Profesionální pedikúra: typy a jejich vlastnosti

Každý ví, že nohy potřebují neustálou péči. Na tom záleží nejen jejich vzhled, ale i pohodlí a zdraví. Samozřejmě, domácí péče je velmi důležitá, ale pouze profesionální pedikúra pomáhá zbavit se problémů s nehty a nohy, které mnoho lidí čelí. Existuje několik typů takového postupu, proto navrhujeme zvážit jejich vlastnosti a také zhodnotit výhody a nevýhody.

Lékařská pedikúra

Navzdory skutečnosti, že existuje několik druhů pedikúry, mnozí si stále myslí, že tento postup pomáhá dosáhnout pouze dobrého estetického vzhledu nohou. Ve skutečnosti tomu tak není vždy. Například lékařská pedikúra má za cíl léčit různé nemoci. Patří mezi ně houby, zarostlé nehty, nadměrné pocení, stejně jako patologie nehtové desky, kuří oka, praskliny a kuří oka. Postup proto provádějí pouze odborníci s lékařským vzděláním. V tomto procesu se používají nejen přístroje s různými tryskami, ale také lékařské a kosmetické prostředky. Vše je vybíráno individuálně, na základě problému a přání klienta.

Na rozdíl od jiných typů pedikúry lékařská zahrnuje vyšetření a diagnostiku. Poté mistr hlasuje možnosti léčby a mluví o jejich výhodách a nevýhodách. Samotný postup začíná antiseptickou povrchovou úpravou chodidel. Teprve poté se na kůži a kůžičku aplikuje speciální změkčovací prostředek. Po chvílinadržená vrstva kůže se odstraní speciálním přístrojem a povrch se rozemele. V přítomnosti kožního onemocnění se léčba provádí v této fázi.

Pokud jde o nehtovou desku, pak se pomocí různých fréz dostane potřebný tvar a délka, stejně jako leštěný. Po tomto, nohy jsou ošetřeny antifungální a lehký, výživný krém.

Výběrem tohoto typu pedikúry můžete být zcela jisti, že postup bude bezpečný. Proces přece používá sterilní nástroje. Navíc je to často prováděno mistrem s rozsáhlými zkušenostmi, kteří přesně vědí, jak se vyrovnat s nejsložitějšími chorobami.

Klasická pedikúra

Na rozdíl od předchozí verze, téměř každý ví o klasické pedikúru. Druhý název pro tento postup je pedikúra s hranami. Z názvu je zřejmé, že tento proces používá řezné nástroje.

Na začátku procedury pán odřízne nehty a dá jim také tvar. Teprve poté můžete parou z hrubé kůže. Pro tento účel je speciální lázeň vyrobena z teplé vody a mořské soli. V některých salonech je možnost výběru složení koupele v závislosti na potřebách klienta. Například, relaxaci, tónování a mnoho dalších. Často pára trvá ne více než 10-15 minut. Poté čaroděj očistí nohu od vrstvy rohovky s pemzou. K tomu lze použít také speciální pedikúru. Poslední etapa - opláchnutí nohou v čisté vodě s použitím krémové a lehké hmoty.

Samozřejmě, náklady na klasickou pedikúru jsou velmi nízké, ale účinek zůstává po dlouhou dobu. Proto si to vybírá mnoho dívek. Je však třeba mít na paměti, že vždy existuje riziko mírného poranění a infekce. Proto se před registrací do postupu ujistěte, že velitel má odpovídající kvalifikaci, a všechny nástroje jsou důkladně vydezinfikovány.

Pedikúra přístrojů

\ t

Hardwarová pedikúra je každým rokem stále populárnější. To není překvapující, protože má mnoho výhod. Nejdůležitější věcí je bezpečnost a bezbolestnost postupu. Vzhledem k tomu, že tento proces využívá speciální stroj s řezačkou, je riziko zranění minimální. Před každou procedurou musí být všechny trysky dezinfikovány. Kromě toho tato pedikúra umožňuje manipulovat s celým povrchem nohy.

Pokud jde o samotný postup, začíná ošetřením nohou speciálním dezinfekčním prostředkem. Poté se na místa s keratinizovanou kůží aplikuje speciální přípravek. Po 10-15 minutách master odstraní zbytky jednorázového ručníku a upraví povrch přístrojem. Řezačky jsou vybírány individuálně na základě stavu pokožky.

Kutikula a měsíček jsou také ošetřeny řezačkami. Po dokončení práce musí mistr aplikovat změkčující krém. V některých salonech vám může být nabídnuta masáž nebo parafínová terapie.

Navzdory skutečnosti, že hardware pedikúrapovažován za jeden z nejlepších, má také své nevýhody. Často má tento postup poměrně vysoké náklady. Proto si to každý nemůže dovolit. Kromě toho, ne všichni mistři mají odpovídající kvalifikaci k tomu, aby postupovali správně. Doporučujeme Vám pečlivě vyhledat svého specialisty.

Evropská pedikúra

\ t

Majitelé citlivé pleti vždy preferují evropskou pedikúru, protože působí šetrně. Tento postup je navíc naprosto bezpečný, protože proces nepoužívá řezné předměty a zařízení.

Tento postup začíná vždy aplikací změkčovadla na kůžičku. Po 10 minutách pán odstraní zbytky prostředků ručníkem a odstraní kůžičku oranžovou nebo silikonovou tyčí. Délka a tvar hřebu se nastavuje výhradně pomocí souborů. Teprve poté, co je tento prostředek na změkčení aplikován na nohu, a mistr provede broušení pomocí pemzy. Na konci procedury se aplikuje krém na nohy a provede se lehká masáž.

Pokud jde o nedostatky, stojí za zmínku, že evropská pedikúra není pro každého. Pokud nohy a nehty nejsou dobře upravené a kůže je příliš hrubá, pak postup nebude fungovat. Kromě toho byste neměli očekávat, že výsledek bude okamžitě dobrý. K tomu budete muset provést postup několikrát s určitým intervalem.

Každý z nabízených typů pedikúry má výhody i nevýhody. Doporučujeme proto zvolit vhodný typ na základě vašípotřeby a rozpočet.