Vrcholem designu interiéru - krásné a neobvyklé police

Každý milovník čtení vám řekne, že ani ten nejmodernější přístroj nemůže porovnat se skutečnou knihou, která je příjemná i v rukou a dívat se. Ale bez ohledu na to, kolik knih je ve vašem domě - 1, 10 nebo několik set, musíte najít místo pro jejich uložení. Speciálně pro tento účel vytvořte regály. Měly by být nejen krásné a prostorné, ale také v dokonalé harmonii s interiérem místnosti. Proto se dnes můžete setkat s těmito mistrovskými díly a vytvořit tak, že se designéři rozhodli neomezovat svou představivost.

Odrůdy regálů

\ t

Než začnete hledat vhodnou knihovnu, musíte se rozhodnout pro parametry, které vám vyhovují. Jejich klasifikace závisí na:

  • používané k výrobě materiálu;
  • konstrukční prvky;
  • způsob umístění police.

V zásadě se k výrobě regálů používají dřevo, plasty, kovy a sklo.

Regály dřevěné

\ t

Nejběžnější modely jsou z přírodního dřeva. Jsou praktické, odolné a mohou mít jiný odstín a design.

Hlavní výhodou dřevěných polic je jejich přirozenost. Pro každý styl interiéru si můžete vybrat vlastní verzi dřeva .

Skleněné regály

Skleněné police jsou dnes velmi oblíbené. Jejich modely jsou rozmanité a mohou se lišit od možnosti montáže. Police, které jsou namontovány na zdi, mohou býtvyrobeny výhradně ze skla nebo mají kovový nebo dřevěný rám. Dekorační funkce je prováděna skleněnými modely, které jsou upevněny pomocí lan.

Kovové regály pro skladování knih

\ t

U některých interiérů je charakteristická přítomnost kovových prvků. Mohou to být police z kovu. Jejich hlavní výhodou je tzv. Trvanlivost. Kovové modely se také vyznačují volbou designu, tvarem a přítomností dekorativních prvků.

Regály plastové

\ t

Nejlehčí a nejlehčí ocelové police vyrobené z plastu. Tento materiál umožňuje experimentovat s tvarem a tónem hotového výrobku. Plastové regály se proto často nacházejí v poměrně fantazijním a neobvyklém provedení.

Konstrukční prvky

Kdybychom dříve mohli dostat regál pouze standardního obdélníkového tvaru, dnes je jejich volba úžasná. V tomto případě může být odlišný nejen tvar, ale i způsob připevnění.

Regály jsou nástěnné, které se montují na stěnu nebo na podlahu umístěnou na podlaze u zdi. Modely podlah se liší svými rozměry, takže se obvykle používají v místnostech s velkou plochou. Používají se také pro územní prostory. Jejich přední strana je otevřená nebo zavřená. Tradiční forma je pravoúhlá. Tento design má jeden nebo více prvků s různými možnostmi umístění knih.

Tvar policemohou být různé. V interiéru můžete často najít neviditelné modely. Tohoto efektu lze dosáhnout díky tomu, že celý prostor je naplněn knihami. Cikcak varianty, modely v podobě žebříku, a varianta s hromadou polic vypadají zajímavě.

Knihovny, jejichž design připomíná plástev, navazuje na obrysy zvířete nebo dopisu, vypadají velmi neobvykle, ale velmi působivě .

Díky obrovské variabilitě designu se polička může nejen hodit do jakéhokoliv interiéru, ale také prokázat individualitu hostitele. I když je místnost vyzdobena v high-tech nebo moderním stylu, i zde bude místo pro polici z kovu nebo skla. Ale v tomto případě by měly být malé a přímočaré. Dokonale vypadají chaoticky umístěné výrobky.

Umístění regálů

\ t

V současné době lze pro každou místnost vybrat police pro knihy bez ohledu na jejich tvar, velikost nebo styl. Majitelé soukromých domů mohou umístit vložené prvky přímo pod přistání. Loft může být výborný depozitář knih.

Nalezení vhodného místa v městském bytě je obtížnější. Nejčastěji jsou proto vybírána nestandardní řešení. Police mohou být vestavěny do pohovek, parapetů nebo rozděleny do malých polic, které budou umístěny v různých místnostech.

Vynikající možností by bylo umístit knihy do výklenků. Pro jejich zvýraznění použijte bod použití nebo halogenové podsvícení.Kreativní vzhled polic, které obklopují otevírání dveří nebo oken. Někdy se police používají jako příčky pro zónový prostor.

Výběr modelové knihovny ovlivňuje design místnosti, množství volného prostoru a jeho funkční účel. Nejlepší možností by bylo složení, které nebude vyčnívat z obecného interiéru. Proto by měl být vyroben ze stejného materiálu a ve stejném stylu a odstínu jako zbytek nábytku v místnosti.

Knihovny pro kutily

\ t

Ukazuje se, že dělat polici pro umístění knih není tak těžké. Nejdříve musíte určit místo, kde bude instalován. Je důležité si uvědomit, že vlhkost a sluneční světlo mohou mít katastrofální dopad na knihu. Proto není místo pro okno nebo místnost s vysokou vlhkostí pro tento účel vhodné.

Dále byste měli zvážit návrh budoucího produktu, připravit nástroje a materiály pro jeho výrobu. Materiál rozřezejte podle požadované velikosti a zpracujte s brusným papírem nebo bruskou. Poté by měly být hotové díly pokryty speciálním ochranným prostředkem, který bude chránit dřevo před negativními faktory prostředí.

Po zaschnutí ochranného nátěru můžete začít skládat regál. Jako materiál pro jeho výrobu lze použít: přírodní dřevo, MDF, dřevotřískové desky, parketové desky nebo laminát. Pomocí fantazie, můžete vytvořit velkolepé aoriginální police.

Fotografie regálů v interiéru (88 ) (121 ) . [PN 131] ] (169 ) . 180) . )