Úžasná Praha: Top 10 nejzajímavějších památek města

Překvapivě krásná a zároveň zvláště kontrastní Praha každoročně dostává tisíce turistů. To není překvapující, protože ve městě naprosto vše přitahuje pozornost: úžasné starobylé památky architektury, majestátní katedrály, mosty, restaurace s místní kuchyní a mnoho dalšího. Proto mnozí nazývají Prahu nejatraktivnějším městem v Evropě. Samozřejmě existují i ​​další zajímavosti, o kterých se právě dozvíte.

Pražský hrad

Pražský hrad patří samozřejmě mezi hlavní památky Prahy. Jedná se o jakýsi symbol celé země av kombinaci největší hrad České republiky. Byl to také on, kdo se stal největším z existujících hradních komplexů na světě. V moderním světě je Pražský hrad sídlem prezidenta. Proto každý den u vstupní brány můžete vidět stráž cti strážců hradu. Blízko nich turisté milují především nezapomenutelné fotografie. Mimochodem, Pražský hrad je považován za nejnavštěvovanější místo v celé České republice.

Katedrála sv. Vita

Katedrála sv. Je nazývána skutečnou perlou Pražského hradu a svatým místem pro všechny Čechy. Vito To není překvapující, protože vrcholy věží jsou viditelné téměř odkudkoliv v Praze. Nicméně to není ve srovnání s tím, jak blízko je krásná katedrála. Z takové podívané je doslova dech beroucí.

Je třeba poznamenat, že se jedná o katedrálu sv. Vita je jedním z nejkrásnějších chrámů na světě. Navíc jeho stavba trvala téměřšest století, počínaje XIV století.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí lze právem označit za samé srdce historického centra Prahy. Kdysi tam byl trh v tomto místě, kde se shromáždili řemeslníci, obchodníci a obchodníci z různých zemí. V moderním světě je vždy zvláštní atmosféra. Kolem obchodů se suvenýry, restaurací a kaváren s národním jídlem a na ulici hrající hudebníky. Mimochodem, tady se konají všechny populární oslavy a festivaly.

Oblast je doslova obklopena nádherně krásnými architektonickými díly. Kromě toho začínají přímo od ní úžasné pohádkové ulice, které jsou zachovány v původní podobě. To láká jak začínající turisty, tak zkušené cestovatele. Koneckonců, v Praze můžete obdivovat jedno z nejstarších náměstí v celé Evropě.

Doporučujeme jet do Prahy během vánočních svátků. Staroměstské náměstí je doslova proměněno před našimi očima. Všude navázat veletrhy, trhy, kde si můžete vyzkoušet různé národní pokrmy. Vše kolem je zdobeno girlandami, čímž vytváří atmosféru této slavnostní magie.

Týnský kostel

Na Staroměstském náměstí můžete vidět další mezník pražského Týnského kostela. To začalo stavět ve vzdáleném XIV století a končil jen v XVI. Od té doby je jeho silueta vidět na různých suvenýrech. Samotný Týnský kostel se stal symbolem města, které je nutnostístojí za návštěvu, i když přijde jen den.

Karlův most

Překrásně krásný kamenný most je známý po celém světě. Je to tady, že davy turistů přicházejí, aby si nezapomenutelné fotografie, mají nádherný výhled a dotknout se historie. Mimochodem, tento název získal až v roce 1870. O mnoho let dříve, totiž v roce 1357, položil císař Karel IV. První kámen vlastníma rukama. Gotický most byl zpočátku poměrně jednoduchý a byl vyzdoben pouze mostními věžemi. Postupem času se objevila celá galerie soch, které vytvořili nejlepší mistři barokního období. V současné době je Karlův most zdoben až třiceti sochami, díky nimž vypadá obzvlášť krásně.

Zlata Ulica

Pro milovníky krásných fotografií doporučujeme podívat se na Zlata Ulichku. Takové jméno dostala, protože alchymisté zde žili ve středověku. O něco později zde žil známý Franz Kafka. Samozřejmě, dnes se vše změnilo a na této ulici můžete vidět spoustu kaváren a obchodů se suvenýry. Kromě toho turisté přitahují "perníkové domy", proti kterým jsou prostě úžasné záběry.

Josefov

Josefov nebo známá židovská čtvrť v Praze je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé republice. Komplex židovské kultury evropského významu láká turisty z celého světa. Nachází se mezi Staroměstským náměstím a Vltavou. V modernímSvět Josefova se stal prestižní oblastí s obrovskými sídly. Na území je několik zajímavostí, které ocení především milovníci historie.

Václavské náměstí

Právě tato oblast je po mnoho let oblíbeným místem nejen pro hosty města, ale i pro místní obyvatele. Pro druhé to má zvláštní význam, protože právě zde se konají různá setkání, oslavy, výstavy a demonstrace. Kromě toho, tam je vždy mnoho restaurací, obchodů, hotelů na náměstí, takže i uprostřed noci je vždy přeplněné a hlučné zde.

Tančící dům

Doslova pár bloků od historického centra Prahy je velmi neobvyklá stavba zvaná „Tančící dům“. Byl postaven v roce 1996 a okamžitě vzbudil zvláštní zájem nejen mezi původními obyvateli, ale i mezi hosty města. Podle architekta je to památka na počest legendárního tanečního páru Freda Astaireho a Ginger Roberts.

Socha "Penguin March through the Vltava"

Na nástupišti v řece Vltavě je velmi neobvyklé složení 34 tučňáků, které jsou seřazené. Všechny tvary jsou vyrobeny z recyklovaných plastových lahví. A žlutá barva povzbuzuje všechny lidi, aby přemýšleli o otázkách životního prostředí a přemýšleli o odpadech.

V tomto případě, jak je koncipováno autory, tučňáci pochodují na protest proti využívání přírodních zdrojů. Každý člověk, který se na ně dívá, by si měl myslet, že znečištění vodyohrožuje existenci mořského života a tučňáků.

Praha je úžasné město, které navždy zůstane v srdci každého turistu. Můžete si to prohlédnout několik týdnů, pokaždé si najít něco nového a zajímavého.