Záclony v obývacím pokoji - možnosti designu a výběrová pravidla

Bez ohledu na styl, který si vyberete ve svém interiéru interiérového designu, bude neúplný bez řádně vybraných záclon. Proto jsou textilní záclony základním atributem každého domu. Záclony pro obývací pokoj si zaslouží zvláštní pozornost, protože v této místnosti obvykle trávíme spoustu času s rodinou a přáteli, takže by měli poskytovat měkkou a útulnou atmosféru uvnitř.

Výběr záclon podle stylu místnosti

Lidé, kteří si často kupují záclony, se ztrácejí ze své rozmanitosti. Obchod je velmi obtížné navigovat, protože mnoho možností se jeví jako ideální. V tomto případě odborníci doporučují postupovat ze stylu obývacího pokoje.

Záclony moderního stylu

\ t

Záclony neutrálních odstínů střední délky doplní stručnost moderního obývacího pokoje. Skutečnost v tomto případě bude záclony barevných bloků. Při výběru tylu je lepší dávat přednost plynulým, průsvitným materiálům bez okrajů nebo krajek.

Japonské panely lze doporučit těm, kteří preferují minimalistická řešení. Vzhledem k absenci draperie mají kompaktní a elegantní vzhled.

Nestárnoucí klasika

Klasický obývací pokoj vypadá luxusně elegantně. Zdůraznit jeho výhody pomůže tlusté záclony z žakar, samet, satén nebo brokát. Monochromatické vertikální stěny jsou schopny vyzdobit tkané vzory stříbrné nebo zlaté barvy. A pokud jde o výzdobu použité zdisítotisk nebo reliéfní tisk, záclony mohou být vybrány v barvě vzoru na tapetě nebo s monochromatickou lesklou texturou.

Provence záclony

\ t

Tento styl se vyznačuje romantickými motivy. Proto se v takové místnosti hodí francouzské záclony, prolamované záclony nebo kudrnaté lambrequiny, které mohou být zdobeny stuhami, stuhami a dalším dekorem.

V tomto případě by závěsy měly být vyrobeny z přírodních matných tkanin, pastelových barev. Pokud se používá květinový ornament, měl by být nenápadný a kombinovaný s čalouněním nábytku nebo tapetovým vzorem.

Styl země

Tento design se také nazývá rustikální, protože je co nejblíže přírodě. V této místnosti jsou vhodné květinové ornamenty, etnické motivy, skotská klec atd. Pro country-style jsou charakteristické hrubé tkaniny (tlustá bavlna a plátno, plátno, rohož, juta atd.). Záclony mohou být zdobeny volánky, krajkou nebo pletenými prvky.

Obývací pokoj ve stylu chaty

Styl umožňuje obnovit atmosféru charakteristickou pro lovecký zámeček. Vrcholem je krb. Dekorace používá mnoho kamene a dřeva a dekor se stává stylizovanou zbraní, jeleními parohy nebo zvířecí kůží. V takovém prostředí by byly vhodné záclony velurové béžové, tmavě šedé nebo hnědé tóny.

Záclony pro obývací pokoj

Jakmile lidé začali stavět domy s velkými okny, mělipotřeba chránit místnost před slunečním zářením a zvědavýma očima. Pro první případy byly použity průsvitné tkaniny, pro druhé záclony z hustého materiálu. Je to tyl a posuvné závěsy, které stále zůstávají nejoblíbenějším typem okenní dekorace. Kromě toho existuje mnoho dalších typů záclon na trhu dnes, které jsou vhodné pro obývací pokoje.

Římské rolety

Tyto záclony jsou látkové žaluzie, ve kterých jsou pruhy uspořádány svisle a upevněny vodorovnými tyčemi. S tímto designem může být opona zvednuta, jemně skládaná ve formě harmoniky.

Francouzské závěsy

Charakteristickým znakem tohoto typu záclon je kaskáda vlnitých kudrlinek po celé délce výrobku, které jsou vyrobeny z lehké, tekoucí tkaniny. Vzhledem k tomu, že vypadají luxusní a elegantní, často se používají k vytvoření slavnostní atmosféry. Tuto možnost lze nazvat ideální pro klasický design obývacího pokoje.

Rakouské záclony

Tyto záclony jsou jedinou tkaninou, ve které jsou svislé vložky šity ve stejné vzdálenosti. Při utahování šňůry tvoří na půlku půlkruhové mušle. Rakouské záclony jsou vyrobeny z různých tkanin, v závislosti na interiéru. To může být jak lehký tyl nebo chintz, a těžký samet.

Anglické záclony

Navenek vypadají jako rakouské záclony. Rozdíl mezi nimi je v angličtiněZáclony používaly pouze 2 pásky upevněné v bočních částech ve vzdálenosti asi 10-15 cm od okraje. Po zvednutí se uprostřed objeví oblouk a na okrajích jsou malé ocasy.

Japonské záclony

Jedná se o napnutou tkaninu připojenou k pevnému rámu, který navazuje na konstrukci okenního otvoru. Namísto okapů se zde používají speciální „kolejnice“ a samotný panel se pohybuje na principu dveřních dveří.

Moderní rolety

Jedním z nových produktů na moderním trhu se záclonami jsou válcované záclony. Jedná se o kus látky navinuté na hřídeli. Často se stávají volbou těch, kteří upřednostňují stručnost a nestandardní řešení v designu. Žaluzie lze kombinovat s jinými typy záclon.

Kisey pro obývací pokoj

Záclony jsou plastové, mají atraktivní vzhled a mohou být přehozeny. Mohou být použity samostatně nebo v kombinaci s jinými závěsy.

Designer Tipy pro výběr záclon pro obývací pokoj

Při výběru závěsů návrháři doporučují dodržovat jednoduchá pravidla:

  1. Modelové záclony mohou být naprosto libovolné. A co je nejdůležitější, měli by harmonicky zapadat do vnitřku domu.
  2. V současné době je důležité kombinovat několik typů záclon: roletové záclony se záclonami, žaluzie s tylem a další možnosti.
  3. Záclony by se neměly spojovat se stěnou. Proto, pokud v obývacím pokoji jsou zavěšenyprosté tapety, záclony mohou být vzorované nebo prosté, ale tmavší. Pouze zářivě barevné záclony jsou přizpůsobeny jasným tapetám. Orient při nákupu pomůže kus tapety, přinesl s sebou.

Fotogalerie

, ]