Památky Řecka. Zajímavá místa ze starověkých řeckých mýtů

Řecko je země s úžasnou přírodou a dlouhou historií, se kterou se můžete seznámit návštěvou památek. Nabízíme Vám seznámit se s nejzajímavějšími místy, která turisté mohou navštívit.

(13 )

Athénská akropole

Tato antická památka je nejznámější v Řecku. To je věřil, že jeho stavba začala v VII století BC. Dříve byla budova vyzdobena sochami, z nichž některé dnes můžete vidět v předních evropských muzeích. Na území Akropole dnes probíhají restaurátorské roboty, které jí nebrání být jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi.

Parthenon

Postaven na území Akropole v roce 432 př.nl, chrám se stal ztělesněním velikosti starověkého Řecka. Venku je obklopen sloupy a uvnitř Parthenonu můžete vidět sochu Atheny, vyrobenou ze slonoviny a zlata. Fasáda budovy je zdobena obrazy starověkých řeckých hrdinů a mýtických tvorů.

Starověké řecké město Delphi

Ve starověku bylo Delphi společenským a náboženským centrem země. Dnes, procházející jeho zříceninou, je jen překvapen zručností starověkých řeckých stavitelů, jejichž stvoření mohlo stát více než tisíc let.

Zeusův chrám

Účelem stavby této stavby bylo zatmění všech svatyně, které v té době existovaly na světě. Jeho stavba vzalaaž 600 let, zatímco on byl předurčen stát pouze 300. Dnes zůstávají jen ruiny chrámu, které se staly jednou z nejvýznamnějších kulturních památek země.

Agora

Toto místo bylo po staletí hlavním trhem v Aténách, kde se konaly hlavní obchodní, oslavy, veřejné shromáždění a divadelní představení. Zde je starobylý chrám Hephaestus. Dnes v Agoře je mnoho obchodů a obchodů.

Divadlo Dionysus

Tato stavba se stala nejen jedinečnou architektonickou dominantou, ale také nejstarším divadlem na světě, které se dodnes zachovalo. Divadelní jeviště za historií své existence vidělo nesmrtelné inscenace děl Euripides a Sophocles.

Archeologické muzeum v Athénách

\ t

Toto muzeum se stalo pokladnicí památek starověku. Mezi jejími exponáty je více než 20 tisíc položek, které patří do různých historických období. Jedná se o legendární sochy, cenné archeologické nálezy, předměty života starých Řeků, atd. Zde je také stará knihovna, ve které jsou stěny drženy svitky se starověkými dokumenty.

Potopené město Olus

Starobylé město je jednou z hlavních atrakcí ostrova Kréta. A navzdory skutečnosti, že Olus potopil, každý rok přicházejí na toto místo tisíce turistů.

Rokle Samaria

Jedna z nejkrásnějších přírodních krás Řeckase nachází na ostrově Kréta. Délka soutěsky je 18 km, což ji činí nejdelší v Evropě. Unikátní lokální vegetace s více než 450 druhy rostlin dodává tomuto místu atraktivitu.

Palác Knossos

Palác byl postaven na Krétě asi před 4 tisíci lety. Nicméně, 300 let po jeho výstavbě došlo k zemětřesení, v důsledku čehož struktura byla špatně poškozena. Později byl znovu přestavěn a dnes turisté uvidí, co zbylo ze starověké řecké památky popsané v legendách. Mimo palácové zdi jsou zdobeny symboly, z nichž některé ještě nebyly schopny rozluštit.

Pevnost Rhodos

Struktura je mistrem délky mezi hrady Evropy a hlavní atrakcí Rhodosu. Délka pevnosti postavené ve středověku je 4 km. Stěny budovy jsou zdobeny symboly rytířských erbů. A dostat se dovnitř, turisté musí projít velkým množstvím strážních zařízení.

Akropolis Lindos

Historie města Lindos je asi 3 tisíce let a téměř stejně jako místní Akropole. Cesta k jejímu vrcholu je poměrně dlouhá a na cestě můžete vidět kamenné fontány naplněné vodou a tavernami nabízející ochutnat pokrmy připravené v této oblasti před mnoha stoletími.

Starobylé město Rhodos

Obranné zdi a brány starobylé pevnosti nás dosáhly ve výborném stavu. Tady takyMůžete navštívit věže a bašty.

Modré jeskyně Zakynthosu

\ t

Přírodní památka země, která se nazývá jedno z nejmalebnějších míst na planetě. Jeskyně jsou fascinující jeskyně a skalní oblouky vytvořené křišťálově čistou vodou. Turisté se sem snaží přijít dříve, než slunce vyjde nebo před jeho západem slunce. To bylo v této době, že příroda kreslí nádherné obrazy zde.

Hrad sv. Jana

Řecký ostrov Kos býval pod velením rytířů řádu sv. Jana. Dnes je zde mnoho staveb řádu, mezi nimiž je i hrad rytířů sv. Jana.

Větrné mlýny ostrova Mykonos

Tyto mlýny se staly jedním ze symbolů Řecka. Často jsou zobrazeny na pohlednicích a poštovních známkách. Zpočátku byly mlýny určeny k mletí pšenice na mouku. Dnes je v jejich zdech otevřeno muzeum.

Kláštery Meteora

Kláštery jsou umístěny na vrcholcích skal, takže se také nazývají "plovoucí ve vzduchu". Byly postaveny v X století a dnes zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Katedrála sv. Spyridona

Mezník se nachází na ostrově Korfu. Uvnitř katedrály jsou uloženy pozůstatky svatého, na jehož počest byl jmenován. Obyvatelé ostrova stále uctívají Spiridona Trimyfuntského a věří v zázračnou moc jeho ostatků. Existuje názor, že každý, kdo k nim přichází, se může spolehnout na pomoc světce v jakékoli záležitosti.

Pevnost Kerkyry

Stará pevnost Kerkyra byla postavena na ostrově Korfu během vlády Benátčanů. Když se Italové zmocnili ostrova, rozhodli se učinit budovu nedobytnou. Proto se kolem něj kopal obrovský příkop s obrannými strukturami. Abyste se dostali k pevnosti, museli jste projít dlouhým mostem. Pevnost však brzy ztratila svůj obranný význam. A most se stal oblíbeným místem pro lidi, kteří se rozhodli ukončit svůj život. Tam jsou legendy, které při procházce po mostě, můžete slyšet ne sousedící duše duší sténat. Právě tyto příběhy přitahují mnoho turistů.

Palác velmistrů

Celkově má ​​hrad 250 různých místností, z nichž každá je zajímavá svým vlastním způsobem. Nejatraktivnější turisté nazývají Byzantská ikonická síň, Hudební sál, nádvoří mozaiky a přijímací síň. Všechny pokoje mají bohatou výzdobu v podobě řeckých amfor, starožitných váz a soch.

Mount Olympus

Podle legendy zde žil starověký řecký bůh Zeus. Dnes jsou zde speciální turistické stezky, které můžete vylézt na vrchol Olympu.

Ostrov Santorini

Ostrov se nachází 200 km od pevniny a vznikl před tisíci lety v důsledku sopečné erupce. Úžasná krajina, krásný západ slunce a aktivní sopka činí toto místo atraktivním pro turisty.

Řecko je místem, kde mají turisté příležitostdotkněte se tisícileté historie a projděte si sny popsané ve starověkých řeckých mýtech.