Sevastopol - město, ve kterém stojí za to cestující navštívit

Sevastopol je rekreační město, které bylo založeno na konci 18. století na pobřeží Černého moře. Dlouhou dobu byl hlavní základnou ruského loďstva. Místní muzea obsahují mnoho artefaktů, které vyprávějí o jeho staleté historii, během které se každá epocha dostala na Sevastopol. Než je však navštívíte, budete potřebovat pár týdnů, abyste si mohli prohlédnout krásy tohoto střediska.

Jak se dostat do Sevastopolu

Dopravní infrastruktura města je velmi dobře rozvinutá. Mezinárodní přístav, letiště, velké autobusové nádraží, vlakové nádraží se každoročně scházejí a vidí miliony turistů. Neexistují však žádné přímé vlaky a lety do města. Proto musíte cestovat hlavním městem Krymu Simferopol.

Náklady na letenku bude záviset na zvoleném dopravci, výši zavazadel a některých dalších funkcí a začíná od 5 tisíc rublů. Odtud se můžete dostat do města autobusem za 150 rublů nebo taxi za 2 tisíce rublů.

Cena jízdenky na vlak začíná od 2700 rublů ve voze druhé třídy a 3500 rublů v prostoru. Cestování na "jediné jízdence" z Anapa bude stát 690 rublů a Krasnodar - 810 rublů.

Cena autobusové jízdenky z Moskvy do Sevastopolu v oblasti 3 tisíc rublů.

Ve výšce prázdnin se počet návštěvníků zvyšuje třikrát, protože mnoho turistů jezdí autem.

Ceny za dovolenou v Sevastopolu v roce 2018: soukromý sektor, hotely, mini-hotely, penziony

\ t

InSevastopol má mnoho možností ubytování - levné hostely, hotelové komplexy, komfortní hotely, útulné mini-hotely. Chcete-li ušetřit peníze, doporučujeme ubytování předem rezervovat. Město je značně protaženo malebnými zátokami, a proto je rozděleno do mnoha oblastí. Proto je nutné předem se seznámit s prostředím budoucího pobytu - přítomností obchodů, stravovacích zařízení, nejbližších pláží, reliéfu, dopravní výměny. Zbytek divů civilizace - parkování, Wi-Fi, snídaně je relativně všude stejná. V luxusní "pět" rozsah služeb bude širší.

Ve výšce prázdnin existuje mnoho návrhů na pronájem domu /domu nebo bytu. Na takové možnosti můžete ušetřit peníze. V centrálních oblastech Sevastopolu stojí standardní jednolůžkový pokoj od 3 000 do 3 800 rublů denně. Blíže k okraji města stejné číslo bude stát 1700-200 rublů /den.

Nejvíce rozpočtových prostředků bude ubytování v soukromém sektoru. Cena za pronájem pokoje od soukromého obchodníka začíná od 500 rublů a může dosáhnout 2 200 rublů denně, v závislosti na úrovni pohodlí.

Výkon

Sevastopol je velké přístavní město a v průběhu let sbíral kuchyně téměř ve všech zemích světa. Město má restaurace české, řecké, japonské, kavkazské kuchyně, mnoho pizzerií, irských hospod a mnoho dalších stravovacích zařízení.

Mnohá ​​zařízení jsou zdobena určitým tematickým sklonem. ToNapříklad, restaurace zdobená ve stylu 18. století nebo kavárna - pirátské škuner. Náklady na stravu ve všech institucích jsou jiné. V obyčejné kavárně můžete jíst do 350 rublů. Restaurace večeře bude stát od 1000 do 1500 rublů.

Na plážích je mnoho fast-food zařízení, kde můžete mít rychlé občerstvení na cestách. Nicméně čerstvost výrobků musí být sledována všude, bez ohledu na to, kde město stojí.

Odpočinek na pobřeží v Sevastopolu

Plážová dovolená v Sevastopolu není horší než v jiných střediscích Krymu. A to navzdory námořnímu statutu města. V okolí letoviska, v mnoha zátokách se nachází mnoho písečných a oblázkových pláží, na kterých je vždy mnoho turistů. Mimo město jich je více než 30. V podstatě jsou všechny vybaveny vlastním potřebným a jedinečným vybavením. Tam jsou pláže s jemným vstupem do vody, což je dobré pro děti, a tam jsou hluboké moře pláže, které jsou ideální pro šnorchlování.

Nejbližší pláže do centra města jsou Sandy, Sunny, Crystal. Můžete si zaplavat s šnorchlem a maskou, potápět se nebo zůstat na divoké pláži daleko od davů lidí v Balaclavě, na Yashmovy pláži (Fiolent), Cape Chersonese, Blue Bay. Turisté, kteří se na městských plážích zdají nezajímaví nebo nudní, by měli jít na severní stranu. V pgt. Lyubimovka má krásnou oblázkovou pláž, a v Kutch a Orlovka - pláže jsou pokryty pískem. Ve všech těchto městských osadách jsou penziony, hotely, bary, kavárny, obchody.

Ve vzdálenosti 30 km od Sevastopolu se nachází zátoka Laspi - to je velmi krásné místo k odpočinku. Nedaleko se nachází trať Batiliman, která je známá svými turistickými základnami a vynikajícími plážemi. Dovolená v Sevastopolu trvá od konce května do druhé poloviny září.

Památky a zábavy Sevastopolu

\ t

Před studiem seznamu atrakcí v Sevastopolu je lepší se posadit najednou, protože to bude trvat velmi dlouho, než si to prostudujete, a ještě déle, než přijde na to, kde začít.

Nejlepší je začít prohlídku města z vrcholu kopce Central, který by měl být převzat po schodech Sinop. Z kopce, kde je instalováno 20 metrů pomníku VI Lenina, je krásný výhled na zátoky a celé letovisko. Odtud můžete zvážit hlavní pokyny, které budou užitečné při studiu Sevastopolu. Patří mezi ně Sevastopol nájezd s nejkrásnějšími výletními parníky, Primorsky Boulevard, obrovská zeď Konstantinovskaya baterie, Vladimir katedrála, kde ruské admirály jsou pohřbeni - Istomin, Kornilov, Lazarev, Nakhimov, a velitelství černomořské flotily Ruské federace, které mají vzhled oktaedrické věže větrů.

Nezapomeňte navštívit Památník uchopených lodí, postavený v roce 1905. Jedná se o obrovský žulový útes, na kterém se nachází sloupec. Nejlépe umístěný bronzový orel. Tento památník je zasvěcen první obraně Sevastopolu. V 1855, obráncové města hrdinně vzdali se jejich životů a lodí aby pokryl vesnici od nepříteleútoky z moře.

Nad jižní zátokou na kopci je muzeum-panorama "Obrana Sevastopolu". Obrovské plátno muzea líčí Malakhov Kurgan, na kterém se koná bitva ruské armády s anglo-francouzskou armádou, která je nadřazena Rusům. Město má mnoho nezapomenutelných míst věnovaných krymské válce.

Nedaleko centra střediska (3 km) jsou ruiny řeckého města Chersonese, ve kterém kníže Vladimír přijal křesťanství. Blízko tohoto místa je skvělá pláž, kde si můžete zaplavat po vzrušující exkurzi.

Muzeum v Balaklavě, tajné základně ponorky, je pozoruhodné svou barevností.

Ve městě je spousta zábavy pro děti - jízdy, parky, akvárium, terárium, zoologická zahrada, delfinárium, město Lukomorye, muzeum marmelád.

Podél pobřeží můžete procházet trajektem.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t

Výlet do Sevastopolu je ideální možností, jak spojit dovolenou na pláži s poznáváním krymských památek, což je obrovské množství v samotném městě a jeho okolí. Středisko nabízí turistům zábavu pro každý vkus.

Z minusů si turisté všimli velkého množství turistů na vrcholu sezóny, mírně předražených cen za pokoj a stravu.