Tapeta pro ložnici 2018. Tapeta pro ložnici: módní trendy a barevné řešení 2018

Ložnice byla vždy a zůstane nejosobnější a útulný prostor v každém bytě nebo domě. Koneckonců, je to na tomto místě, kde si každý odpočívá, obnovuje svou sílu a odchází se svou oblíbenou knihou nebo filmem. Proto by měl být design této místnosti považován za co nejvážnější, takže v důsledku toho získáte nejen stylový, ale i útulný interiér.

Důležitou roli zde hraje design stěn. Samozřejmě existuje mnoho stylů, které vypadají originálně a neobvykle. Například, půdní styl navrhne zdivo, kvůli kterému místnost vypadá úplně jiná. Ale stále si většina lidí volí tapetu na zeď dekorace. Jedná se o poměrně jednoduché řešení, ale zároveň praktické. Před zakoupením jedné či druhé možnosti však doporučujeme podrobněji studovat, jaký typ tapety pro ložnici bude v módě v roce 2018.

Módní trendy 2018

Je-li dříve neutrální, ale zároveň přísné konstrukční možnosti byly relevantní, nyní nastal čas přehodnotit tyto názory. Designéři nabízejí, aby se přiblížili přírodě, zbavili se kultu konzumu a nadměrného luxusu. Určitě jste si všimli, že v posledních letech módní trendy diktují šetrnost k životnímu prostředí a minimalismus. Proto není vůbec překvapující, že to ovlivnilo i oblast interiérového designu.

Jasné kontrastní kombinace byly zařazeny na druhé místo. V roce 2018 se podívejte na pastelové odstíny s přírodnímitextur. Díky tomu můžete v ložnici bez problémů vytvořit speciální útulnou atmosféru.

Bude také existovat skutečná kombinace tapet různých odstínů. To vám umožní vizuálně rozdělit místnost a je výhodné umístit akcenty. V případě potřeby můžete kombinovat tapetu s různými výtisky. Ale to by mělo být provedeno pouze s pomocí designéra, takže kombinace je opravdu dobrá a vhodná do vaší ložnice.

Tapeta pro ložnici: barevné řešení 2018

Samozřejmě, jednou z hlavních fází vytváření stylového, moderního designu ložnice je volba vhodného barevného schématu. Doporučujeme provést výběr nejen na základě osobních preferencí. Snažte se zaměřit na míru přirozeného světla, protože na tom hodně záleží.

Například, pokud okna ložnice jsou na slunné straně, pak se nemůžete bát použít studenou paletu barev v interiéru. Koneckonců, sluneční světlo bude stačit. Jemné modré, máta nebo dokonce kovové je skvělým řešením pro malou místnost.

Naopak, pokud v ložnici není dostatek slunečního světla, je lepší se podívat na klidné, měkké odstíny s teplým tónem. Díky tomu můžete pokoj pohodlněji zpříjemnit. Věnujte pozornost tapetám v béžové, čokoládové nebo pastelově zelené barvě.

Kromě solárního osvětlení je třeba zvážit velikost místnosti. Například, pokud je ložnice spíše malá, pak je lepšívybrat tapetu v jasných barvách. Díky tomu můžete prostor vizuálně upravit a zvětšit. A je výhodné umístit akcenty, které pomohou různým doplňkům, textiliím a dalším dekorům.

V mnoha moderních variantách designu ložnice dominují sněhově bílé interiéry. V některých případech jsou doplněny tmavšími odstíny, jako je šedá a černá, nebo jsou používány jako primární.

Jakou tapetu vybrat?

Pro výrobu tapety se používají různé materiály, které nevyhnutelně ovlivňují jejich kvalitu a náklady. Proto se snažte vybrat nejvhodnější variantu na základě finanční kapacity a jejího vzhledu.

Vinylová tapeta

Vinyl tapety přišel nahradit kdysi populární tapetu. Dnes je nejoblíbenější možností pro výzdobu bytových prostor včetně ložnic. Kromě toho existuje několik možností pro tyto tapety, díky kterým vypadají úplně jinak.

Například tvrdý povlak umožňuje simulovat různé textury. Pěna je považována za nejoblíbenější, stejně jako masky nepravidelností stěn a trhlin. Na druhé straně, sítotisk vypadá velmi krásná a moderní. Jsou považovány za trvanlivé, takže jejich životnost bude poměrně velká.

Netkané tapety

\ t

Pokud hledáte ekologickou a trvanlivou tapetu, podívejte se na netkané textilie. NePouze možnosti s různými výkresy, ale také monochromatické, které jsou určeny pro malování. Kromě toho se velmi snadno používají, protože lepidlo musí být aplikováno na stěnu, ne na tapetu. To snižuje riziko trhání. Souhlasím, je to opravdu důležité, zejména pro ty, kteří provádějí opravy sami.

Tekutá tapeta

Neobvyklou možností, která je stále populárnější, je likvidní tapeta. Prodávají se v suché formě a před použitím se zředí vodou. Nespornou výhodou tohoto typu je schopnost nezanechávat klouby a švy na zdi. Díky tomu vypadají holisticky. Kromě toho, tekuté tapety opotřebení-odolné a trvanlivé.

Textilní tapety

Je to textilní tapeta, která vypadá velmi krásně a slušně. Jejich náklady jsou proto mnohem vyšší než jiné možnosti. Navzdory tomu mají značné nevýhody. Například, tyto tapety netolerují vlhkost a dokonce i skvrny mohou zůstat z vody. Také potřebují zvláštní péči, protože jsou náchylní k prachu. Pravidelně je třeba vysávat, aby se prodloužila životnost. Je třeba poznamenat, že tato tapeta je velmi obtížné lepit, takže doporučujeme pozvat odborníky, kteří z ní učiní kvalitnější.

Ve ​​většině případů převyšují nevýhody textilních tapet jejich výhody. Proto, pokud se vám tato možnost líbí, pak by skvělou alternativou bylo kombinovat textury. To znamená, že můžete použítpro jednu nebo dvě zdi a také pro zajímavé dekorativní vložky. Vypadá to neméně krásné a originální.

Výběr tapety pro ložnici doporučujeme postupně odstraňovat příliš světlé barvy. V roce 2018 byste měli věnovat pozornost neutrálním odstínům, které budou vynikající základnou pro experimenty s dekorem.