Yeisk - letovisko pro příjemnou dovolenou v létě 2018

Každý rok Eisk přitahuje stále více turistů z jiných středisek na území Krasnodar a dále. Toto přístavní město se vyznačuje klidem a relativním tichem. Pro rodinnou dovolenou jsou zde výborné podmínky. Pro děti je to ideální místo, protože Azovské moře je zde mělké. V Yeisk nejsou žádné průmyslové podniky, které by znečišťovaly životní prostředí, a je zde spousta zábavy a zajímavostí. Proto Yeisk každoročně navštěvují tisíce turistů z celého Ruska.

Jak se dostat do Yeisk

Nejbližší letiště Yeisk jsou Rostov na Donu (200 km) a Krasnodar (250 km). Letadlo - nejrychlejší forma dopravy, která se může dostat do střediska. Náklady na let z Moskvy do Rostova na Donu je od 3400 rublů do Krasnodaru - od 3600 rublů.

Cesta z Moskvy do Yiského autobusem ve srovnání s leteckou dopravou je velmi dlouhá - asi 20 hodin. Ale autobusy jsou velmi pohodlné, s pohodlnými sedadly, klimatizací, objemnými zavazadlovými prostory. Po celou dobu cesty, autobus dělá pravidelné zastávky pro cestující k odpočinku a jíst. Cena vstupenky na autobus odjíždějící z Moskvy (Leningradsky nádraží) je 2500 rublů.

Autobusem z Rostova-na-Donu a Krasnodaru bez transferů se dostanete za 5-6 hodin. Kromě toho byla vytvořena automatická komunikace se Stavropolem, Gelendzhikem, Pyatigorskem, Novorossijskem, Tikhoretskem, Taganrogem a Maikopem.

Vlak Moskva - Yeisk běží pouze v létě. Sledujeresort je 30 hodin. Odjíždí z Moskvy o půlnoci, dorazí do cíle do 6:00. Vyhrazené místo stojí 2640 rublů, kupé - 4020 rublů. Nejsou žádné vlaky z Krasnodar do Yeisk.

Je velmi výhodné dostat se do střediska autem. Pokud jdete soukromým autem, měli byste zvolit dálnici M4 "Don". Z Moskvy je nutné překonat vzdálenost 1300 km, což je asi 21 hodin na cestě. Silniční dlažba je dobrá, existuje spousta silničních servisních zařízení, takže by neměly být žádné problémy s přenocováním a jídlem.

Pláže

Pláže Yeisk jsou rozděleny do dvou kategorií. Jedna část z nich se nachází na zátoce Taganrog a čelí otevřenému moři, druhá část směřuje k ústí řeky Yeisk. Ústí je mělké a v létě kvete.

Centrální pláž Yeisk má rozvinutou infrastrukturu. Pláž je pokryta zlatým pískem, dno moře je také písčité. Hloubka vody v pobřežní zóně je až 1,5 metru. Díky své malé velikosti je pláž vždy přeplněná. Ve večerních hodinách je velmi hlučný kvůli přítomnosti nočních klubů a tanečních sálů.

Na okraji ostrohu Yeisk Spit je pláž pro mladé. Ve srovnání s centrální, je tichý, ale vybavený horší. Windsurfing se cítí pohodlně v ústí Yeisk.

Největší pláž v resortu se nazývá Kamenka. Jeho délka je asi 2 km. To je velmi dobré místo pro děti. Hloubka vody v mělké vodě nepřesahuje 30 cm, jižní část Kamenky je oblázková a severní část je písčitá. Je vybudována infrastruktura, mnoho zajímavostí - skluzavky, banány, katamarány.

Odpočívadlo ve státní pokladně bez zprostředkovatelů

Ve své hlavní části ubytování v Yeysku reprezentují penziony. Středisko není příliš obyčejné, mini-hotely, klasické hotely. Protože se město specializuje především jako středisko pro celou rodinu, tento faktor ovlivnil místní ubytovací zařízení. Rekreantům je k dispozici přistýlka speciálně pro dítě, a to i v levných hotelech. Průměrná cena pokoje v penzionu v roce 2018 je 1 100 rublů. (Červen), 1500 rublů. (Červenec), 1600 rublů (Srpen), 1100 rublů. (Září).

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji hotelu - 1500 rublů denně, v třílůžkovém pokoji - 2000 rublů denně. Free Wi-Fi nabízí většinu hotelů. Bary a restaurace jsou v každém hotelu.

V červnu je průměrná cena pokoje v domě na klíč 1 800 rublů, v červenci - 1 800 rublů, v srpnu - 2 300 rublů.

Během odpočinku je možné připravit jídlo sami. Hotely nabízejí pokoje s nádobím.

Jídlo v Yeysk

Středisko má mnoho stravovacích zařízení. To je hlavně káva, která může být levná a rychlá. Mnoho míst nabízí kavkazskou kuchyni - kebab, kebab a další pokrmy v ohni.

Existuje také mnoho restaurací v Yeisk, výběr jídel, ve kterých je velmi široký. Večeře v restauraci s teplým, lehkým občerstvením a lahví vína nebude stát více než 1000 rublů.

Hospody a bary v letovisku Yeisk se každoročně stávají stále populárnějšími a vlastním pivovaremněkteré z nich nejsou neobvyklé. Hlavním zaměřením alkoholických nápojů je pivo. Jídlo na těchto místech je chutné a jednoduché. V průměru bude večeře v takové instituci stát kolem 600 rublů.

Zábava a památky Yeisk

\ t

Přestože je letovisko malé, může se pochlubit velkým architektonickým dědictvím, možná i nejbohatším na území Krasnodar. V centrální části města se zachovaly stavby z konce 19. století.

Určitě jděte do sousedství, které se nazývá Vojenské město. Zde je areál I. Poddubný. Nedaleko parku je hrob slavného a legendárního bojovníka. Zaparkuj je. Ivan Poddubný je nejstarší a největší v Kubanu. Byl vytvořen před více než 150 lety.

Jezero Khan udržuje poklad Azovského moře. Cestující by proto měli navštívit toto místo pro zotavení. A jeho poklad je uzdravující bahno. Zde můžete podstoupit léčebné procedury.

Oceanárium Shark Reef Oceanarium se nachází v letovisku Kamenka. Na pobřeží Azovského moře je jediné akvárium. Akvária zde mají obrovskou velikost a obyvatelé podmořského světa se v nich cítí skvěle díky nejnovějším technologiím používaným při čištění vody. To bude zajímavé pro každého návštěvníka, bez ohledu na věk. Více než 200 druhů mořských živočichů jsou předloženy k průzkumu - žraloci, měkkýši, medúzy, šneci, ascidians, tropické ryby, želvy.

Výhody a nevýhody střediska Yeisk

\ t

Perfektní resortvhodné pro děti. Azovské moře je teplé a mělké, rychle se zahřívá. V Yeisk v průběhu roku je spousta slunečných dnů a téměř nikdy bouří. Deště jsou obvykle vzácné a krátké. Pláže jsou skvělé, mořské dno je ploché, pláže jsou zdarma. Je to město šetrné k životnímu prostředí, bezpečné a tiché. Zde můžete dokonale obnovit a dobít baterie po celý rok. A to vše za relativně málo peněz, protože ceny bydlení a potravin jsou velmi cenově dostupné. A v Yeisk nejsou žádné komáry, a co je nejdůležitější, turisté jsou vždy šťastní a těší se na ně.

Mezi nedostatky je třeba poznamenat, že neexistuje přímá letecká a železniční komunikace s Yeyskem. Musíte se dostat s převody, s výjimkou Moskvy. Moře, díky bahně písčité bahno, není příliš průhledné. Pokrytí chodníkem je špatné a ulice jsou v noci špatně osvětleny. Pro aktivní mladé lidi v resortu se může zdát nudné.