Prostorové přepážky: typy, materiály a použití v interiéru

Vnitřní přepážka spíše působí spíše jako dekorativní prvek než jako povrch oplocení. Může také rozdělit místnost, zakrýt prostor, být průhledný nebo hluchý. V současné době neexistují absolutně žádné hranice fantazie při opravách. Vše záleží na finančních možnostech, zvoleném konceptu interiéru a preferencích majitele. Článek se bude zabývat technologickými charakteristikami vnitřních příček, jejich kladnými i zápornými stránkami, náklady a možností instalace vlastními rukama.

Materiály pro výrobu vnitřních příček

Materiál provedení pro oddíl interroomu je vybrán v závislosti na jeho cílové aplikaci a na funkci, kterou provádí:

 • dřevo (větve, větvičky, vinná réva, bambus);
 • akrylové;
 • polykarbonát;
 • kov;
 • bloky hliníku;
 • pórobetonové bloky;
 • sklo;
 • skleněné tvárnice;
 • sádrokartonové desky;
 • cihly;
 • kombinované materiály.

Meziokenní příčky z cihel

\ t

Ideálním materiálem pro výstavbu kapitálové přepážky je cihla (slinek, tuhý, dutý). Podle jeho vlastností zvuková izolace a trvanlivost tohoto materiálu mimo soutěž.

Je možné zavěsit police, masivní případy a také různé masivní návrhy na těchto meziprostorech. Pokud je tento design vyroben z duté cihly, pak toto řešenísníží zatížení na podlahu asi o 20-30%, ale zvuková izolace se sníží o stejnou hodnotu. Vzhledem k velké hmotnosti cihel, při stavbě vnitřních příček tohoto materiálu v bytových domech, stejně jako v horních patrech soukromých bytů je nutná konzultace s odborníky.

Cihlové interiérové ​​příčky nejsou levné, časově náročné a vyžadují další zpracování. Po pokládce by měl být omítnut, pokrytý tapetou nebo natřeným povrchem. Slinky nejsou zachycovány jako dekorace. Tento materiál je však dražší než obyčejná cihla.

Keramické cihlové zdi

\ t

Interiérové ​​stěny o tloušťce 11,5 cm lze vyrobit z keramických cihel. Je rychlejší a levnější. Tento materiál poskytuje nezbytnou úroveň zvukové izolace. Zpravidla se po montáži takové stěny omítají. Při montáži polic a skříní na ně doporučujeme použít speciální pružinové kolíky, které jsou určeny pro porézní stěny.

Dělení skleněných tvárnic (luxferov)

Pokud je nutné zachovat pronikání světla do různých koutů prostoru místnosti, provádějí se příčky ze skleněných tvárnic. Vyznačuje se trvanlivou, odolnou a odolnou stěnou.

Vnitřní stěna pórobetonových tvárnic

\ t

Pórobetonové tvárnice - nejlepší volba při stavbě původní interiérypříčky s výklenky a otvory, stejně jako hladké linie. Při vytváření stěn různých tvarů má tento materiál vysokou flexibilitu.

Zvukově izolační vlastnosti pórobetonu jsou ve srovnání s cihly mnohem horší. A pokud tato vlastnost není preferenční, pak s jejich pomocí můžete rychle vytvořit potřebné vnitřní oddíl.

Sádrokartonové příčky

\ t

Jedná se o vynikající materiál pro konstrukci vnitřních příček různých tvarů a velikostí. Doporučuje se používat vlhkost odolnou sádrokartonovou desku, která je schopna absorbovat a vracet vlhkost obsaženou ve vzduchu bez poškození struktury.

Nevkládejte těžké předměty na stěny sádrokartonových desek. A pokud to potřebujete udělat, použijte kovové profily. Kromě toho tento materiál nevydrží silné rány.

Dřevěné interiérové ​​příčky

\ t

Dřevěné příčky přinášejí do interiéru jedinečnost, pohodlí a přirozené teplo. Exkluzivita interiéru, vyrobená z některých rostlin, větviček, větví, prutů, bambusu bude zajištěna.

Skleněné příčky

\ t

Aby se vytvořilo jasné zonování a zachovalo se světlo do všech koutů místnosti, používají se skleněné vnitřní příčky. Použité sklo je odolné - horké. Může být průhledný nebo matný. Skleněné příčky, vyrobené technikou barevného skla, s fototiskem, laserovým gravírováním, svzor.

Druhy vnitřních příček

\ t

V závislosti na provedených funkcích jsou vnitřní příčky:

 • přepážkový stojan;
 • obrazovkový oddíl;
 • přepážkový krb;
 • otočné stěny;
 • podporují oddíly.

Příčkové regály

Tento typ vnitřní příčky nese estetiku a funkčnost. Tento krásný prvek interiéru přispívá ke zvýšení skladovacích systémů i zónových prostor. Tato vnitřní přepážka může být efektivně použita na obou stranách.

Obrazovka oddílu

Povrchy - stínítka jsou připevněna k podpěrám z odolného materiálu (cihla, dřevo, kov). Přináší exkluzivitu obrazu místnosti, snižují náklady na celou konstrukci a zároveň snižují její celkovou hmotnost.

Interiérový přístřešek

\ t

Jako vnitřní přepážku lze použít moderní a populární zařízení - krb. Tento design vyžaduje velké časové a finanční náklady. Po vztyčení z jiné části místnosti pak můžeme pozorovat tajemný plamen v krbu.

Otočné a posuvné příčky

\ t

Jedná se o velmi funkční zařízení a velmi originální. Tento prostorový oddíl vypadá jako horizontální žaluzie. Úroveň otevřenosti kterékoliv části místnosti lze nastavit úhlemotočné přepážky.

Příčky - podpěry

Tyto příčky jsou převážně vyrobeny z kovu nebo dřeva. Kromě funkce zónování místností se jedná o nosné konstrukce částí schodišť, podpěry schodišť.

Mohou sloužit jako podpora pro skladovací systémy, podporu stolních desek a konzol. Vše záleží na účelu místnosti.

Vnitřní příčky na fotografii

 • 149)