Víceúčelové Německo a jeho nejlepší historické, kulturní a architektonické památky

Německo je z hlediska cestovního ruchu poměrně zajímavou zemí. Kromě výletních tras nabízí turistům návštěvu zábavních parků, lyžařských středisek a nejrůznějších festivalů, z nichž nejznámější je Oktoberfest. Neméně zajímavé jsou ale přírodní zajímavosti země, zastoupené různými přírodními rezervacemi a národními parky. Co stojí za to věnovat pozornost turistovi, který přišel do Německa?

(13 )

Braniborská brána

Tato slavná architektonická památka se nachází v samém centru Berlína na náměstí Pariserplatz. Stavba ve starověkém řeckém stylu byla postavena v roce 1791.

V letech 1918–2020 20. století prošli sloupy vojáků. Po 10 letech, oni byli používáni jako dekorace pro pochodně procesí. Během druhé světové války byli stejně jako ostatní budovy na náměstí velmi poškozeni. Po kapitulaci nacistického Německa byla nad branou zvednuta sovětská červená vlajka, která byla odstraněna až v roce 1957.

Až do zničení berlínské zdi byl pomník uzavřen. Po tomto, brány byly obnoveny a přijaly jejich historický vzhled.

Reichstag

Jedna z nejznámějších atrakcí v Berlíně. Kromě reprezentativního vzhledu má tato budova bohatou historii. Reichstag postavený v roce 1894. Od roku 1933 byla budova využívána nacisty k tomu, aby se zmocnila mocizemě. Za tímto účelem zde uspořádali oheň a obviňovali komunisty ze všeho, kteří byli považováni za své hlavní konkurenty. Dnes jsou turisté v Reichstagu přitahováni skleněnou kopulí s vyhlídkovou plošinou, odkud je vidět celé město.

Berlínská zeď

Toto místo se stalo symbolem sporu a utrpení, za které byli obyvatelé města odsouzeni k zániku, kteří se nemohli 30 let setkat se svými příbuznými, kteří se podle osudu osudu ocitli na druhé straně berlínské zdi. Na památku těchto událostí byla znovu vytvořena část této zdi, která vyzařuje atmosféru útlaku a šeru té doby.

Katedrála v Kolíně nad Rýnem

Katedrála na břehu řeky Rýna se nazývá nejpůsobivějším místem v Kolíně nad Rýnem. Budova postavená v gotickém slohu byla nejvyšší katedrálou v Evropě, jejíž výstavba začala v roce 1248. Interiér budovy není o nic méně majestátní než fasáda. Nad jeho hlavním oltářem je zlatá hrobka tří králů.

Černý les

Černý les je jednou z nejznámějších přírodních zajímavostí země. Černý les se nachází v jihozápadním Německu. Na jeho území jsou pro turisty speciálně upraveny pěší a cyklistické stezky. Na západě končí les strmým útesem a na východě s údolími Dunaje a Neckaru.

Mezi oblíbené turistické oblasti Černého lesa patří letovisko Bad Liebenzell,Lyžařské sjezdovky Todtnau, lázeňské hotely v Baden-Badenu, Přírodopisné muzeum Černého lesa, Vodopád Tyberg a Švýcarská železnice. Černý les je jedním z nejrealističtějších míst na světě.

]

Zámek Neuschwanstein

Mezník se nachází v blízkosti města Füssen a je jedním z nejznámějších hradů v Evropě. Byl postaven Ludwigem Bavorsko v letech 1869 až 1886. Později byl vzat jako základ pro stavbu hradu v Disneylandu. Budova je dodnes zachována. Dnes jsou turistům nabízeny návštěvy luxusních sálů a vidět, jak žili králové.

)

Hrad Heidelberg

Historie této budovy se datuje přes 800 let. Jeho stěny zažily mnoho těžkých časů. Dnes však byly obnoveny a každý návštěvník se může cítit ve středověku. Zámecké terasy nabízejí úžasný výhled na Heidelberg a údolí Horního Porýní.

Muzeum Pergamon

Komplex muzea se nazývá hlavní kulturní atrakcí Berlína, nachází se v centru města. Jeho velikost je tak působivá, že jednotlivé sály muzea byly schopny pojmout takové architektonické sochy, jako je Frieze z Mshatty, procesní cesta a brána Ishtar. Každá část muzea představuje určitou historickou epochu.

(116 )

Pinakotek z Mnichova

Pro pozornost návštěvníků je pinakothek jedinečnou sbírkou obrazů středověkých umělců. Výstava obsahuje asi 700 obrazů, včetně prací Titiana, Leonarda do Vinciho, Raphaela a Botticelliho. Vnitřní výzdoba budovy byla promyšlena do nejmenšího detailu. Zde nenajdete nic chytlavého, protože podle plánu architektů by nic z vnějších lidí nemělo odvrátit pozornost od prohlížení obrázků.

Pevnost Norimberk

Přesně řečeno, jedná se o hradní komplex skládající se ze 3 prvků: císařského hradu, pevnosti purkrabství a pevnosti císařského města. Všechny byly původně vytvořeny k ochraně města. Bohužel ne všechny budovy v Norimberku dokázaly přežít dodnes.

Hohenschwangau

Tento hrad je považován za druhý nejoblíbenější hrad v zemi. Zpočátku se jednalo o letní královskou rezidenci, kde dětství Ludvíka II. U vchodu do hradu je fontána ve tvaru labutě. Uvnitř budovy mohou turisté navštívit rytířské sály, královskou ložnici a další stejně zajímavé pokoje.

Údolí střední Reny

Nemyslete si, že se jedná o obvyklé údolí řeky. Jedná se vlastně o kulturní krajinu dlouhou 65 km, kde naleznete vše pro rekreaci - od malebných luk a vinic až po starobylé hrady a pevnosti.

Frauenkirche

Toto místo je jedním z nejvýznamnějších luteránských kostelů v zemi a nádherným příkladem barokního slohu. Během druhé světové války byla budova téměř zcela zničena. Ale po skončení nepřátelských akcí byla obnovena a dávala historický pohled.

Hrad Hohenzollern

Další z nejkrásnějších hradů Německa, v jehož zdech je uložena jedinečná sbírka pokrmů a obrazů, patřil v minulosti místním panovníkům. Tato budova má vysokou historickou a kulturní hodnotu. Každý rok se zde konají různé významné kulturní akce, výstavy a koncerty. A před Vánocemi se z pohádky stává hrad skutečným palácem.

Opera v Drážďanech

Drážďany, nebo jak se jmenuje Semper Opera, jsou zařazeny do seznamu nejkrásnějších divadel na světě. Během staletí staré budovy zažila jeho budova požáry, záplavy, bombové útoky a další katastrofy. Dnes je však kompletně zrekonstruován a na jeho scéně jsou uvedeny klasické a moderní produkce.

Miniaturní divů v Hamburku

V samém centru Hamburku se nachází říše divů - největší modelová železnice, návštěva, která bude zajímavá nejen pro dospělé turisty. Jeho délka je 12 km a samostatné části jsou věnovány různým částem světa. 890 vlaků jezdících po železnici, což umožňujestrávit více než jednu hodinu na silnici a zároveň prozkoumat hlučné přístavy, metropolitní oblasti, miniaturní letiště a venkovské krajiny.

)

Ostrov Rügen

Jedná se o jeden z nejmalebnějších baltských ostrovů Německa, který láká turisty svou neuvěřitelnou krajinou, včetně písečných pláží, poloostrovů, kopců, zemědělské půdy a bukových lesů.

Komplex Sanssouci

Neuvěřitelně krásná stavba byla postavena v letech 1744-1756 v rokokovém stylu s eliptickou kopulí. Vedle zámku se nachází nádherný park, ve kterém je vysázeno více než 3 tisíce stromů a četné skleníky. Komplex má římské lázně, čínský dům, uměleckou galerii a pavilon. Uvnitř zámku můžete vidět luxusní apartmány a Mramorový sál.

Ostrov květin Mainau

Na Bodamském jezeře se nachází neuvěřitelně krásný ostrov Květiny, kde se na 110 akrech sbírá tropická a subtropická rostlina. Můžete se sem dostat mostem pro pěší nebo lodí. Na ostrově se nachází hrad s bílým sálem a krásná rozhledna.

Ostrov Lindau

Na Bodamském jezeře leží malý ostrov Lindau. Turistů láká zachovalá architektura středověku a úzké uličky lemované kamennými bloky.

Navzdory zjevné závažnosti Německa je země velmi šťastná pro turisty, kteří sem mají něco vidět. Každý z regionů Německa má své vlastní kulturní, historické a přírodní památky, které může každý vidět.