Pravidla unedged manikúru doma

Unedged manikúra získává stále větší popularitu každý rok. To není překvapující, protože pro takový postup se prakticky nepoužívají řezné nástroje. To snižuje riziko infekce a měsíček delší dobu vypadá atraktivně. V západních zemích si tuto možnost volí téměř všechny ženy, takže tato manikúra má jiné jméno - evropské.

Výhody a nevýhody neřízené manikúry

Na rozdíl od řezané manikúry bude každá dívka schopna vyrobit evropskou verzi i doma. K tomu nebudete potřebovat velké množství nástrojů, bude stačit mít základní sadu péče o nehty.

Zkušení mistři nejčastěji nabízejí neřízenou manikúru majitelům příliš tenké a citlivé kůže. V tomto případě je prostě nemožné jí ublížit. A to, jak vidíte, je vážná výhoda.

Příliš agresivní nástroje nebo drobná poranění pokožky s vyříznutou manikúrou mohou navíc vést k infekci. V tomto případě je toto riziko minimální. Koneckonců, kutikula je tlačena zpět do základny nehtové desky. Mimochodem, díky tomuto mechanismu nejsou kořeny měsíčku zraněny. Proto, mnoho dívek po čase si všimnout, že nehty se staly silnější a nevyluhují ani s pravidelným lakem.

Jednou z hlavních výhod neřízené manikúry je snad to, že kutikula se postupem času ztenčí a zpomaluje.Proto by to nemělo být prováděno tak často. No, a samozřejmě, evropská manikúra je více rozpočtu, protože pro její realizaci nepotřebujete různé nástroje a nástroje.

Pokud jde o nevýhody, nejsou ve srovnání s výhodami tak významné. Všimli jsme si však, že neřízená manikúra rozhodně není vhodná, pokud máte příliš tlustou, hrubozrnnou kůžičku. Zpracování bude trvat hodně času. V důsledku toho jsou možná mikrotraumata, protože kůžička je často nerovnoměrně oddělena.

Ti, kteří se rozhodli přejít na evropskou manikúru, budou muset prokázat trpělivost a vytrvalost. Faktem je, že okamžitě pokožka poroste obvyklým tempem a budete mít nutně chuť ji snížit. Dobrý výsledek bude až po měsíci a půl správné a přesné práce.

Nezbytné nástroje pro neřízenou manikúru

Prvním krokem je nákup jednorázových hůlek pro práci s pokožkou. Mohou být dřevěné nebo plastové. Ty mají často silikonový hrot, díky kterému je velmi pohodlné pracovat s takovým nástrojem. Lze ji také použít několikrát, před každým použitím dezinfikovat. Dřevo je zase považováno za více rozpočtu. Proto jsou ideální pro začátečníky. Neměli byste však používat stejnou oranžovou tyčinku více než dvakrát.

Bez toho, že není možné vyrobit tento typ manikúry - tekutinu pro změkčení pokožky. Tam jepoměrně velký počet takových fondů. Ale přesto doporučujeme zvolit ty, které obsahují ovoce nebo kyselinu mléčnou. Také věnujte pozornost skutečnosti, že kompozice měla esenciální oleje nebo rostlinné extrakty. Díky tomu jemněji ovlivňují kůžičku a nepoškozují nehty.

Další věc, kterou si vybrat, je pilník na nehty. Dbejte na sklo a keramiku, protože nehrozí zranění nehtové desky. Kromě toho jsou trvanlivé, které se nemohou radovat. Chcete-li ošetřit povrch nehtů, zakupte také speciální buff nebo pilník na nehty. Pomáhají se zbavit nesrovnalostí.

A samozřejmě byste měli určitě koupit různé prostředky péče o kůžičku. Může to být krém na ruce a nehty nebo speciální olej. Vyberte si, co se vám líbí nejlépe.

Evropská manikúra: pokyny krok za krokem

Především si všimneme, že existují tři typy manikúry nepříznivé:

  • suchá volba naznačuje, že odstraňovač kůžičky by měl být aplikován okamžitě. To ušetří spoustu času, nicméně takový dopad může vyvolat nástup alergií.
  • Vlhká metoda naznačuje, že měsíčky jsou chvíli ponořeny do teplé vody. Pouze po použití tohoto prostředku. Zkušení mistři říkají, že tento typ manikúry je nejsprávnější.
  • horká manikúra se aplikuje pouze v případě, že je pokožka příliš silná a kalená. Na rozdíl od předchozí verze se však používánení voda, ale speciální krém.

Poté, co jste se rozhodli pro druh neřízené manikúry, pokračujte k odstranění laku. Doporučujeme zvolit kapalinu bez acetonu, stejně jako různé oleje a vitamíny. Kvůli tomu se nerozvrství a nerozbijí příliš rychle.

Dalším krokem je ošetření nehtů. Chcete-li to provést, upravte jejich délku a tvar pomocí pilníku na nehty. V případě potřeby můžete použít nůžky. Poté, vyleštěte nehtovou destičku se speciálním buffem, abyste odstranili nepravidelnosti.

Pokud je to nutné, uděláme koupel pro nehty, poté aplikujeme prostředek pro změkčení kůžičky. Nejvhodnější je otřít si masáž několika pohyby na několik minut. Existují však některé nástroje, které by měly být ponechány na kůži a neměly by se otřít. Proto vždy dbejte pokynů uvedených na zadní straně obalu. Zbytky lze odstranit pomocí vatové vložky. Teprve poté jemně zatlačte kůžičku oranžovou nebo plastovou tyčí. Nejlepší je začít od středu a postupně přecházet k okrajům.

Po ošetření všech nehtů naneste na kůžičku speciální olej nebo ošetřující krém. Pokud je to žádoucí, může být na ruce aplikován zvlhčovač.

Jak vidíte, neřízená manikúra je v popravě velmi jednoduchá, takže každá dívka si s ní poradí. Ale přesto, buďte trpěliví, protože očekávaný výsledek bude až po několika procedurách.

Jaká jsi manikúra?děláte: klasický nebo evropský?