Skvělá letní dovolená v Soči v roce 2019: ceny, ubytování, pláže, zábava

Obsah:

 1. Jak se dostat do Soči?
 2. Nejoblíbenější letoviska Soči
 3. Pláže v Soči
 4. Ceny bydlení v Soči v létě 2019
 5. \ t
 6. Zábava v Soči
 7. Výhody a nevýhody rekreace v Soči

Soči lze dnes právem nazvat hlavním letoviskem Ruska. Každý rok sem přijíždí mnoho turistů. A nemluvíme jen o znalcích komfortu a dobrých služeb, ale také o amatrech formátu „divokého odpočinku“ daleko od civilizace. Proto není vůbec překvapující, že v letní sezóně se výrazně zvyšují náklady na odpočinek. Kam byste měli jít v roce 2019, kde je lepší zůstat a co by měl každý turista vidět? To je přesně to, o čem budeme mluvit dnes.

Jak se dostat do Soči?

Každý resort má samozřejmě jiný postoj. Nicméně, každý by měl navštívit Soči alespoň jednou za život. Zvláště proto, že existuje několik způsobů, jak se sem dostat.

Nejjednodušší a nejrychlejší možností je nákup letenek. Letiště se nachází v zemi Adler a přibližná doba letu z Moskvy je 2-3 hodiny. V závislosti na datu a zvolené letecké společnosti, cena se liší, ale v průměru je 3.500 rublů. jedním způsobem. Lety z Petrohradu jsou o něco dražší, přibližně 5300 rublů.

Méně pohodlný a delší způsob, jak se dostat do Soči, je vlakem. Náklady na jízdenku pro jednu osobu začínají od 3000 rublů. Ale mějte na paměti, že z Moskvy bude muset jít více než jeden den. Na druhé straně bude cesta z Petrohradu trvat asi dvědnů.

Nejoblíbenější letoviska Soči

Jak víte, Sochi se táhla podél pobřeží Černého moře na stovky kilometrů. Abychom vám usnadnili výběr správného střediska, doporučujeme vám prostudovat si všeobecné informace o každém z nich předem.

Nejdelší letovisko je Lazarevskoye. Obzvláště oblíbená byla díky svým sanatorím a penzionům. Samozřejmě, turisté přitahují i ​​přírodní prvky, a to horské řeky a potoky, vodopády, ale i malebné soutěsky a vinice. Nejčastěji je tato oblast vybrána milovníky relaxační dovolené, protože zde není moc zábavy. To je však vyváženo čistšími plážemi a možností najít levné ubytování.

V centrální části se nachází letovisko samotné Soči s mnoha hotely, zábavními centry, aquaparky, kavárnami a mnoha dalšími. Tato oblast je nejoblíbenější a každý rok trvá mnoho turistů. Životní náklady a rekreace obecně jsou poměrně vysoké. Pokud jde o moře, mnoho lidí říká, že voda ve výšce sezóny je špinavá.

Khostinsky District je ideální volbou pro odpočinkovou dovolenou. Pobřeží je jen 13 km daleko, ale moře je čisté. Také je třeba poznamenat, Adler, který má neuvěřitelnou popularitu, téměř na stejné úrovni jako Central Sochi.

Pláže v Soči

Hlavním rysem pláží Sochi je, že jsou oblázkové. Mluvíme o všech možnostech, které jsou k dispozici cestujícím. Milovníci klidného, ​​odlehlého odpočinku častějivšichni si vybírají "divoké pláže". Je však třeba mít na paměti, že zde nenajdete vybavení v podobě lehátek a kabin.

Nejoblíbenější jsou veřejné pláže, které jsou přístupné všem. Každý rok jsou stále více a více sledováni, pravidelně čistí a dělají vše pro pohodlí turistů. Ale buďte připraveni na to, že počet lidí je zde vždy velmi velký.

Samozřejmě jsou v Soči také uzavřené pláže. Jejich území v podstatě patří do hotelů, resortů a penzionů. V některých případech je k dispozici za příplatek. Na rozdíl od předchozích verzí jsou pláže pozorně sledovány.

Ceny bydlení v Soči v létě 2019

\ t

Stejně jako v mnoha jiných střediscích najdete v Soči neuvěřitelné množství možností bydlení pro každou peněženku. Než však přistoupíme k výběru, doporučujeme určit priority. Ti, kteří plánují dovolenou na pláži, je lepší rezervovat hotely, které se nacházejí mimo pobřeží. Standardní možnosti bez překročení budou stát v roce 2000 - 3000 rublů za noc. Luxusní apartmány s plnou penzí a luxusním územím mohou stát od 14.000 rublů.

Samostatně stojí za zmínku o penzionech a letoviscích v Soči. Často mají své vlastní soukromé pláže, léčebné procedury a dobré jídlo.

Cestující v rozpočtu by měli hledat možnosti ubytování v penzionech nebo ubytovnách. Často cena za noc začíná od 1000 rublů.

Zábava v Soči

Fanoušci poznávání podmořského světa se doporučují jít potápět. Samozřejmě, že v Černém moři nesplňují neuvěřitelnou krásu korálových útesů. Nicméně, Soči je ideální pro učení se potápět. Kromě toho jsou náklady na výuku přijatelné pro každého - od 1400 rublů.

Jednou z hlavních atrakcí resortu byl park Riviera. Osloví nejen děti, ale i dospělé. Na jeho území jsou různé atrakce (cena rodinného průchodu je 1500 rublů)

Můžete také navštívit delfinárium (vstupné - 800 rublů) nebo se dokonce přihlásit k plavání (5 minut - 5000 rublů) Krokodýlí show se koná také každý den (náklady na docházku jsou 250 rublů.) Tučňáky můžete obdivovat za pouhých 250 rublů. . na osobu. Samostatná pozornost je věnována akváriu, které dává neuvěřitelné emoce (děti do 4 let jsou zdarma, do 12 let - 250 rublů, od 12 let - 350 rublů) V parku je spousta zajímavých věcí, takže tam můžete celý den chodit.

Pro páry s dětmi doporučujeme navštívit vodní park Mayak. Pod širým nebem se nacházejí různé bazény s mořskou a sladkou vodou, mnoho atrakcí a skluzavek, stejně jako celé hřiště pro nejmenší. Vstup pro děti ve věku 3-7 let - 600 rublů a pro dospělé - 1200 rublů.

Pokud budete chtít, můžete jít do slavné zábavy "Sochi-Park", který se nachází v Adler. Náklady na jízdenku pro děti jsou 1500 rublů a dospělí - 1750 rublů.

Výhody anevýhody odpočinku v Soči

Každý cestující samozřejmě zbytek hodnotí jinak. Obecně však můžeme říci, že Sochi má několik výhod:

 • různé možnosti bydlení pro každý rozpočet;
 • upravené pláže;
 • pravidelné akce a koncerty.

Mnozí však upozorňují na nevýhody střediska, které významně ovlivňují kvalitu odpočinku:

 • nejsou čisté pláže;
 • Ubytování v hotelech většinou bez stravy.