Vlastnosti a pořadí výkonu manikúry řezu

Každá dívka ví, že k tomu, aby její pera vypadala přitažlivě, nestačí jen vytvořit nehty. Kromě toho, na ne dobře upravených rukojeti i ty sofistikované verze nail art bude vypadat anorganické. Můžete dát elegantní vzhled pera různými způsoby, ale nejčastější z nich je manikúra. Http://www.youtube.com/watch? V = IHpJD8il85A

Vlastnosti manikúry

Tato metoda manikúry je považována za klasiku a není to tak dávno, co ženy používaly k tomu, aby svým perům nabídly atraktivní vzhled. Jeho hlavním účelem je navrhnout oblast otvoru a hřebíku. K tomu odřízněte další kousky kůžičky, ve kterých nejsou krevní cévy.

Je vhodný pro ty, kteří mají hrubou kůži, a pokožka roste velmi rychle. Také tato metoda se doporučuje použít pro lidi, kteří mají málo volného času a často nemají příležitost, aby své nehty v pořádku.

Výhody a nevýhody řezané manikúry

Stejně jako každý jiný typ manikúry má metoda ořezávání kladné i záporné strany. Mezi výhody lze identifikovat:

  1. Jednoduchost a dostupnost při provádění. Budete k tomu potřebovat minimální sadu nástrojů, které každá dívka jistě najde. A není těžké to udělat sami, aniž byste se k tomu uchýlili k odborníkům.
  2. Účinnost. Pokud jsou vaše ruce v opomíjeném stavu (kůže je příliš hrubá a kůžička je velmi malá)se rozrostla), pak se oříznutá manikúra stane jediným způsobem, jak jim dát dobře upravený a atraktivní vzhled.

Současně je však nutné říci o nevýhodách této metody:

  1. Aby se zabránilo infekci, je důležité pravidelně sterilizovat používané nástroje.
  2. Při neopatrném pohybu hrozí nebezpečí zranění při poškození nehtového lůžka, válečku nebo kutikuly. Je-li kutikula příliš aktivní, pak může vyvolat ještě větší růst. Pokud nevypočítáte sílu tlaku na píst, hrozí nebezpečí poškození nehtového lůžka. V tomto případě se hřebík objeví neatraktivní drážky.

Pokud ale trochu praktikujete, každý z vás se rychle naučí všechny jemnosti manikúry.

Pravidla provádění manikúry oříznutí

Manikúra se provádí v několika fázích. Nejprve je třeba připravit a dezinfikovat ruce. Pro tento účel je vhodný jakýkoliv dostupný antiseptický prostředek. Pokud jsou hřebíky natřeny lakem, musí se nejprve odstranit.

Všechny nástroje, které mají být použity, podléhají také dezinfekci. Pokud nemáte speciální kameru, pak mohou být jednoduše ošetřeny alkoholem.

Ošetření nehtů

Dále následuje zpracování nehtové desky. K tomu se za pomoci pilníku na nehty dostane požadovaný tvar. Je důležité, aby pilník měl vysokou kvalitu. Doporučuje se používat profesionální nástroje pro manikúru, které zabránípoškození hran nehtu nebo delaminace. Je vhodnější začít zpracovávat z malého prstu, postupně se pohybovat k velkému prstu. Je důležité, aby rukojeti byly čisté a zcela suché.

Pohyby pilníků by měly být jednostranné. Aby nedošlo k poškození nehtu, musíte začít pohyb doleva, řezat vnitřek nehtové desky. Chcete-li se zbavit malých hrubých hran, odborníci doporučují používat buff nebo bar.

Použití lázně

Pro snadnější odstranění kůžičky se doporučuje nejprve páru parit. K tomu použijte speciální koupel s teplou vodou, kde jsou špičky prstů ponořeny. Ve vodě můžete přidat mořskou sůl, bylinné čaje nebo esenciální oleje.

Jakmile je kůže kolem prstů měkká, můžete ji začít zpracovávat. Pomocí speciálního kartáče se zbytky řezu odstraní z mokrých prstů.

Odstranění kutikuly

Dušené prsty je třeba pečlivě otřít. Máte-li speciální přípravek, který bude pokožku ještě měkčí, můžete ji použít.

Užívání pomerančové tyčinky, jemně zatlačte kůži z nehtové destičky a lehce ji zvedněte. To by mělo být prováděno velmi opatrně, aby nedošlo ke zranění. A teprve poté by měly být všechny nepotřebné prvky ořezány ostrými pinzetou.

Vaše měsíčky jsou nyní připraveny pro leštění a dekorativní zpracování.

Jak často se provádí manikúra

Často slyšíte názor, že časté ořezávání pokožky vyvolává její aktivní růst. Otázka četnosti oříznutí manikúry je tedy poměrně relevantní. Ve skutečnosti, kosmetologové jsou přesvědčeni, že se zvýšeným růstem, ona je schopna reagovat pouze v případě, že je pravidelně řezané na jeho základ. Může se však stát příliš hustým a hrubým.

Ukazuje se však, že tomu lze zabránit. Stačí jen jemně oříznout horní suchou část a snažit se nedotýkat živé kůže. Obecně platí, že to nebude mít vliv na vzhled manikúry, ale zachrání ji před aktivním růstem kůžičky.

Pokud se manikúra provádí správně, urychlí se i růst nehtu, protože se odstraní kůžička. Pokud jde o periodicitu postupu, závisí na jednotlivých charakteristikách. V průměru se doporučuje provádět to jednou za 7-10 dní.

Kontraindikace pro snížení manikúry

\ t

Ukazuje se, že pro tento typ manikúry existují určité kontraindikace. Vzhledem k tomu, že kutikula je odříznuta, doporučuje se proceduru odmítnout těm, kteří:

  • příliš tenká a jemná kůže, která je spojena s vysokým rizikem zranění;
  • existují nesrovnalosti v procesu srážení krve nebo byl diagnostikován diabetes mellitus;
  • jsou léze na nehtových destičkách, dokud nejsou zcela zhojené;
  • na nehtech je houba;
  • Cévy jsou příliš blízko povrchu kůže.

Díky své přístupnosti a jednoduchosti může každá dívka použít manikúru, aby rychle položila pera do pořádku. Každý si to zvládne, což vám ušetří čas i peníze, stejně jako vám ušetří případné problémy spojené s bezohlednými řemeslníky a dalšími problémy, se kterými se můžete setkat v kabině.