Psací stůl pro studenta v interiéru školky: formuláře, modely a možnosti výběru

Pro studenta jakéhokoliv věku je hlavním předmětem v místnosti stůl. Tráví spoustu času za ním, a nejen na tomto školním výkonu, ale také na zdraví dítěte záleží na tomto kusu nábytku.

)

Konstrukce a formy stolu

\ t

Stůl studenta školy je nedílnou součástí interiéru pokoje. Ve skutečnosti to není jen vzdělávací nábytek, ale také objekt, který vychovává pocit chuti u dítěte.

Moderní stoly jsou promyšleny do nejmenších detailů. Aby mohli sloužit dlouho, byli multifunkční, výrobci dělají vše možné. Vezměte v úvahu schopnost transformace, formy a další kritéria.

Podobně jako design jsou podoby tabulek velmi rozdílné:

 1. Roh. Tato forma může být proporcionální nebo rozšířená na jedné straně.
 2. Klasika. Toto je obdélníkový stůl. Vzhledem k jeho objemnosti, tento model není příliš populární. Ale díky prostornosti této volby si vybírá mnoho rodičů.
 3. Kolo. Stůl je určen pro skupiny dětí. Za ním poskytuje vynikající přehled a neomezený pohyb.
 4. S veselým designem. Tato možnost je určena pro děti první třídy nebo předškoláky.

Stůl pro školáky s policemi, zásuvkami, skříněmi - různé modely.

Jsou následujícímodely psacích stolů:

 1. Ortopedie. Je určen jak pro práci, tak pro korekci páteřních zakřivení a korekce polohy. V tomto modelu je ve stolku vytvořeno speciální vybrání, které neumožňuje dítěti převrátit se, a proto sedí rovně.
 2. Transformátor. V tomto modelu je možné nastavit výšku, úhel stupňů, desku stolu.
 3. Stolní počítač pro děti. Jedná se o tabulku 2 v 1, která obsahuje bloky pro klávesnici, systémovou jednotku. Za ním můžete dělat domácí úkoly nebo hrát počítačové hry. Musíte se však pouze ujistit, že dítě dává přednost první lekci.
 4. Tabulka „Pěstování“. Tato volba je určena pro studenty jakéhokoliv věku. Vše díky systému, který umožňuje, aby dítě rostlo „na stůl“.
 5. Školní koutek. Obsahuje závěsné skříně, police, skříně, vestavěné osvětlení. Je to celý mini-svět, který byl vytvořen tak, aby se dítě neodvádělo od aktivit a cítilo se dobře.
 6. Skládání /skládání. Tento model je vhodný pro malé místnosti. Před zahájením výuky se stolek na konci rozvíjí.

(86 )

Stůl pro dvě děti

V přítomnosti dvou dětí a v nepřítomnosti dalších místností byly navrženy varianty psacích stolů pro několik žáků.

Návrháři přišli s některými triky pro takové případy:

 1. Úhlový model. Každýstrana bude specificky definována pro konkrétní dítě. Desky by však měly být dostatečně dlouhé, aby každý měl dostatek místa.
 2. Široký model. Tímto rozhodnutím se děti vzájemně zabývají.
 3. Dlouhá deska stolu. Tato volba vám umožní provádět dvě úlohy. Palec může být umístěn pod stolem, a velký počet skříněk na zdi a police nad stolem.

Materiál

Stoly jsou vyrobeny z různých materiálů - přírodních a umělých:

 1. Dřevotříska. Vzhledem k rozumné ceně a životnosti je tento materiál pevně zakořeněn na trhu. Je to neškodné, ale pokud nedodržení výrobní technologie po 5 -7 letech, může uvolnit formaldehydové pryskyřice, které poškozují zdraví dítěte.
 2. MDF. Tento materiál je bez syntetického přebytku, z přírodního složení. Je voděodolná a velmi trvanlivá. Jeho cena je vyšší díky přirozenosti.
 3. Přírodní dřevo. Masivní dřevo - nejpřirozenější a nejmodernější varianta. Tyto modely jsou odolné a vysoce kvalitní. Cena za ně je vyšší než u předchozích verzí.
 4. Plexiglas. To může být pracovní deska pracovní desky, nebo samotná deska je vyrobena z tohoto materiálu. Pro lehké podlahy je to dobrá volba.

Výběr tabulky pro studenta

Rodiče by se při nákupu dítěte měli zaměřit na kvalitu a bezpečnost a poté nakrása a design.

Tabulka se vybírá podle růstu dítěte. Během výuky by měly nohy dítěte stát pevně na podlaze. Úhel ohnutých kolen by měl být přibližně 90 stupňů a lokty jsou umístěny na stolku. Mělo by být velké, aby zde mohlo být bezpečně umístěno veškeré potřebné příslušenství.

Při nákupu stolu byste měli být obeznámeni s certifikátem kvality, abyste se ujistili, že výrobek je šetrný k životnímu prostředí. Pokud dítě roste, není možné tabulku změnit, je lepší zvážit možnost - „rostoucí“ tabulku.

Stůl musí být doplněn skříňkami a policemi a především židlí. Stejně jako stůl musí odpovídat výšce a věku dítěte. Pro pohodlí a snadné zatížení na zadní straně dítěte by měla být židle s hřbetem. Nejvhodnější měkké možnosti.

Je vhodné slyšet názor dítěte při nákupu všech těchto položek. Koneckonců bude muset studovat na tomto místě déle než jeden měsíc a bude to jeho vlastní koutek.

Poloha

Ideální místo pro pracovní stůl je považováno za plochu okna. Přirozené osvětlení je vynikající volbou pro dítě. V parapetu můžete postavit desku stolu, což výrazně šetří prostor. Pokud je pod ním topný systém, měli byste tuto myšlenku opustit. Výjimkou je topné těleso s individuální regulací teploty.

Existují systémy podkroví. Pod postelí je stůl. Výsledkem je dětská mini kancelář.

Rohový model lze použít také pro zónování místnosti. V tomto případě by však stůl neměl během hry zasahovat do dítěte.

Psací stůl pro studenta: výběr stylových možností pro fotografování