Sofistikovaný styl Provence: pohodlí a elegance v interiéru domu

Provence je typ venkovského stylu, konkrétně francouzský. Dnes je Provence poměrně populární, protože vám umožní ponořit se do útulné, romantické atmosféry, bez jakéhokoli ostentativního luxusu.

(13 )

Provence styl v interiéru: fotografie barevné provedení pokojů

\ t

Interiér v tomto stylu odráží čerstvost azurového pobřeží, nekonečnost levandulových polí a nekonečně modrou oblohu francouzské provincie. Jeho hlavními rysy byly pastelové barvy, hladké linie a nenápadné vzory.

Jelikož Provence miluje svobodu a velký prostor, není sotva vhodná pro výzdobu malého městského bytu. Chcete-li, aby dům vypadal jako kompletní kompozice, je důležité držet se jednoho směru při uspořádání různých místností.

]

Při vypracování návrhu bytu by měl být veden pastel, kde bude určitě bílý. Rovněž závaznými podmínkami je použití přírodních materiálů pro dokončení místnosti.

Nábytek má často klasické prvky a je často sněhově bílý. Na základě kanovníků Provence, v místnosti by mělo být hodně starožitností. Ale protože je to často drahé, je dovoleno používat nábytek zakoupený na bleším trhu nebo vyrobený na zakázku s účinkem umělého stárnutí.

]

Tomístnost byla útulná, je důležité používat mnoho detailů. Proto je Provence vhodná především pro prostory s velkou plochou. Styl je ideálně kombinován s prvky z tepaného železa, kresbami, pokojovými rostlinami a různými soškami. A samozřejmě v takové místnosti by mělo být hodně slunečního světla.

]

Provence styl v interiéru venkovského domu: použité materiály a povrchové úpravy

Než se zabýváme uspořádáním nábytku a dekorativních prvků, je důležité vytvořit „rám“ správně. Ačkoli Provence je považován za jednoduchý styl, stále má určitá pravidla pro uspořádání prostoru.

[62 ]

Paul

Při výběru materiálů by měla být dána přirozená preference. Ideální podlahou je dřevěná podlaha natřená barvou. V tomto případě jsou povoleny drobné nesrovnalosti, které neovlivňují bezpečnost pohybu nebo závady na stromě, které by se mohly projevit v důsledku působení času.

Místo dřevěného nátěru si můžete vybrat laminát, který bude vypadat méně působivě. Kromě toho může být podlaha pokryta ručně vyrobeným kobercem.

Stěny

Stejně jako u podlahy jsou na stěnách povoleny otěrky a drobné nepravidelnosti. Dokonce můžete zdivo nechat, pokud vypadá elegantně. Obvykle je v horní části stěny natřena bílá nebo jiná světlá barva. Injako povrchovou úpravu můžete použít lišty, sádry a sádry. Pokud dáváte přednost tapetu, pak určitě musí mít květinový ornament.

]

Strop

Strop Provence by měl být dokonale hladký a bílý. Pro výzdobu potřebujete elegantní lustr. Vrcholem stylu Provence mohou být dřevěné trámy na stropě.

Nábytek

\ t

Nábytek charakteristický pro styl Provence má klasické rysy s potiskem historie. Nejčastěji je vyroben ze dřeva, ale může být kovaný nebo proutěný. Zároveň je nezbytné, aby byla natřena pastelními barvami, kterými se může objevit barevná textura nebo opotřebení.

Provence se vyznačuje masivními komody a elegantními příborníky. O potřebě odpočinku a rozjímání o kráse, v domě připomínají četné stoličky a malé pohovky. Kované předměty, které se používají k zdobení postele, mohou být přítomny ve výzdobě schodů nebo drobností (lampy atd.).

Dekor a textil

\ t

Na oknech by měly být světelné závory, které nebudou bránit průchodu čerstvého vzduchu a slunečního světla. Musí však být vyrobeny z přírodních materiálů - lnu, bavlny. To, co budou - monofonní, v cele nebo s malou květinou, závisí na celkovém interiéru.

Milovníci umění mohou naplnit svůj domov malbami v nádherných rámech.Svícen a křehké lustry pomohou vytvořit romantickou atmosféru. Je důležité mít v dřevěných rámech zrcadla.

Na stole nebo na polici si můžete uspořádat fotografie, malé vázy, krabice a další roztomilé cetky.

Interiér domu ve stylu Provence

Navzdory skutečnosti, že pravidla pro návrh domu ve stylu Provence jsou univerzální, ale každý pokoj zde bude mít své vlastní zvláštnosti.

Interiér kuchyně v provensálském stylu

Místnost musí být prostorná a světlá. Velmi často je kuchyně kombinována s jídelnou. Z jídelny je místo k vaření oddělené barem nebo pultem. V tomto případě je poměrně obtížné umístit moderní domácí spotřebiče do rustikálního interiéru. Proto je často jednoduše skryta ve skříňkách nebo zdobena jako starožitnost. Krásné nádobí se používá jako dekorace - malované talíře, sklenice nebo lopatky.

Interiér obývacího pokoje ve stylu Provence

V obývacím pokoji se obvykle nachází pohovka, křesla, zeď a konferenční stolek. To znamená, že kromě sledování televize budou stále číst nebo vyšívat.

Pokud si vyberete televizi, měli byste upřednostnit malý model, který nebude příliš vyčnívat z obecného pozadí. Vhodné jsou zde hrnkové květiny, stojací lampa nebo malý koberec.

Interiér ložnice v provensálském stylu

Provence se vyznačuje velkými postelemikovaná záda, která jsou natřena bílou barvou. Textilie mohou být jednobarevné pastelové barvy, zdobené krajkovými vložkami nebo jemnými květinovými vzory.

Komoda a toaletní stolek dokonale zapadnou do interiéru ložnice. Na oknech by měly viset vzduchové clony v klasickém stylu.

Interiér koupelny v provensálském stylu

Hlavní věc v této místnosti by měla být kanonická koupelna. Ale sprcha zde nebude vhodná. Dlaždice by měly zvolit pastelové odstíny. Ideální, pokud je matný. Pouze spodní část stěny může být oříznuta, zatímco horní část je jednoduše natřena bílou barvou nebo zdobena omítkou.