Pěkný Peter: Nejlepší atrakce pro víkendový výlet

Majestátní Petrohrad je město s bohatou historií a krásnou architekturou. Počet atrakcí překvapuje i ty nejzkušenější cestovatele. Chcete-li si plně vychutnat nejzákladnější místa, doporučujeme naplánovat výlet alespoň na týden. Speciálně pro to jsme připravili stručný přehled hlavních památných míst, která by měl každý navštívit.

Hermitage

První věc, kterou mnoho lidí spojuje s Petrohradem, je slavná Hermitage. Byla založena v roce 1764 a je stále největším počtem exponátů na světě. Nachází se v pěti budovách a celých 350 sálech. Kromě toho, exponáty sami, existuje více než dva miliony. Souhlasím, čísla jsou impozantní.

Ale skutečnou pýchou muzea je stále budova Zimního paláce. Zde se nacházelo sídlo královské rodiny. Proto, abych to viděl na vlastní oči, je to skutečná čest pro každého hosta Petrohradu.

Lázně v krvi

Dlouhou dobu byla jedna z nejzáhadnějších památek považována za Spasitele v krvi. S tím jsou spojeny historické hádanky, jejichž tajemství nikdo nemůže vyřešit.

Za prvé stojí za povšimnutí, že chrám byl postaven Alexandrem III. Na místě vraždy cara Alexandra II. Na památku data tragédie, která se stala v roce 1881, je výška stavby 81 metrů. Kromě toho byly v paměti pouze službyo králi. A během let sovětské moci byl chrám používán jako sklad a márnice. A teprve po opravách v roce 1997 bylo v budově otevřeno muzeum, které je stále přístupné všem.

Peterhof

Úžasnou atrakcí, která láká davy turistů, je samozřejmě Peterhof. Nachází se v malé vzdálenosti od Petrohradu, jen 30 km. Na břehu Finského zálivu se nacházelo letní sídlo krále.

V moderním světě je území o rozloze více než 2500 akrů ozdobeno mnoha fontánami, obrovskými parky, alejami a pavilony. V centru Peterhofu můžete vidět sochu Samsona, která láme ústa lva. Že je hlavním symbolem vítězství proti Švédům v severní válce.

Je zvláštní, že pouze počet vojáků ve Versailles může soutěžit s Peterhofem v počtu fontán. Proto toto místo stojí za to zdůraznit celý den. I když mnozí říkají, že ani tentokrát nestačí vidět nejzajímavější věci v Peterhofu.

Pevnost Petra a Pavla

Historickým centrem Petrohradu a obrannou stavbou je pevnost Petra a Pavla. Nikdy nebyl použit pro svůj zamýšlený účel, ale bylo to politické vězení. Přesto stále přitahuje turisty z různých zemí.

Kazanská katedrála

Kazanská pravoslavná katedrála, která byla postavena na počest Boží ikony Kazan, je právem nazývána hlavní pravoslavnou církví tohoto města.Matky Teprve když byla postavena, ikona byla přenesena z Moskvy.

V blízkosti katedrály se nachází roztomilý park s fontánou, kde si každý turista může odpočinout od bláznivého rychlého tempa života ve městě.

Kunstkamera

Pokud každý vidí hlavní památky Petrohradu, musí být na cestu do Kunstkamery psychicky připraveni. Faktem je, že muzeum shromáždilo více než milion velmi odlišných vzorků mutací, patologií a genových poruch. Zde můžete vidět siamská dvojčata, dvouhlavé jehněčí a další děsivé vzory. Byly shromážděny více než tři sta let a nyní je každý vidí.

Katedrála sv. Izáka

I když jste přišli do Petrohradu jen na jeden den, doporučujeme navštívit katedrálu sv. Izáka. Největší pravoslavná církev ve městě je jednou z nejkrásnějších jeho dekorací. Budova kombinuje pozdní klasiku s notami byzantského stylu a neorenesancí. Vnitřek chrámu potěší každého. Vzácné kameny mramoru, zlacení, malachit a lapis lazuli - to vše přitahuje pozornost.

Chrám má navíc vysokou kolonádu a každý může vylézt na točité schodiště, aby viděl ohromující panorama. Mnoho lidí nazývá katedrálu svatého Izáka nejlepší vyhlídkovou plošinu ve městě. A to je opravdu oprávněné.

Aurora Cruiser

Pro ty, kteří dávají přednost studiu podrobněji, doporučujeme navštívit slavný křižník Aurora.Byl to on, kdo se zúčastnil rusko-japonské války, stejně jako v první světové válce. Teprve v roce 1957 byla pojmenována „lodní muzeum“ a stala se památkou historie ruské flotily.

V roce 2016 se po opravách znovu otevřela a již se stala interaktivní. Uvnitř je až devět nových sálů, které byly restaurovány podle výkresů. Kromě toho můžete vidět holografické postavy, které vyprávějí zajímavé příběhy ze života námořníků. Proto, pokud jste viděli Auroru pouze venku, doporučujeme ji navštívit a získat živý dojem z nových znalostí.

Oranienbaum

Bývalý Menshikovův zámek Oranienbaum se stal světově proslulým palácem a komplexem parku. Na místě najdete luxusní paláce, sochy, majestátní mosty, zelené parky a čisté rybníky. Podle zkušených turistů by zde měl být každý člověk. Koneckonců, jen tam můžete cítit sílu a velikost Ruska.

Ruské muzeum

Fanoušci ruského výtvarného umění by určitě měli navštívit slavné ruské muzeum. Ujistěte se, že měřítko muzea zapůsobí i na ty nejvznešenější cestovatele. Ve sbírce bylo totiž přiděleno několik budov. Zde můžete vidět díla Malevicha, Shagala, Serova a Petrov-Vodkina, známého po celém světě.

Jak vidíte, Petrohrad je opravdu mnohostranné, úžasné město, ve kterém si každý najde něco zajímavého pro sebe. Proto není nutné plánovat dovolenou a dělatúnavné cesty. Stačí jít na procházku ulicemi a ujistěte se, že určitě uvidíte mnoho zajímavostí.