Tapeta pro ložnici 2019. Funkce výběru a 100 fotografií moderních interiérů

Ložnice - místnost určená k odpočinku a regeneraci. Některé kombinují s knihovnou, kanceláří nebo dokonce obývacím pokojem. Je důležité, aby zde bylo možné vytvořit atmosféru pohodlí a klidu. Navzdory rozmanitosti povrchových materiálů na trhu zůstává tapeta nejoblíbenějším obložením stěn. Celková atmosféra místnosti závisí na tom, která možnost je zvolena.

Jakou tapetu si vybrat v ložnici?

Volba tapety je dnes poměrně velká. V této odrůdě je proto snadné se ztratit. Některé z nich mají reliéfní strukturu, jiné se liší leskem na povrchu. Proto, než jdete nakupovat, musíte pochopit vlastnosti každého typu tapety.

Tapety na papír

Nejlevnější možností je papírová tapeta. Jsou vyráběny na bázi buničiny a papíru šetrného k životnímu prostředí, schopného průchodu vzduchu. Mezi jejich výhody - různé barvy a snadnost lepení. Mají však také nevýhody: jsou vystaveny mechanickému namáhání, nestabilitě vůči vlhkosti, a proto mají nízkou životnost.

Tento typ tapety si mohou vybrat ti, kteří souhlasí, že budou provádět opravy každé 2-3 roky. Například, pokud malé děti žijí v domě nebo opravy jsou prováděny v pronajatém bytě.

Vinylová tapeta

Jedná se o dvouvrstvou tapetu na bázi flizelinu nebo papíru. Na povrch se nanese vrstva polyvinylchloridu. Přední strana může být naprosto hladká, ražená, matná,lesklý nebo kombinovaný.

Nevýhodou tohoto materiálu je to, že obsahuje syntetické pryskyřice, takže materiál není schopen projít vlhkostí a vzduchem. Některé možnosti jsou zpočátku schopny cítit plast. Proto odborníci nedoporučují lepení těchto tapet v ložnici.

Mezi výhody vinylových tapet patří dlouhá životnost, vysoká elasticita, vynikající zvukově izolační vlastnosti, možnost mokrého čištění a nátěru.

Netkané tapety

Skládají se z těsně propletených celulózových vláken. Protože jejich struktura je mikroporézní, netkané tapety dokonale přilnou k povrchu a jsou považovány za šetrné k životnímu prostředí. Lepení je velmi jednoduché. V tomto případě se adhezivní kompozice aplikuje pouze na stěnu. Díky použití tohoto typu tapety můžete skrýt některé nepravidelnosti stěn.

Textilní tapety

Zajímavostí na stěně v ložnici bude vypadat látkové čalounění. Musí být však pravidelně vysáváno. Povrch rouna (velúr, samet, plst) je obzvláště náchylný ke kontaminaci.

Výhody takového povlaku jsou estetický vzhled a dobrá zvuková izolace. Lepení však není snadné. Pokud je na povrch naneseno příliš mnoho lepidla, textilní tapeta bude poškozena. Kromě toho nemohou být volány jako možnost rozpočtu.

Tapeta v ložnici

Chcete-li, aby zeď dekorace v ložnici vypadají harmonicky, výběr tapety by měly být provedeny na základědesign pokoje. Současně je nutné brát v úvahu odstín a texturu nábytku, oken a textilií.

Moderní styl

Při zdobení místnosti v moderním stylu stojí za to zastavit volbu na hladkém monochromatickém povlaku. Lesklý povrch světlých barev učiní z ložnice prostornější a matné tapety zajistí útulnou atmosféru. Zde jsou grafiky přijatelné, černobílé nebo abstraktní obraz. Je však lepší, pokud bude použit jako malý akcent.

Klasický styl

V této místnosti je vynikající luxus kombinován s monumentálností. Royally bude vypadat jako ložnice, zdobená v teplých jasných barvách. Použití květinového ornamentu, měkké kůže nebo štuku je povoleno.

Provence

Tento styl se vyznačuje pastelovými barvami a malým květinovým ornamentem. Aby byl pokoj atraktivnější, doporučuje se, aby se pruhy s obrázky střídaly s monotónními.

Skandinávský styl

Aby bylo možné v ložnici znovu vytvořit ledovou čerstvost, můžete použít chladné odstíny (světle zelená, světle modrá atd.). Útulný pokoj bude vypadat, pokud si vyzvednete tapetu, jejíž struktura bude opakovat surovou desku nebo prádlo bělené prádlo.

Japonský styl

Zde můžete použít bambusové tapety, tapetu s orientálními motivy nebo obal zdobený obrazem třešňových květů, hieroglyfů.

Barva tapety ložnice

Sdesign stěn v ložnici, musíte věnovat pozornost dopadu různých barev na lidskou psychiku. Červené, oranžové a jiné světlé barvy nejsou pro tento pokoj vhodné. Peach, žlutá nebo světle zelená může místnost se nachází na severní straně teplé. A pokud je úkolem "vychladnout" atmosféru, pak si můžete vybrat tapetu v modrozelených odstínech.

Lze použít monochromatické varianty světlých odstínů v neomezeném množství. Tmavá tapeta by měla být zároveň pečlivě ošetřena, protože je schopna absorbovat světlo a tím i vizuálně zmenšit prostor.

Bílá tapeta

Tato možnost je klasická. Bílá tapeta se blíží jakémukoliv nábytku a příznivě rozděluje na zeď různou výzdobu.

Tapeta pastelové odstíny

\ t

Měkká pastelová paleta bude ideální volbou pro pokoj v romantickém stylu. Přidají k vnitřní lehkosti.

Šedá tapeta

Neutrální šedý lem se používá v minimalismu, hi-tech, podkroví nebo moderních. Spolu s tmavým nábytkem a jasnými liniemi se stanou ideální volbou pro bakalářské ložnice. Stříbrné kadeře na bílém pozadí doplňují interiér ženského pokoje. Šedá tapeta s růžovým, žlutým nebo zeleným vzorem bude vypadat harmonicky v rodinné ložnici.

Modrá tapeta

Všechny odstíny modré jsou schopnéuklidnit nervový systém, takže tapeta této barvy je ideální pro ložnici. Lze je kombinovat s fotografickými tapetami nebo kombinovat s tmavě hnědou, béžovou, bílou a fialovou.

Photowall-papír do ložnice

Pro aplikaci 3D nebo fotografické tapety lze použít pouze jednu stěnu. Jinak bude design místnosti přetížen. Klasickou možností je nalepit obraz přímo na hlavu postele. Je velmi důležité, aby vybraná tapeta byla v souladu s ostatními stěnami.

Ložnice se dvěma typy tapet

Pro zpestření interiéru v ložnici můžete kombinovat tapety různých barev. Tak to bude dopadat přinést poznámky útulnosti do místnosti. Existují geometrické, horizontální a vertikální kombinace, stejně jako použití vložek nebo výklenků.

Svislá kombinace

Tmavé a světlé, hladké a potištěné, lesklé a matné. Pruhy se mohou střídat. Někdy se používají dílčí příčky nebo konstrukce jednotlivých stěn. Tato kombinace umožňuje vizuálně vyšší prostor.

Horizontální kombinace

Tato kombinace umožňuje vizuálně rozšířit místnost a vytvořit velkolepé hranice. Nejlepší je použít takovou kombinaci, aby se zvětšily úzké prostory ložnice.

Geometrická kombinace

Ti, kteří se snaží, aby jejich ložnice exkluzivní, mohou držet tapetu podrozbité rohy. Další možností geometrické kombinace je aplikace jednotlivých fragmentů.

Vložky a výklenky

Vložka je kontrastní fragment, který může mít jiný tvar. Obvykle je orámován. Zvýrazněte vybrání ve zdi pomůže kombinaci tapety, různé odstíny a textury.

Tapeta na malou ložnici

Tapeta pro malou ložnici je lepší zvolit světlo bez velkého bledého vzoru. Pokud jsou na zdi nepravidelnosti, pomohou skrýt zrcadlové vzory na matném pozadí. Na dokonale rovné povrchy se mohou lepit lesklé tkaniny.

Tapeta v ložnici: fotogalerie moderních interiérů

]