a klášter, ve kterém se zachovaly staré fresky, zobrazující Matku Boží, různé křesťanské svaté, George III a královnu Tamaru.

Uplistsikhe

Toto jeskynní město je považováno za snad první osadu na území Gruzie, která zde byla založena ve II. Století před naším letopočtem. Během své historie zažil více než jeden vzestup a pád. A v XIX století, to opustilo poslední obyvatele. Během rozkvětu se zde nacházelo 700 jeskyní, kde se nacházelo bydlení pro místní obyvatelstvo a administrativní budovy. Mnohé z nich jsou dodnes zachovány.

Svan Towers

Atrakce se nachází na hřebeni Kavkazu ve Svaneti. Zpočátku věže nebyly určeny k obraně, protože v tomto období zde nebyly žádné války. Proto existuje názor, že byly postaveny k zastrašování potenciálních nepřátel a byly použity k ukládání různých ustanovení.

Fontány Batumi

V samém centru města Batumi vznikly zpívající fontány, které se staly jednou z nejjasnějších atrakcí letoviska. Sledování laserové show, turisté vidět nejen hru světelných paprsků, ale také naučit historii Gruzie ve zvucích a barvách.

Rustaveli Avenue

Tato třída není jen hlavní ulicí hlavního města, ale i její"Tvář". Jsou zde umístěny vládní budovy, rezidence, ministerstva a další instituce, které hrají důležitou roli v politickém životě země. Kromě toho jsou zde otevřené hotely, kavárny a obchody.

Most míru

V Tbilisi se most přes řeku Kura stal symbolem sjednocení minulosti a budoucnosti. Jeho objev se konal na svátku sv. Jiří v roce 2010.

Cestou po Gruzii se člověk může ponořit do atmosféry dávných dob a dozvědět se více o historii a kultuře státu. A nejen četné památky, ale i pohostinní místní obyvatelé, kteří vždy rádi sdělují své tradice, v tom pomohou.