Vlastnosti rájové dovolené v Dominikánské republice 2018. Užitečné informace pro turisty

Dominikánská republika - krásný okraj bílých písečných pláží, láskyplné a křišťálově čisté Karibské moře, kokosové palmy, referenční doutníky, dech beroucí příroda. To je ideální místo pro rekreační středisko.

Jak se dostat do Dominikánské republiky

Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo. V hlavním městě jsou dvě mezinárodní letiště - La Isabella a Las Americas. Z Moskvy do letoviska můžete letět s dokováním v New Yorku po dobu 27 hodin a 30 minut. Nejhospodárnější jízdenka bude stát 665 dolarů. Nejrychlejší lety s přestupem v Madridu trvají 18 hodin 30 minut a stojí od 1 115 dolarů. Z Petrohradu se spojením v Paříži můžete létat 35 hodin (3 200 dolarů).

Chcete-li letět přímo do letoviska, musíte letět na letiště Punta Cana. Přímý let z Moskvy - 11 hodin 30 minut (920 dolarů). A z Petrohradu, let Air France do Punta Cana z křižovatek Coy v Paříži - 31 hodin 30 minut (1060 dolarů).

Existují letiště v La Romana a Puerto Plata. Možnosti se dostat na letadlo hodně. Než plánujete svou dovolenou, měli byste pečlivě prozkoumat všechny navrhované možnosti letů s ohledem na náklady a dobu cestování.

Pláže Dominikánské republiky

Pláže Dominicano se mohly vždy chlubit. Příroda tvrdě pracovala na jejich kráse a krajině a člověk je zase velmi pečlivě chrání a stará se o ně.

Velmi oblíbená je turistická oblast Amber Coast (Costa del Ambar)populární u turistů. Zde je infrastruktura velmi dobře rozvinutá a existuje několik středisek s krásnými plážemi.

Čistotu vody a pobřeží Sosua ocení zkušení potápěči a všichni turisté. Písek tohoto pobřeží má zlatou barvu.

Je lepší nechodit s dětmi na pobřeží Cabarete, protože zde jsou velké vlny a moře často bouří. Ale surfaři používají tento faktor ve svůj prospěch.

Pobřeží Playa Dorada je rozděleno mezi luxusní hotely. Písek těchto pláží je jasný. Zde jsou veškeré vybavení pro cestující: lehátka, toalety, deštníky, sprchy.

Na rozdíl od soukromých pláží je k dispozici málo toalet a šaten. Stejně jako sprchy se sladkou vodou. Pronájem lehátka a deštník bude stát od 60 rublů.

Další turistická oblast - Bavaro, na které jsou pláže Arena Blanca, El Cortesito, Arena Gorda neméně oblíbené u turistů z celého světa. Totéž platí pro resort Punta Cana. To je považováno téměř benchmark dovolenou na pláži. Voda je zde velmi jasná a písek má růžový odstín. Existuje spousta turistů, stejně jako zábava pro každý vkus.

Pro ty, kteří dávají přednost klidnějším a klidnějším místům, můžeme doporučit Madame Beach, která se nachází na pobřeží poloostrova Samana. Pláž je v důchodu za hustým palmovým hájem a kopci s křemenným pískem. Pláž Guayakanes je také klidná. Není vybaven, aleale tady je tichý a velmi krásný. Tato pláž je oblíbená u místních obyvatel. Stejně špatně osídlené pláže zahrnují „Palenque“ a „Dominicus“.

Dovolená v Dominicana v roce 2018: Paušální hotely

\ t

Hotely fungují hlavně na základě „all inclusive“. Mezi ně patří občerstvení v kteroukoliv denní dobu, tři jídla denně, nealkoholické nápoje v minibaru.

V Santo Domingu stojí dvoulůžkový pokoj ve dvouhvězdičkovém hotelu od 1400 rublů denně, ve tříhvězdičkovém hotelu - od 1800 rublů, v pětihvězdičkovém hotelu - od 4 200 rublů.

V Puerto Plata bude stejná místnost ve 4hvězdičkovém hotelu stát od 5 200 rublů denně a v pětihvězdičkovém hotelu od 6 200 rublů.

V Punta Cana ve 4hvězdičkovém hotelu - od 4 300 rublů denně, v 5hvězdičkovém hotelu - od 6 700 rublů.

Ubytovat se můžete v bungalovech, v chatkách. Hotelové komplexy jsou obklopeny stromy a keři. V místech, kde je z hotelu na pláž značná vzdálenost pro minibusy. Hotely zřídka rusky mluvící personál.

Výkon

Kuchyně v Dominikánské republice je podobná směsi místních receptů s africkými a evropskými recepty. Exotická zelenina, luštěniny a banány jsou kombinovány s rybami a masem. Například, jídlo s názvem "Bandera" - smažené banány a fazole smíchané s dušeným masem. Navzdory skutečnosti, že mořské plody v této oblasti jsou hojné, z nějakého důvodu nemají rádi popularitu. Ačkoli v Punta Cana jsou vynikající rybí restaurace. Hotel má vynikající kuchyni a kvalitu.služby.

V republice je spousta kaváren, nabídka v nich je pestrá, ceny jsou mírné. V podstatě místní kavárny dominuje karibská kuchyně, ale jsou zde místa s americkou, asijskou a evropskou kuchyní. V malých městech, oběd v kavárně bude stát asi 170 rublů, v hlavním městě - asi 250 rublů. V kavárně vyšší úrovně, oběd bude stát od 500 do 900 rublů, a restaurace bude stát od 1.300 do 1.800 rublů.

Dokonce i v restauracích, obyčejná pizza a hamburgery jsou prezentovány s nějakou místní chutí. Pizza stojí asi 450 rublů, koktejl - 270 rublů.

Rum má v Dominicanu poměrně slušnou kvalitu. Tento národní nápoj má více než 15 odrůd. Nejznámější z nich jsou:

  • Barcelo;
  • Brugal;
  • Bermudez.

Místní alkoholický nápoj je vyroben ze závodu zvaného „pru“. Nazývá se jako tato rostlina a má originální chuť. Sklenka místního piva stojí asi 100 rublů.

Atrakce a aktivity v Dominikánské republice

Dominikánská republika má mnoho kulturních a přírodních památek. Existuje mnoho architektonických divů v hlavním městě republiky. Seznam pokladů UNESCO zahrnuje jeho hlavní ulice, které vždy vypadají slavnostně a elegantně. Nejstarší katedrála Santa Maria la Menor se nachází zde a je symbolem města. Spojuje prvky gotiky a baroka a je vyroben z korálového vápence.

V muzeu s názvem Beacon jsou pohřbeny pozůstatky Kryštofa Kolumba.

Měli byste navštívit pevnost Usámu, která byla postavena v roce 1508 v podobě středověkého hradu. Tato pevnost byla dříve vojenskou pevností, která přežila dodnes.

Město umělců, lépe známé jako Altos de Chavon. Jedná se o kopii středověké vesnice. Domy jsou z vápence, nachází se zde Archeologické muzeum, kostel sv. Stanislava, řecký amfiteátr.

Musíte navštívit katedrálu v Puerto Plata, maják Fortaleza, pevnost San Felipe a Muzeum jantaru. Ve městě La Vega, přímo na úpatí hory Santo Cerro, která je považována za posvátnou, je kostel Panny Marie z Las Mercedes. Měli byste navštívit Santiago a zjistit, jak se vyrábějí doutníky a čokoláda.

Příroda v Dominikánské republice je pozoruhodná, s úžasnou krajinou ohromující turisty místními plážemi. Chcete-li vidět ještě větší krásu, měli byste navštívit přírodní park Eyes, kde rostou obrovské květy neobvyklých barev.

Prohlídka města Santa Domingo bude stát asi 800 rublů.

Pro milovníky potápění není lepší místo. Plavat pod vodou a podívat se na mnoho vraků, jak začátečníků, tak profesionálů po celý rok. Můžete jednoduše plavat s delfíny na otevřeném moři. Taková zábava bude stát asi 6000 rublů.

Výhody a nevýhody odpočinku v Dominikánské republice: hodnocení turistů

\ t

Může to něco zkazitDovolená v Dominikánské republice, kde je celoročně čerstvé ovoce, nádherné klima, azurový oceán s bílými plážemi, vynikající káva a doutníky, pohostinní místní lidé? Samozřejmě, nejčastěji turisté vzpomínají jen na pozitivní emoce o své dovolené v exotické zemi.

Mezi nedostatky lze hovořit pouze v případě dlouhého letu a případů krádeží osobních věcí turistů. Proto je lepší držet peníze, bankovní karty, šperky a dokumenty v hotelovém trezoru.