Top 10 nejkrásnějších měst Ruska

Rusko je největší zemí na světě. A to nejen na jeho území, ale také v jeho kultuře a staleté historii. V Ruské federaci je více než 1000 měst. Každá z nich je svým způsobem jedinečná a krásná. V tomto článku budou zvážena nejkrásnější města Ruska.

Petrohrad

Seznam otevírá severní hlavní město - Petrohrad. Byl založen Petrem Velikým v roce 1703. Je to nejinteligentnější a elegantní město Ruské federace. Městské zahradnické komplexy, mnoho architektonických děl, jsou chráněny organizací UNESCO. Turista, který se přišel podívat na památníky města, je za pár dní prostě nemůže pokrýt - Ruskou národní knihovnou, pevností Petra a Pavla, Ruským muzeem, Mariinským divadlem, Ermitáží, katedrálou svatého Izáka. Bílé noci v Petrohradu a slavné padací mosty nenechají nikoho lhostejného.

Moskva

Na druhém místě je hlavní město země - Moskva. V roce 1147 založil Jurij Dolgoruky toto krásné město. To je nejstarší město v Rusku mnohokrát spálil. Ale pokaždé se Moskva zotavila a stala se ještě více, krásnější a mocnější. Podle oficiálních údajů žije ve městě nejméně 10 milionů lidí. Je to největší město Ruské federace. Rudé náměstí a Kreml jsou symboly hlavního města Ruska. Seznam kulturního dědictví hlavního města je nekonečný - Sparrow Hills, Tsaritsyno, Arbat, Gostiny Dvor, Bolshoi a Maly divadla,Zbrojnice, Pushkinovo muzeum, chrámy Kazanské ikony Matky Boží a Krista Spasitele, Treťjakovská galerie, vítězný oblouk.

Kazaň

Město Kazaň zaujímá třetí místo ve své kráse. Vznikl na samém počátku 11. století. Náměstí tisíciletí a Kreml se staly jeho puncem. V Kazani jsou v klidu kombinovány dvě velké kultury - Tatar a Ruština. Sultanovskaya mešita, Apanaevskaya, Galeevskaya, Kul-Sharish, katolické kostely vedle sebe s pravoslavnými církvemi: Epiphany katedrála, Peter a Paul katedrála, katedrála Zvěstování Panny Marie. Toto staré město je známé pro své staré ulice, divadla, muzea.

Jekatěrinburg

Město úzce soutěží s Kazanem, ale ve vývoji je horší. V sovětských časech, starověké panské domy, paláce a mnoho památných míst bylo zničeno v Jekatěrinburgu. Z tohoto důvodu město trochu ztratilo svou krásu a dřívější vznešenost. Ale dnes si zachoval mnoho zajímavostí - Tsarsky Bridge, Velký Zlatoust, Okresní soud, Sevastiyanovův dům, Rastorguev-Charitonov a panství Zheleznov, klášter Novo-Tikhvin. Relativně nové památky harmonizují s těmito staletými jmény budov: Neviditelný muž, Marina Vlady, Vladimír Vyškovský, chrám na krvi, který byl postaven na místě popravy císaře Mikuláše II.

Nižnij Novgorod

Na pátém místě je Nižnij Novgorod - hlavní město regionu Volhy. Město začalo být stavěno v 1221. Nachází se na obou stranáchstraně řeky Oka. Kreml Nižnij Novgorod a hlavní ulice Bolšaya Pokrovskaya jsou postaveny v 16. století a jsou považovány za symboly Nižního Novgorodu. Doposud se ve městě zachovaly některé obchodní budovy, dům Petra Velikého, panství Rukavishnikov. Hosté města by měli navštívit Pecherský klášter, mnoho muzeí.

Kaliningrad

Kaliningrad se nachází na šestém místě. Toto město bylo postaveno Němci v roce 1255, ale vstoupilo do Ruské federace až po skončení druhé světové války, během které bylo velmi zničeno. Chcete-li studovat historii města, musíte navštívit Wrangel Tower, katedrála Königsberg, podívat se na Royal, Friedland, Braniborská brána. V moderních částech města je také něco k vidění - umělecká galerie, mnoho muzeí, radnice a velmi zajímavý památník barona Munchhausena.

Novosibirsk

Relativně mladé město Novosibirsk se svou krásou zaujímá sedmé místo v hodnocení. Navzdory tomu, že byla založena až v roce 1893, může Novosibirsk prokázat řadu architektonických památek. Ze starých budov, domu důstojníků, katedrály Nanebevstoupení Páně, katedrály Alexandra Něvského, stojí za zmínku kaple sv. Mikuláše. Největší a nejkrásnější železniční stanice v celé Sibiři se nachází v Novosibirsku. Byla zde vybudována jediná dětská železnice v regionu. Jediné muzeum na světě věnované Slunci se nachází také v tomto městě.V tomto muzeu je shromážděno více než 400 000 exponátů věnovaných hvězdě. V tomto krásném městě se nachází velké sportovní areály, divadla a originální památky - semafory a klobásy.

Soči

Slunečné město Soči zaujalo s neuvěřitelnou krásou osmé místo. Exotická vegetace, mírné klima, chladný vánek, krásné pláže a moře - to je všechno Soči, známé letovisko na Černém moři. Nezapomeňte navštívit park "Arboretum", kde je akvárium, a pěstovat asi 2000 druhů rostlin. Za návštěvu stojí také Etnografické muzeum, Letní a Zimní divadlo. Existuje mnoho architektonických památek ve městě, ale příroda mu také dala své výtvory - 33 vodopádů, Mount Akhun, Eagle Rocks, Národní park Soči, Tysosamshitovaya Grove.

Rostov na Donu

Předposlední místo patří do hlavního města jižního Ruska - Rostova na Donu. Toto město se také nazývá Brána Kavkazu, města pěti moří, ale v okolí nejsou žádné hory ani moře. Byla založena v roce 1749. Zde je velmi krásná příroda, mnoho nádherných architektonických památek, různé náboženské chrámy. Hlavní atrakcí města je katedrála Narození Panny Marie. Pozornost si zaslouží i padací most přes Don. Za velmi zajímavé jsou považovány památky Štěpána Razina, "Život dávající život".

Arkhangelsk

Na desátém místě je město vojenské slávy - Archanděl. Byla založena v roce 1584 a po dlouhou dobuhlavním severním přístavem země. Město má mnoho námořních památek - památky hrdinů loďstva, pamětní lodě, památník mladým lidem, kteří dali své životy za osvobození města během druhé světové války. Na Chumbarov-Luinsky Avenue přežily některé dřevěné stavby zachované v minulém století.