Vlastnosti použití country stylu v designu místnosti

Mnozí z nás spojují dětství s domem babičky v obci, kde vždy voní koláče a je útulný a chutný. Ztělesněte tuto oduševnělou atmosféru v moderním domě a nabízí venkovský styl, jehož charakteristickým rysem je vesnická tradice a jednoduchost, ekologické materiály a zvláštní kouzlo. Tento styl má mnoho různých směrů, z nichž každý úspěšně vyjadřuje hodnoty a pravost lidí.

(14 )

Venkovský styl v interiéru: charakteristické rysy

Poprvé se tento styl v designu domu začal používat ve 20. - 30. letech minulého století. A v padesátých letech byl používán nejen k navrhování venkovských domů, ale i městských bytů. Země kombinovaná v rustikální jednoduchosti a všestrannosti. Jeho charakteristické rysy jsou:

  1. Používejte uklidňující přírodní odstíny. Nevidíte zde světlé a kyselé květy. Všechno bude jasné a ne chytlavé. Nejčastěji používané: bílá, krémová, šedá, žlutá, olivová, světle tyrkysová, odstíny písku.
  2. Materiály šetrné k životnímu prostředí. Staly se základem pro navrhování prostor v tomto stylu. Nábytek je většinou dřevěný. Kůže nebo nábytek z tepaného železa je povolen. Záclony, přehozy, ubrusy, polštáře musí být vyrobeny z přírodních materiálů. Linoleum, plasty, syntetické materiály pro návrh místnosti v tomto stylu se nepoužívají.
  3. Snadné dokončení. Elegantním pozadím tohoto stylu jsou stěny a podlaha. Podlaha je dřevěná, stěny jsou natřeny světlými barvami. Dále mohou být použity skleněné a kovové prvky.

]
  1. Použití původních textilních prvků. Zvláštní pozornost by měla být věnována textiliím. Pro kuchyň, musíte si vybrat ubrus, vyšívané ručně. Ložnice a obývací pokoj by měly být zdobeny ozdobnými polštáři, ručně vyrobenými koberci.
  2. Dekorace nábytku. Designéři věnují pozornost kusům nábytku s rovnými, silnými liniemi a hladkou texturou. Postel v ložnici může být doplněna prvky z tepaného železa a pohovka pro obývací pokoj je zdobena čalouněním s geometrickými vzory.
  3. Použití neobvyklých doplňků a kovových dílů. Charakteristickými rysy stylu jsou použití dekoru ve formě hliněných nebo dřevěných figurek, keramických nebo měděných nádobí, vyšívaných nebo malovaných maleb, ozdobných šperkovnic atd.
  4. Kostkované vzory. Obvykle je lze vidět na záclonách, obrazovkách, přehozech a ubrusech. Tento tisk dokonale doplňuje interiér ve venkovském stylu.

]

Interiér domu ve venkovském stylu

Hlavním úkolem při vytváření interiéru ve venkovském stylu se stává výběr podlah a obložení stěn. Výhodou v tomto případě je dřevo, kámen a další přírodní materiály. Ale plastové, lesklé stropy nebohromadné stropy zde nebudou vidět.

Paul

Při výběru materiálů pro podlahu se upřednostňují dřevěné desky, parkety, dekorativní kámen nebo rohož. V tomto případě může být jejich odstín od světle béžové až po kávu.

Stěny

Při volbě možnosti dekorace na stěnu vycházejte z celkového návrhu. Ideální volba by byla tapeta s diskrétním vzorem (pruhy, buňka), cihla nebo dekorativní omítka.

Strop

Zdobení stropu ve stylu země se nejčastěji dává dřevěným trámům, které se efektivně dívají na pozadí světlých stěn a mohou se stát určitým vrcholem domu.

Nábytek

\ t

Při výběru vhodného nábytku je třeba věnovat pozornost jeho jednoduchosti a funkčnosti. Je povoleno použití objemných a dokonce hrubých prvků nebo umělých materiálů. Kožený nábytek bude také působivý.

Chcete-li umístit akcenty a zdůraznit charakteristické rysy designu pomůže příslušenství - keramické nebo hliněné figurky, obrazy přírody nebo zátiší, "babička" truhly, proutěné koberce, dekorační polštáře nebo lněné ubrusy, různé roztomilé věci s efektem staré.

Venkovský styl v interiéru bytu

Každý pokoj v takovém domě zprostředkuje zvláštní duch svobody. V tomto případě bude ložnice neuvěřitelně pohodlná a obývací pokoj nebo kuchyň - příjemné.

Interiér ložnice ve venkovském stylu

Ložnice v tomto stylu bude nejklidnějším a nejpohodlnějším koutem bytu. Je důležité, aby byl strop lehký a pevný, zatímco stěny mohou být zdobeny geometrickými nebo květinovými vzory, dřevěnými trámy atd.

Ložnice by neměla mít příliš mnoho nábytku. Měla by být omezena na velkou postel, toaletní stolek s kovovými prvky a proutěnou židli. Ložnici můžete vyzdobit malbami zobrazujícími krásné krajiny, stolní lampu, praktické textilie. Mohou to být ruční koberce, patchwork nebo vlněné polštáře.

Interiérový obývací pokoj ve venkovském stylu

Tato místnost by měla být charakteristickým znakem domu, takže když to uděláte, měli byste vynaložit veškeré úsilí. Proto můžete umístit krb, ručně vyrobený stůl nebo knihovnu. Podlahu lze pokládat s ozdobným kamenem a na stěny lze připevnit dřevěné trámy.

Pro zónové prostory používaly židle nebo police. Obývací pokoj můžete vyzdobit svícny z tepaného železa, stylovými květináči nebo hliněnými nebo bronzovými figurkami. Dále použijte obrazy, koberce se vzorem, fotografie nebo příslušenství, vyrobené ručně.

Interiér školky ve venkovském stylu

Teplé odstíny, nábytek z přírodních materiálů, regály na knihy a další prvky charakteristické pro venkovský styl budou ideální volbou pro zdobení dětského pokoje. Ozdobte místnostfigurky z hliněných, plstěných hraček, historických dřevěných truhlic, ve kterých můžete ukládat věci a hračky, krásné dětské kresby a zrcadla ve věku.

Interiér kuchyně ve stylu země

Kuchyně v tomto stylu by měla být jednoduchá a vypadat co nejpřirozenější. Na oknech můžete pověsit bavlněné závěsy zdobené stuhami. Stůl musí být potažen ubrusem, vyšívaným ručně. Židle by měla být měkká. Pro osvětlení je ideální použít lustr s kovanou základnou. Pro výzdobu používejte obrázky se zátiší na nich, hliněné vázy a keramické talíře.

Interiér koupelny ve venkovském stylu

Koupelna bude vypadat skvěle kované stojany na ručníky a modulární nábytek. Pro obložení podlahy a stěn byl použit kámen nebo dlaždice světlých barev. Jako dekor si vyberte staré zrcadla, pouzdra na mýdlové mýdlo, koberce z přírodních materiálů.