Památky Ruska. Nejzajímavější místa od pobřeží Baltského moře po Tichý oceán.

Rusko je pozoruhodné nejen svou velikostí, ale i četnými památkami, roztroušenými po celém pobřeží Baltského moře až po Tichý oceán. Zde najdete vše: od umělých struktur kulturní a architektonické hodnoty až po divy přírody. Jaké neobvyklé a zajímavé památky můžete vidět při cestování po Rusku?

(13 ) . [PN 23]

Moskevský Kreml

Tento architektonický komplex byl vždy charakteristickým znakem Ruska. Byl postaven a vyvíjen po mnoho staletí. Původně byl postaven na ochranu města před vnějšími nepřáteli. Za jeho zdmi je mnoho chrámů postavených ve středověku a zachovaných do našich dnů.

Zde můžete vidět hlavní kostel země - chrám Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém byli korunováni Petr Veliký a Ivan Hrozný. Neméně majestátní je katedrála Zvěstování Panny Marie, která přitahuje pozornost mnoha zlatých kopulí. Zde jsou uloženy, vyrobené v XIV století ikony.

Sídlo ruského prezidenta se rovněž nachází na území Kremlu.

Zimní palác

Zimní palác byl postaven speciálně pro Elizavetu Petrovna v Petrohradě podle projektu Francesca Rastrelliho. Před revolucí v roce 1917 zde byla již dlouho sídlo ruských císařů.

V současné době zde bylo otevřeno Muzeum umění Hermitage s více než 3 místymiliony unikátních uměleckých děl. Unikátní je nejen exteriér Zimního paláce. Bohatá výzdoba budovy zaujme svým vzhledem. V přední části paláce se nachází náměstí, v jehož středu, po vítězství nad Napoleonem, byl instalován Alexandrijský sloup.

Bajkalské jezero

Toto jezero je nejhlubší na světě. Jeho délka je 635 km a její šířka je asi 80 km. Voda v ní je tak čistá, že můžete vidět vše, co je v hloubce 50 m. Flóra a fauna Bajkalu jsou jedinečné. Mnoho rostlin a živočichů, které se zde nacházejí, je uvedeno v červené knize.

Treťjakovská galerie

Vznik sbírky galerií začal v roce 1856, poté, co obchodník Treťjakov, na jehož počest byl jmenován, začal v té době nakupovat díla populárních umělců a sochařů. V roce 1892 ji Treťjakov předal městu. Hlavní budova galerie byla vyzdobena podle Vasnetsovových skic.

Novgorodský Kreml

Tato stavba je jednou z nejstarších architektonických památek v Rusku. Jeho stavba začala během vlády Yaroslava Wise chránit město před útoky nepřítele. První dřevěné věže byly postaveny v XIV století a po 2 stoletích byly přestavěny z cihel. Během své historie byly zdi Kremlu několikrát zničeny, ale pokaždé, když byly obnoveny podle staré technologie.

Katedrála sv. Izáka

Katedrála, která se nachází v Petrohradě, se nazývá jedna znejkrásnější a majestátní v Evropě. Byl postaven na místě kostela sv. Izáka, postaveného Petrem I. v XIX století. Přes jeho projekt byl pozván k práci nejlepší architekti říše. Budova katedrály byla osvětlena v roce 1858, poté byla otevřena pro farníky. Dnes se zde denně konají služby a je zde muzeum umění.

Kreml Solovki

Stavba byla vynikajícím příkladem stavby vojenské opevnění. Pro jeho stavbu byly použity obrovské kameny, které byly předem leštěny mořskou vodou a ledovcem. Mimo zdi Kremlu je mnoho svatyně. V sovětských časech, oni byli používáni místo vězení, kde intelektuálové a duchovní sloužili jejich tresty.

V roce 1974 byl Solovský Kreml uznán za unikátní historickou památku. Poté začaly práce na obnově původního vzhledu.

Vlaštovčí hnízdo

Hrad postavený v roce 1912 na jižním pobřeží Krymu je charakteristickým znakem poloostrova. Budova, postavená v neogotickém stylu, se nachází na okraji 40 metrů vysokého útesu. Navzdory své poměrně skromné ​​velikosti, Swallow's Nest zapůsobí svou architekturou.

Pevnost Petra a Pavla

Pevnost je považována za jednu z nejstarších památek ruské historie. Byl postaven za vlády Petra I. Jeho stěny mají tvar šestiúhelníku a zcela následují kontury Hare Islandu, na kterém se nachází. Za zdmiarchitektonický komplex se nachází chrámy. Zbraň, která se nachází v Naryshkinsky bašta, každý den v poledne dělá výstřel.

Livadský palác

Mezník je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Krymu. Sněhově bílá budova, obklopená malebným parkem, byla postavena pro královskou rodinu v roce 1911. Toto místo inspirovalo umělce a básníky, kteří sem přišli. V sovětských časech byla budova paláce přeměněna na sanatorium. Často se zde konala jednání na nejvyšší úrovni. Stav muzea získal palác až v roce 1993.

Kreml v Nižním Novgorodu

Kreml v Nižním Novgorodu je na seznamu nejstarších památek Ruska. Délka jeho zdí je 2 km. Do dnešních dnů přežilo jen 13 věží. Na území Kremlu jsou středověké chrámy a sídlo vedení Nižního Novgorodu.

Peterhof

Neuvěřitelně krásný architektonický komplex skládající se z paláců a parků s krásnými fontánami. Peterhof byl postaven Peterem I jako venkovská rezidence. Během Velké vlastenecké války bylo mnoho budov a parků značně poškozeno, ale později se architekti mohli vrátit do původního vzhledu.

Kazaňský Kreml

Za silnými zdmi Kremlu můžete vidět prezidentský palác a mnoho chrámů. Všechny jsou dokonale zachovány do naší doby a jsou příkladem architektury století XIX. CnostíToto místo je také malebnou přírodou.

Hora Elbrus

Elbrus je nejvyšší vrchol hory na světě, který se snaží mnoho horolezců dobýt. Nabízí úžasný výhled na pohoří Kavkaz se zasněženými vrcholky.

Údolí gejzírů v Kamčatce

Toto je jediné Eurasie a největší území gejzírů na světě, které má mimozemský vzhled. Údolí je uvedeno v divů Ruska. Navštivte ho pouze s průvodcem během prohlídky vrtulníku.

Památník "Vlasti"

Majestátní socha byla postavena na počest válečníků, kteří během válečných let 1941-1945 bránili Stalingradu. Výška sochy je 85 ma její stavba trvala 8 let.

Architektonický soubor Kizhi

Toto unikátní zařízení se nachází na malém ostrově v jezeře Onega. Při stavbě dřevěného kostela nepoužívali řemeslníci jediný hřebík.

Poláci zvětralé - Manpupuner

Na severu Uralu na náhorní plošině Manpupuner se nacházejí obrovské kamenné sochy přírodního původu, které se nazývají povětrnostní sloupy. Výška některých sloupů přesahuje 42 metrů. Chcete-li se dostat do rezervace a vidět tuto jedinečnou přírodní památku, můžete mít pouze zvláštní povolení.

Jeskyně Kungur

Tato ledová jeskyně se nazývá perlou Uralu. Během prohlídkyspeciálně vybavené stavby, můžete vidět sochy, z kamene a ledu. V blízkosti vchodu do jeskyně je otevřen hotel a restaurace.

Lena Pillars

Unikátní přírodní park se nachází na břehu řeky Lena v Jakutsku. Zde jsou velmi oblíbené výlety lodí, během kterých můžete vidět neobvyklé kamenné pilíře vytvořené přírodou.

Každý region velké země má svůj seznam zajímavých míst, která budou turisty zajímat. Návštěva je blíže seznámena s historií a kulturou Ruska, viz unikátní architektonické struktury a přírodní zajímavosti.