Vše o odpočinku v Tuapse 2018: ceny, ubytování, pláže, výhody a nevýhody

Středisko Tuapse je spojeno se zlatými oblázkovými plážemi a třpytem kovových přístavních jeřábů. Ve městě jsou průmyslové podniky, které nejsou v jiných střediscích města Černého moře. Do Tuapse jezdí každoročně tisíce turistů, kteří je přitahují relativně nízkými cenami, rozvinutou infrastrukturou a pohodlnou dopravou.

Po dlouhou historii prošlo město z ruky do rukou různých národů - Tatarů, Circassů, Řeků. A každý z těchto národů zanechal nějaké historické dědictví.

Jak se dostat do Tuapse

Nejbližší letiště v Tuapse jsou v Adleru (asi 135 km), v Gelendzhiku (asi 137 km) a v Krasnodaru (asi 170 km).

Z Krasnodaru do Tuapse je dobrá cesta přes malebná místa. Meziměstský autobus trvá 3,5 hodiny, autem rychleji - 2,5 hodiny.

Denně odlétá z hlavního města Ruska do Adleru více než 20 letadel. Cena letu je od 4150 rublů, cesta trvá asi 2,5 hodiny. Z letiště do Tuapse se dostanete za 335 rublů. ve vlaku. Cesta trvá 2 hodiny a 40 minut.

Let z Moskvy do letu Gelendzhik bude stát od 7150 rublů. Z centrálního autobusového nádraží Gelendzhik v autobusech Tuapse jezdí. Cestou budete muset strávit asi 3,5 hodiny.

Autobusová doprava je organizována z velkých měst během prázdnin. Z hlavního města (stanice metra "Orekhovo") v Tuapse následujte objednané autobusy. Cena vstupenky je kolem 2700 rublů, cesta trvá asi 25 hodin.

Vzdálenost mezi kapitálem a. \ TDo střediska se dostanete autem - asi 1500 km. Cesta po celé trase je dobrá.

V Tuapse se nachází železniční stanice, přes kterou všechny vlaky jezdí do Adleru. Cesta z Moskvy do resortu trvá asi den. Vstupenky stojí od 2550 rublů. - vyhrazené sedadlo, od 10 700 - lux.

Odpočinek v Tuapse 2018: pláže

Pláže v letovisku Tuapse jsou většinou malé oblázky a téměř všechny jsou zdarma. Moře je hluboké a jeho dno v pobřežní zóně je rovné.

Pravděpodobně v každém středisku je centrální pláž velmi populární. Sestup k moři v tomto místě je hladký a pohodlný. Centrální pláž je dlouhá 1,2 km a poměrně široká. Dobře rozvinutá infrastruktura - volejbalové kurty, slunečníky, lehátka, šatny a sprchy. V blízkosti se nachází trh, restaurace, kavárny, obchody, zábavní park.

Pláž Primorsky je u turistů neméně oblíbená. Nachází se v severozápadní části Tuapse. Má také vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Velmi pěkná písečná pláž "Orlenka" 40 metrů široká. Voda v tomto místě se ohřívá rychleji, protože moře na tomto místě je mělké. Dno je ploché.

V zálivu Olginsky se nachází malá oblázková pláž. Jeho šířka je 12 metrů. Moře na této pláži je hned hluboké.

Na jihovýchodě letoviska Tuapse se nacházejí velké oblázkové pláže, ale po vesnici Shepsi se proměňují v malé oblázkové pláže a pak na písečné.

Zbytek v Tuapse 2018 bez zprostředkovatelů: soukromý sektor, all inclusive, hotely, hotely, penziony

\ t

Tuapse je dopravním uzlem regionu, přístavem a samozřejmě oblíbeným letoviskem. Proto v takovém městě prostě musí být mnoho hotelů, hotelů, motelů, ubytoven. Navrhované bydlení v resortu je velmi pro každého vkusu a rozpočtu.

Hotel se nachází v jakékoli části města. V oblastech Kadosh a Primorye, cena standardního hotelového pokoje začíná od 2000 rublů. A v důsledku toho budou ceny pokojů v hotelech, které se nacházejí na pobřeží, vyšší než v hotelech, které se nacházejí v centru města.

Mnohé hotely a hostince zajišťují transfery ze železniční stanice a organizují také výlety.

Pronájem pokoje v soukromém sektoru bude stát od 500 rublů za den na osobu. Hostům je obvykle k dispozici kuchyň, kde si můžete vařit vlastní jídlo.

Pronájem chaty v blízkosti moře stojí od 1500 rublů denně.

Náklady na bydlení v penzionech začíná od 1 000 rublů denně.

Některé hotely a penziony v Tuapse, jako je Gamma, Harlequin, Mountain Valley atd., Nabízejí all-inclusive dovolenou. Cena této služby začíná od 1500 rublů na osobu a den.

Výkon

V tomto letovisku je obrovské množství jídelen, kaváren, restaurací a jednoduchých stánků s pouličním jídlem. Kuchyně je hlavně tradiční - pizza, saláty, grilované maso, těstoviny. Italská kuchyně se etablovala dobře, což lze ochutnat na místech.„Pietro“, „Raphael“, „Mario“, „Portofino“.

Město je vedle postavení resortu také průmyslové. V podnicích města pracuje významná část místních obyvatel. Ceny v stravovacích zařízeních jsou proto rozumné a cenově dostupné, protože jsou zaměřeny především na obyvatele Tuapse. Večeře v dobré kavárně bude stát mezi 600-750 rublů.

Odpočinek v Tuapse 2018: památky a zábava

\ t

Tuapse je především krásná s jedinečnou povahou. Dům-muzeum A. A. Kiselev, slavný krajinář, který zachytil krásu letoviska na jeho plátna, se nachází na ulici K. Marx. V muzeu můžete vidět dílo a osobní věci umělce - dokumenty, knihy, stojan, paletu.

Je nezbytně nutné navštívit Kiselevskou skálu, o které se vypráví legenda o lásce dvou mladých lidí. Dívka z bohaté rodiny Guash byla zamilovaná do Dysheky - chlapa z chudé rodiny. Dívčí otec se o tomto vztahu dozvěděl a zamkl svou dceru ve vězení. Ale ta holka dala chlapovi poznámku o plánovaném útěku a setkání s ním na skále. Dívka vystoupila z vězení a chlapec, který utíkal před pronásledováním na koni, nedokázal zastavit před propastí a zlomil se před svým milencem. Výška kamenného útesu je 46 metrů a šířka 60 metrů.

V letovisku Tuapse je mnoho dolmens - starověkých náboženských pohřebních struktur. Na těchto místech se můžete projít prohlídkou s průvodcem.

Dlouhou dobu můžete chodit do zábavního parku. Tadyturisté odpočívají v tichu, ve stínu bujných stromů a kvetoucích záhonů. Chladný vítr z moře sem přivádí vítr.

Vedle Tuapse se nachází obec Nebug, ve které se nachází vodní park „Dolphin“. Tady to nebude nudit ani dospělé, ani děti. Na území aquaparku je mnoho restaurací a kaváren.

Nedaleko vodního parku se nachází delfinárium AquaMir. Válečníci, velryby beluga a delfíni budou předvádět představení pro všechny turisty a dlouhodobě zvedat své duchy.

Odpočinek v Tuapse 2018 s dětmi: sanatoria a penziony

\ t

Existuje mnoho dětských penzionů, sanatorií a zdravotnických táborů ve městě i mimo něj. Školáci sem mohou chodit po celý rok - "Olympic", "Patrol", "Sunny", "Swift", "Storm", "Star". Nedaleko od Tuapse je slavné "Eaglet" - All-Russian Dětské centrum, které bylo snem průkopníků SSSR.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Tuapse, jako by byla vytvořena pro klidný, měřený odpočinek. Dopravní spojení do města je vynikající. V resortu nejsou žádné davy, ubytování je velmi snadné najít zde. Ve srovnání s ostatními městy v Černém moři v Tuapse jsou velmi nízké ceny, ale kvalita odpočinku bude určitě nejlepší. To je skvělé místo k pobytu s dětmi.

Aktivní mládež se může v resortu zdát nudná - ve městě je několik klubů a zábavních programů. To je možná jedinou nevýhodou resortu. Ale je to všechno individuálně.