Stylový design kuchyně 2018

Kuchyně již dlouho přestává být výlučně pracovním prostorem každé hostesky. Konec konců, na tomto místě každý večer se rodiny scházejí na večeři, pijí čaj s přáteli a diskutují o novinkách dne. Kromě toho je v kuchyni, že rodinní příslušníci tráví nejvíce času ráno a po práci. Proto by tato místnost měla být nejen funkční, ale také naplněná speciální útulnou atmosférou. Co byste měli věnovat při plánování kuchyně v roce 2018? Jaké barevné řešení bude relevantní? O této a mnoha dalších věcech budeme mluvit právě teď.

Módní trendy v designu kuchyně 2018

Samozřejmě, všechny byty a domy se od sebe liší vzhledem a rozložením. Proto, výběr designu pro vlastní domov, nezapomeňte zvážit nejen módní trendy a vaše preference, ale také vlastnosti konstrukce a umístění kuchyně.

Co se týče designu, trendy se mění méně často a dramaticky než v oděvu. Nicméně, v roce 2018, designéři identifikovat několik trendů, které budou relevantní pro kuchyň všech velikostí.

Environmentální šetrnost ve všem

Hlavním trendem roku 2018 je pravděpodobně používání materiálů šetrných k životnímu prostředí. To se týká naprosto všeho, co je potřeba při opravách a dekoraci kuchyně. Samozřejmě, že náklady na tyto materiály jsou vždy vyšší, ale je to oprávněné. Navzdory vysokým nákladům budou skutečně bezpečnější pro zdraví vaší rodiny.

Více světla

JedenMezi nejaktuálnější trendy v designu kuchyně patří přítomnost prostoru a světla. Samozřejmě je někdy obtížné jej realizovat, zejména v malých místnostech. Ale pokud k tomu přistupujeme komplexně, pak vše bude určitě fungovat.

Nejprve vám doporučujeme věnovat pozornost světle zbarvenému nábytku a odpovídajícím povrchům. Ale pamatujte, že skříně by neměly být příliš mnoho. Také pro vizuální korekci prostoru jsou vhodné zrcadlo a lesklé povrchy. Panoramatická okna budou v této situaci výborným řešením, protože v kuchyni bude vždy více světla. A samozřejmě nezapomeňte na umělé světlo. S ním můžete s výhodou umístit akcenty a zvýraznit pracovní plochu.

Skutečný rozsah barev

Pokud jde o rozsah barev, v roce 2018 změnila svůj směr. Dříve návrháři doporučovali podívat se na přirozené odstíny, a to jak světlé, tak více omezené. Světelná stupnice bude nyní důležitější. Například, bílá barva je klasika, která je trendy mimo čas. Kromě toho, různé tóny této barvy umožňují vizuálně zvětšit místnost, což je vynikající řešení pro malou kuchyňku.

Pokud se vám však tato možnost zdá být příliš nudná, můžete rozsah barev mírně rozšířit. To znamená kombinovat bílou s pastelovými nebo šedými. Vypadá to méně stylově a moderně. Tento návrh rozhodně zůstává v platnosti v roce 2018.

Lze také použít kontrastní odstíny v kuchyni. Doporučujeme však zvolit neklasickou černou a bílou barvu. Podívejte se na různé odstíny, jako je grafit nebo tmavě šedá, stejně jako mléčná, béžová. Takové kombinace vypadají méně působivě a stylově.

Kombinace bílé barvy a dřevěné textury vypadá v kuchyni velmi pěkně. Mnozí to připisují klasice, ale přesto to vypadá elegantněji. Navíc každá hosteska ocení praktičnost tohoto řešení.

Domácí spotřebiče

Aby bylo možné dosáhnout efektu jasného minimalistického prostoru v kuchyni, stojí za to přemýšlet předem o umístění domácích spotřebičů. Jedná se o velmi důležitou nuance, proto nedoporučujeme ukládat a volit vestavěnou možnost. To ušetří spoustu místa a kuchyně bude vypadat modernější a prostornější. Je to však právě tento efekt, kterého by mělo být dosaženo v roce 2018.

Moderní design malé kuchyně

\ t

Plánování malé kuchyně je mnohem obtížnější. Koneckonců, musíte vzít v úvahu hodně nuance a organizovat vše co nejpohodlněji. Navíc nezapomeňte na barevné schéma, které bude relevantní v roce 2018.

V první řadě doporučujeme věnovat pozornost nábytku. Nemělo by to být příliš mnoho, aby místnost nevypadala zbytečně přeplněně. Zaměřte se na high-tech, orientální nebo moderní styl. Vyznačují se vysokou zpracovatelností, použitímpřírodní materiály, stejně jako téměř úplná absence dodatečné dekorace.

To však vůbec neznamená, že bychom se měli omezit na určitý rámec. V případě potřeby můžete vzájemně kombinovat styly a přidat do interiéru zajímavé detaily. Díky tomu bude kuchyně naplněna speciální rodinnou atmosférou pohodlí.

Jak bylo uvedeno výše, správné barevné schéma pomáhá vizuálně přizpůsobit malou kuchyňku. Proto, lehké odstíny béžové, bílé nebo mléko - to je ideální volba pro kuchyňský nábytek. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nevyžaduje příliš mnoho úsilí při čištění. Vše záleží pouze na pravidelnosti.

Doporučujeme také zdržet se instalace nástěnných skříní. V roce 2018 opět získá popularitu zajímavých skleněných fasád i otevřených polic. To vše vypadá velmi originálně, ale zároveň stručně. Je proto ideální pro malou kuchyňku.

Dalším důležitým bodem pro malé prostory je přemýšlivý skladovací systém. Věnujte pozornost transformačním částem, různým dalším pracovním plochám a posuvným konstrukcím. Zlikvidujte příliš mnoho vyčnívajících knoflíků na nábytek a intenzivní dekor. To vše vám umožní optimalizovat prostor co nejvíce, aniž by to zbytečně zaplňovalo detaily.

Design kuchyně: novinky na fotografii 2018

)

Vytvoření stylového designu kuchyně založené na módních trendech roku 2018 bude velmi jednoduché i pro ty, kteří nemají odpovídající zkušenosti. Hlavní je přemýšlet předem o vzhledu a různých vlastnostech. To vše proces zjednoduší a zrychlí.