Perfektní uspořádání malé kuchyně: tipy na design v roce 2018

Podle statistik je nejnavštěvovanějším místem hostesky domu kuchyně. Co mohu říci, celá rodina se zde často schází k večeři nebo pořádá setkání s přáteli. A já chci mít velkou kuchyň, kde každý může být, aniž by tlačil, volně umístěný u jídelního stolu. Proto je velmi důležité, aby tato místnost byla nejen útulná, ale také pohodlná a funkční.

]

Poradce designérů pomůže těm, kteří nejsou šťastnými majiteli velkých kuchyní, ale jsou spokojeni pouze s menšími metry čtverečních.

Kuchyňská linka

Ve čtverečních kuchyních můžete snadno rozlišovat mezi jídelním a pracovním prostorem. K tomu jsou ideální rohové náhlavní soupravy. Sporák, dřez a lednice v těchto kuchyních musí tvořit trojúhelník. S takovým pracovním trojúhelníkem je vše, co potřebujete, vždy po ruce a v docházkové vzdálenosti.

Při malé velikosti kuchyně je lepší použít oválný jídelní stůl. Za ním se může ubytovat více lidí. U velmi malých kuchyňských velikostí by měl být vytvořen skládací stůl, který bude v případě potřeby transformován tak, aby nebránil volnému prostoru.

Obdélníková kuchyně

S obdélníkovým tvarem kuchyňského nábytku je lepší instalovat podél stěn. Barový pult je lepší nahradit jídelní stůl. Chcete-li vizuálně zvětšit velikost malé kuchyně, zavěste na zeď velké zrcadloJe lepší zvolit záclony s velkým vzorem.

Osvětlení by mělo být dostatečné. Proto, v předstihu, měli byste přemýšlet o další lampy, v případě, že kuchyň má malé okno. Pro úsporu místa mohou být dveře posuvné.

Kuchyně nepravidelného tvaru

\ t

V kuchyních nepravidelného tvaru se často vyskytují úhly, výběžky, prostory a výklenky. Ve výklencích stěn můžete umístit šatní skříň nebo skříň, ve které můžete umístit domácí spotřebiče nebo kuchyňské potřeby.

Také v takových místech můžete skrýt chladničku nebo vytvořit neobvyklý vestavěný barový pult. Set pro takovou nestandardní kuchyni bude muset udělat na objednávku.

]

Moderní kuchyňka 2018: výběr nábytku

\ t

Komfort je hlavním parametrem, který je třeba vzít v úvahu při výběru nábytku do kuchyně. Neměli byste kupovat objemný bufet pro malou kuchyňku jen proto, že se vám to líbilo.

Na malém prostoru je nutné co nejvíce šetřit prostor. Proto v malé kuchyni, regálech, závěsných skříních a regálech bude až do stropu vypadat racionálně a esteticky. Je nutné použít všechny volné rohy a při výběru nábytku je nutné vzít v úvahu jeho parametry, jako je ergonomie a objem.

Nábytek by měl být kompaktní a zároveň prostorný, neobjemový a hezký, zabírat všechny zbytečné prostory, všechny výklenky a všechny úhly. Lepší, kdyžnábytek bude lehký a nejlépe lesklý. Tato vlastnost, jako zrcadlo, opticky zvětšuje prostor.

Barva nábytku nesmí odpovídat barvě stěn. Zrcadlové plochy pomohou rozšířit hloubku místnosti. Chromové rukojeti, skleněné police budou tento efekt jen zvyšovat. V komplexní kuchyni by měl vypadat atraktivní a stylový.

Stejně důležitým aspektem je řádné umístění nábytku v kuchyni. Měla by být ve tvaru písmene L nebo lineární. Neměli byste používat dvouřádkové rozložení, ve tvaru písmene U a ostrov.

Vestavěný nábytek pro malou kuchyňku je ideální volbou pro úsporu místa.

Spotřebiče pro domácnost

V současné době existuje spousta elektrických spotřebičů, které usnadňují a urychlují práci hostesky - mikrovlnná trouba, multivalka, mixér, kuchyňský robot atd.

Na pracovní ploše kuchyně by měly být umístěny nejčastěji používané spotřebiče - kávovar, rychlovarná konvice. Zbytek lze skrýt ve vysokých skříních s výklenky. A podle potřeby budou snadno dostupné.

Je přípustné umístit troubu a myčku do spodní řady pracovního povrchu. Pro volný a rychlý přístup k potřebným zařízením a zařízením musí být skříně vybaveny vhodnými mechanismy, kterými jsou:

 • skládání;
 • s otočným karuselem;
 • skládání;
 • zásoby.

Konstrukce malé kuchyně 2018: výzdoba a barva

Návrháři pro zdobení kuchyní malých velikostí dávají takové tipy:

 1. Pro tyto místnosti by měly být použity teplé a světlé odstíny.
 2. Nepoužívejte více než dvě barvy ve výzdobě malé kuchyně, protože pobyt v takové místnosti by nebyl psychicky pohodlný.
 3. Nábytek musí být v souladu se stěnami.
 4. Průhledný nebo skleněný nábytek vizuálně ho činí beztížným a významně zvyšuje prostor.
 5. Na oknech je nutné použít rolety nebo římské rolety.

(115 )

Úspora místa v malé kuchyni

S malou místností jde boj za každý prázdný koutek. A každý centimetr prostoru, který prospívá hostesce v kuchyni, je již vítězstvím.

Způsoby, jak ušetřit místo v kuchyni s malou velikostí:

 1. Ve skříních instalujte další police, které zvýší její pracovní plochu.
 2. Na samém vrcholu náhlavní soupravy nebo skříně by měly být umístěny krabice, ve kterých lze skladovat různé vzácně používané předměty nebo nádobí.
 3. Použijte magnety, háčky, přísavky, na které lze umístit a uskladnit malé předměty.
 4. Všechny pánve dejte dohromady a položte je na speciální mechanismus převíjení.
 5. Make krásné nástěnné police, aby pomohl vyložit skříňku.

 1. Pod dřezem umístěte polici, na které se umísťují chemikálie pro domácnost.
 2. Nakupujte speciální magnetickou pásku, na které můžete ukládat kuchyňské nože a malé sklenice s kořením.
 3. Všechny položky s dlouhými madly jsou určeny na jednom místě.
 4. Na pracovních plochách instalujte police na vysoké nohy, aby se efektivně využil celý prostor.
 5. Vytvořte závěsnou konstrukci nad pracovní plochou pro stejný účel.

]

Jak ukazuje praxe, malá kuchyňka není větou. A pokud budete chtít, aspirace a racionální přístup, můžete vytvořit funkční a pohodlnou kuchyni, a to i s malou velikostí.