Pokoj pro dospívající dívku. Možnosti designu, volba stylu a barvy

Dříve nebo později, v rodině, kde je dcera, je načase přepracovat místnost malé princezny v samostatném světě dospívající dívky. Před prováděním oprav v mateřské škole byli rodiče vedeni především podle Vašeho vkusu. Nyní je ale velmi důležité poslouchat dítě a brát v úvahu všechna jeho přání. Jaké nuance by měli zvážit rodiče při pořádání místnosti pro dospívající dívku?

Design pokoje pro dospívající dívku

Při výběru provedení je nutné se zaměřit na velikost místnosti. Pokud je velký, pak máte velké štěstí, protože v prostorné místnosti můžete snadno vytvořit místo nejen pro stůl, postel a šatní skříň, ale také místo police, regály, pohovka pro relaxaci, a dokonce i prostor pro hry.

Pokud je plocha dětského pokoje asi 12 metrů čtverečních, pak může být vše, co může teenager potřebovat, organicky zadáno: postel, malá pohovka, stůl, regály a noční stolek pro hračky nebo první kosmetika.

Malá místnost neumožňuje rodičům fantazírovat. Nicméně v takovém skromném pokoji se vejde vše, co potřebujete: postel, stůl a skříň. A aby školka nevypadala jako komoda, měla by být poražena v jasných barvách, které jsou schopny prostor vizuálně rozšířit.

Teenage Girl Room Style

Při výběru konkrétního stylu designu je důležité poslouchat přání dítěte. Koneckonců, dívka tu stráví spoustu časuproto by se měla cítit co nejpohodlněji. Ale také si uvědomte, že v dospívání se nálada a preference dítěte mohou dramaticky změnit. A pokud ve 12 letech dítě stále hraje s panenkami nebo plyšovými hračkami, pak se o 2-3 roky bude zajímat o sport nebo hudbu.

Americký styl

\ t

Jeho charakteristickými rysy jsou jednoduchost, snadnost a obrovské množství dekorativních prvků, včetně těch světlých.

Francouzský styl

Mnoho dospívajících charakterů se vyznačuje romantikou a rafinovaností. Proto v tomto případě bude ideální francouzský styl, který vytvoří v místnosti charakteristickou atmosféru. Pro tento účel používají designéři lehké pastelové odstíny a tematické doplňky. Kovaný nebo vyřezávaný nábytek se zde harmonicky vejde.

Klasický styl

Tento směr je vždy relevantní, protože je univerzální a nenáročný. V klasickém stylu si můžete vybavit místnost jako dvanáctiletou a 19letou dívku. Pokud chce hostitelka v průběhu času něco změnit, stačí jen pár doteků, aby se nové poznámky změnily.

Moderní

Tento směr je založen na pohodlí a praktičnosti. Proto je charakteristickým rysem modernosti považováno za jasné linie, snadný design a použití funkčních prvků. Mladá paní má příležitostExperimentujte s výběrem barvy, provedení a uspořádání vaší budoucí místnosti.

Technologie Hi-tech

Na první pohled se to může jevit jako klasika. Zde se však používají pouze studené odstíny. Také pro high-tech styl se vyznačuje hladkou podlahou, bez textilií na oknech a přítomností skleněných nebo kovových konstrukcí.

Minimalismus

Takový směr může být výběrem starší dívky, která oceňuje estetiku a stručnost. Tento styl dokonale zapadne do místnosti o skromné ​​velikosti a poskytne příležitost maximalizovat využití skromných metrů čtverečních. Nábytek je obvykle používán modulární a co nejuzavřený.

Rockový styl

Tento směr je dnes velmi populární mezi školačkami, které preferují těžkou hudbu. Obvykle se tyto dívky snaží přilepit všechny stěny ve svém pokoji s tematickými plakáty zobrazujícími své oblíbené hudebníky. Samozřejmě je nepravděpodobné, že by se to maminkám líbilo, ale není nutné kategoricky zakazovat dětem ukázat svou představivost. Stačí se poradit s profesionálním návrhářem, který může navrhnout, jak správně přistupovat k návrhu takové místnosti.

Tapeta v místnosti dospívající dívky

Při výběru vhodných tapet je velmi důležité, aby nejen jako hostitelka, ale také splňovaly všechny bezpečnostní požadavky: aby byly prodyšné, aby nepřitahovaly prach a nevypouštěly škodlivé látky. Mohou to být papír, netkané, skleněné tkaniny,bambus nebo korek.

Barva dívky pro dospívající dívky

Výběr barevného schématu ve školce pro dívku, rodiče věnují pozornost růžovým a fialovým odstínům. Nicméně, to projde pro dítě, a teenager nemusí cítit pohodlně v takové místnosti.

Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že dívka bude obklopena světlými plakáty, hračkami atd., Měly by být stěny zhotoveny v pastelových barvách. Z nasycených barev zde může být relevantní olivový, azurově modrý, žlutý nebo oranžový. Ale i když dcera kategoricky trvá na jasném designu, neměli byste ji okamžitě odmítnout. Koneckonců, v jaké jiné místnosti svého domu můžete realizovat ty nejodvážnější experimenty?

Nábytek v místnosti dospívající dívky

Ať už si vyberete jakoukoliv barvu, styl nebo design, je důležité si uvědomit, že nábytek by měl být co nejpohodlnější a splňovat všechny požadavky rostoucího organismu. Pokud pro jedenáctiletou dívku bude malá židle pohodlná, pak v 15 letech bude velmi nepříjemné sedět na ní. Závěsné police, dávejte pozor na skutečnost, že dívka by mohla snadno dosáhnout a vzít správnou věc.

Místnost musí mít postel, stůl a šatní skříň. Pokud to však velikost školky dovolí, můžete také umístit malou pohovku nebo tašky na fazole, noční stolek pro „tajné“ maličkosti, televizi atd.

Vynikající možností bude nábytek pro „růst“. Může to být například transformační postel nebo židle, ve které můžetenastavte výšku.

Vnitřní místnost pro dvě dospívající dívky

Rodiče, kteří najednou vychovávají dvě dospívající dcery, jsou dvojnásobně obtížnější. Koneckonců, dívky žijící ve stejné oblasti mohou být soupeři. Při uspořádání místnosti je proto důležité vzít v úvahu všechny nuance, které mohou vést ke sporným situacím.

Na současném trhu existuje velký počet sad nábytku určených pro více dětí najednou. Vynikající možností by byla palanda, kde je pracoviště umístěno v přízemí a nahoře je místo na spaní. Tyto komplexy mohou také zahrnovat police a skladovací boxy.

Při uspořádání místnosti pro dvě sestry je třeba se také blíže podívat na přeměnu nábytku. To může zahrnovat vestavěné skříňky, skládací postele, skládací stoly atd. To nejen šetří prostor, ale také optimálně organizuje prostor v místnosti.

Samostatně se musíte zabývat otázkou skladování věcí. Lůžka a některé zřídka používané předměty mohou být uloženy v zásuvkách umístěných nad nebo pod postelí. Nedílnou součástí nábytku bude skříň, ve které budou police rozděleny mezi sestry.

Fotogalerie interiérů místností pro dospívající dívku

(112 )

)