Útulný odpočinek v Koktebel: místní krásy, pláže, ceny v roce 2018

Jihovýchodní část Krymu je známá svým přímořským letoviskem Koktebel. To je také nazýváno - okraj modrých vrcholů. A to vše tím, že obec je obklopena horami pokrytými lesy. Toto středisko je atraktivní pro rodiny s dětmi, pro turisty, kteří ocení přírodu a raději odpočívají se stany a táboráky.

Jak se dostat do Koktebel

Nejbližší letiště Koktebel je v Simferopolu. Je to o něco více než 100 kilometrů. Ze Simferopolu do cíle se dostanete autobusem, taxíkem nebo autobusem. Let z Moskvy do Simferopolu bude stát asi 2500-3000 rublů. Z Petrohradu je poněkud dražší - 4000 rublů.

Do střediska se můžete dostat vlakem přes Krasnodar nebo Anapa. Zde, transfer do autobusu a řídit asi 7 hodin. Z Anapa se můžete dostat do Feodosie na katamaránu. A z Feodosiya do Koktebel není daleko - asi 20 km. Můžete si také vzít taxi, autobus nebo minibus. Cena jízdenky do vlaku do Krasnodaru nebo Anapa začíná od 3000 rublů (asi 25-30 hodin). Autobus je asi 1200 rublů a katamarán je asi 1000 rublů.

Do Koktebelu se nelze dostat přímou komunikací autobusem - neexistují žádné přímé trasy. Nejlepší je vzít jízdenku do Simferopolu.

Je velmi nepohodlné řídit auto přes Ukrajinu. To je nejlepší sledovat přes území Krasnodar, a pak přes Kerch úžinu trajektem. Nejlepší je loď v pracovní dny nebo v noci - malé fronty. Náklady na přejezd auta jsou asi 1000 rublů.

Plážestředisko

Pláže v Koktebel jsou většinou oblázkové a mořské dno je písčité. Jsou šetrné, pohodlné a bezpečné pro děti.

"Quiet Bay" je považován za nejlepší pláž v Koktebel. Ve středu je vždy přeplněné. Pokud se vydáte na stranu, můžete najít osamělá místa. Zde krásná krajina, jemný písek, čistá mořská voda. Toto místo sloužilo jako dekorace ve filmech: „Piráti 20. století“, „9. společnost“, „Král a zelí“, „Muž z kapucínského bulváru“, „Don Quijote“, „Scarlet Sails“, „Richard Lionheart“.

Maltská pláž je velmi dobře vybavená. Některé z nich jsou však vyráběny ve formě betonové plošiny s kroky vedoucími do vody. Ihned velká hloubka. Proto by rodiče měli pečlivě sledovat děti na tomto místě.

Pláž v oblasti Dead Bay má těžký sestup do vody. Ve vodě jsou řasy, dno je pokryto velkými kameny. Proto v tomto místě nebude zbytečné být opatrný. Ale je to velmi krásné místo.

Koktebel je považován za uznávané centrum nudistické rekreace. Zakladatelem byl Maximilian Voloshin - básník a umělec, stejně jako ideolog naturalismu. Poblíž Junge Hill se nudisté ​​scházejí na oblázkové písečné pláži, která je dlouhá asi 700 metrů. Pláž je vždy přeplněná, spousta zábavy, takže byste se neměli spoléhat na samotu.

Kde se ubytovat v Koktebel: soukromý sektor, penziony nebo hotely?

V tomto středisku nejsou žádné problémy s ubytováním. Můžete se usadit v soukromém sektoru av penzionu, sanatoriu, hotelu, hotelu. Při výběru bydlení v obci je třeba vzít v úvahu následující body:

 • mající soukromou pláž;
 • nabídky potravin;
 • horká voda;
 • dostupnost parkování na místě;
 • do jaké doby děti zůstávají zdarma.

Stejně jako u všech ostatních středisek závisí životní náklady na sezóně a blízkosti apartmánů u moře. Nejlevnější ubytování v soukromém sektoru. Zde žádají o místnost od 500 rublů za pokoj. Ubytování v penzionu bude stát v průměru 1000 rublů. Pokoj ve tříhvězdičkovém hotelu - 2000-3000 rublů /den.

Stravování v resortu

\ t

V podstatě jsou všechna stravovací zařízení soustředěna v Koktebelu na pobřeží Černého moře. Tato služba je velmi rychlá a ceny jsou cenově dostupné. V sezóně, resort má množství čerstvého ovoce, na plážích, turisté budou vždy nabízeny koláče, baklava a horké kukuřice. V nočním klubu Santa Fe můžete dobře jíst a dobře tančit.

V jídelně můžete jíst dobře kolem 200-300 rublů, večeře v restauraci s brandy bude stát asi 500-700 rublů. Některé ceny v jídelně:

 • boršč - 35 rublů;
 • smažené kuřecí stehno - 45 rublů na 100 gramů;
 • játra s cibulí - 50 rublů na 100 gramů;
 • kuřecí špízy - 90 rublů /100 g;
 • bleší těstoviny - 50 rublů;
 • Plněné papriky - 60 rub.

Pokud se vaříte sami, můžete hodně ušetřit. V roce 2018 jsou tržní ceny následující, RUB /kg:

 • vepřová panenka - 350třít;
 • hovězí játra - 450 rublů;
 • brambory - 40 rublů;
 • mrkev - 35 rublů;
 • zelené - 15 rublů;
 • cukr - 54 rublů;
 • jablka - 60 rublů;
 • chobotnice - 150 rublů.

Atrakce a zábava

\ t

Příroda sama se snažila nad památkami Koktebel. Vřele doporučujeme navštívit rezervaci Karadag s průvodcem. To je také velmi vzrušující a zajímavé, aby se výlet lodí na lodi, navštívit skalní útvar zvaný Zlatá brána se nachází na úpatí sopky. Na hoře Klementieva je Centrum pro plachtění. Milovníci vzrušení mohou skočit s padákem, létat na závěsném kluzáku, kluzáku nebo na AN-2 letadle. A můžete obdivovat neopakovatelný výhled z hory.

Je nezbytné navštívit Muzeum přírody Karadagu. Jsou zde exponáty (více než 600 kusů) věnované přírodě - fotografie krajin, vycpaných ptáků a zvířat, vzorky různých dřevin, skalní vegetace.

Obdivujte krásu oblasti Černého moře návštěvou mysu Chameleon, který se táhne hluboko do moře. V závislosti na osvětlení mění tento plášť během dne barvu. Proto jeho jméno.

Ve vesnici se každoročně koná Koktebel Jazz Party. Zde si můžete vytvořit přátele z celého světa.

V největším aquaparku na celém Krymském poloostrově můžete mít zábavný a vzrušující čas. Zde jsou 3 koupelnyhydromasáž, 7 bazénů, 13 dětí a 11 tobogánů pro dospělé.

Kožešinová pečeť a delfíni budou představovat vynikající prezentaci rekreantům v místním delfináriu. V akváriu se můžete také pobavit. V parku "Taigan" žije více než 50 lvů, jejichž chování lze dlouhodobě pozorovat z pozorovacích mostů.

Pravěká zvířata se nacházejí v ptačím parku Dinoterius Koktebel. Toto místo je velmi zajímavé.

Výhody a nevýhody odpočinku v Koktebel

\ t

Mezi výhody rekreace patří velký výběr ubytování v tomto středisku, dobré supermarkety a trh s potravinami, mnoho turistických a výletních programů, velký výběr stravovacích zařízení, velký trh se suvenýry a samozřejmě krásná příroda.

Nevýhody rekreace zahrnují skutečnost, že bydlení, které je oblíbené turisty, je daleko od moře. Kvalita bydlení u některých majitelů neodpovídá ceně.