Top 10 nejbezpečnějších měst na světě

Pro mnohé z nás je pocit bezpečí spojen s domovem. Zde můžeme relaxovat a nemyslet na problémy a problémy. Proto si lidé, kteří si vybírají místo, kde žít nebo cestovat, mají tendenci najít nejbezpečnější města. Který z nich lze nazvat takovým? Při sestavování ratingu byly zohledněny faktory jako infrastruktura, osobní, zdravotní a elektronické zabezpečení.

Tokio

Navzdory skutečnosti, že toto město je nejhustěji osídleno na planetě, nese oprávněně titul nejbezpečnější. Zde můžete bezpečně chodit kdykoliv během dne a ne strach o svůj život. Každý okres má obrovské množství kamer, které pomáhají donucovacím orgánům sledovat bezpečnost turistů a místních obyvatel. Kromě toho je zde obvyklá důvěra a pomoc ve společnosti.

Vzhledem k tomu, že Tokio se nachází v seizmické zóně, jsou zde všechny budovy postaveny tak, aby vydržely jakékoli přírodní katastrofy. Ale za to všechno musíte zaplatit, protože Tokio je také známé jako nejdražší město na světě.

Singapur

Místní úřady nemilosrdně zápasí s jakýmkoli přestupkem. I v případě žvýkačky vyhozené na ulici zaplatí pachatel působivou pokutu, která může dokonce překročit průměrný měsíční plat. Ulice města jsou dobře osvětlené a téměř všude jsou instalovány kamery, které pomáhají práci policie.

Existuje osvědčená a kvalitní práce donucovacích orgánůorgánů. Míra kriminality v této hustě obydlené metropoli je tedy téměř nulová. A strach je možná, že internet podvádí.

Osaka

Toto město se řadí na druhé místo v zemi, pokud jde o počet obyvatel. Osaka se také stala gastronomickým centrem Japonska. Chlubit se tímto megalopolisem může být vynikající policejní práce. Jediné, čemu čelí, jsou krádeže kol a krádeže kapes ve velkých nákupních centrech. A pak je počet takových zločinů zanedbatelný.

Turisté jsou zde velmi klidní a pohodlní. Měšťané jsou vynikající návštěvníci, a pokud je to nutné, vždy rádi přijdou na záchranu.

Stockholm

Toto hustě obydlené skandinávské město se stalo nejen jedním z nejbezpečnějších měst na světě, ale také nejvhodnějším místem pro život. Téměř 20% obyvatel Švédska žije ve Stockholmu nebo v jeho okolí.

Odborníci si všimli jednoho zajímavého rysu, míra kriminality v tomto městě má cyklický sezónní charakter. V zimě je na minimální úrovni av létě se zvyšuje počet trestných činů. To je spojeno s počasím a rostoucím tokem turistů v létě. Současně místní úřady poznamenávají, že hlavními zločinnými prvky jsou zde přistěhovalci ze zemí východní Evropy.

Amsterdam

Turisté, kteří navštívili toto město, si všimnou absolutní bezpečnosti na svých ulicích. Mnozí z nich to přiznávajíby se postavil, alespoň na chvíli. Amsterdam je již dlouho lídrem v žebříčku nejšetrnějších měst na světě. A díky rozvinuté infrastruktuře je také nejvhodnější pro bydlení.

Sydney

Toto město získalo různé tituly: nejstarší a největší na australském kontinentu, ekonomicky nejrozvinutější a nejbezpečnější v zemi atd. Turisté zde vždy najdou něco, s čím se mohou pobavit a mohou si být zcela jisti svou bezpečností. Nejvíce pohostinní lidé planety žijí v Sydney.

Curych

Švýcarský systém zdravotní péče je uznáván jako nejlepší na světě. Kromě toho se Zurich může pochlubit vhodnou infrastrukturou. Turisté i místní obyvatelé se proto v každém případě cítí velmi pohodlně a klidně.

Toronto

Toto město, které se nachází v Severní Americe, pravidelně zasahuje do nejbezpečnějších a nejpohodlnějších měst světa. Turisté však musí být připraveni na to, že pro takový mír budou muset vyrazit, protože ceny jsou zde poměrně vysoké.

V Torontu tomu tak ale nebylo vždy. I před 15-20 lety byly místní zločinecké skupiny ve městě kruté. Ale v roce 2005, po vraždě teenagera, obyvatelé města požadovali, aby úřady chránily je. V důsledku toho byla přijata drastická opatření, zejména byla zavedena přísná kontrola nad oběhem zbraní, což výrazně snížilo počet vražd a loupeží v Torontu.

Melbourne

Toto město nese název hlavního města kultury Austrálie a může se pochlubit ukazatelem průměrné délky života místní populace, která je 86 let stará. Co se týče bezpečnosti, Melbourne se v poslední době začíná vzdát své pozice. Počet vražd je jednou z nejnižších na světě, ale počet loupeží a loupeží roste každý rok. V zásadě toto město trpí. Existují problémy s šířením drog. Ale v upřímnosti donucovacích orgánů, můžete být 100% jisti, protože úroveň korupce v Austrálii je jednou z nejnižších na světě.

Hongkong

7 milionů metropolí trvale drží své postavení v žebříčku nejbezpečnějších měst na planetě. Turisté se zde mohou setkat s krádeží peněženky. To je však nepravděpodobné. Město má obrovské množství kamer, které pokrývají téměř celý Hong Kong, včetně jeho okrajů a malých pruhů. Navíc jsou ulice neustále hlídány policií.

Z bezpečnostních důvodů se turistům nedoporučuje vyměňovat si měnu na ulici. Je to mnohem bezpečnější na speciálně určených místech. Jít na procházku po městě, nezapomeňte si vzít s sebou dokumenty, protože některá místa se vás mohou zeptat u vchodu. Toto je děláno předejít nepříjemným situacím a kontrolovat váš věk.