Základní nátěr: základní typy a pravidla použití

Jak se říká, ruce jsou vizitkou každé dívky. Samozřejmě, je to pravda, takže péče by měla být věnována dost času. Především se jedná o jednoduchou hygienickou manikúru, stejně jako podnosy pro nehty. V zásadě to stačí. Nicméně, mnoho dívek dává přednost gelu nebo vybudovat. V tomto případě nezapomeňte umístit základní nátěr. O tom, co to je, o čem je nástroj určen a jak jej používat, popíšeme v dnešním článku.

Co je základní nátěr na nehty?

O existenci takového nástroje jistě mnoho lidí ví, ale jen velmi málo lidí chápe, proč je používáno. Nejprve pomáhá chránit měsíčky před účinky chemických složek gelového leštění a stavebních materiálů. Také jeho aplikace zabraňuje exfoliaci nehtové destičky. Podle zkušených mistrů pomáhá primer chránit nehty před pronikáním houby a jiných škodlivých bakterií. Souhlasím, je to opravdu důležité pro každou dívku.

Hlavním úkolem základního nátěru je však zajistit dokonalou přilnavost materiálu k nehtové desce. Díky tomu se nátěr v žádném případě neodlupuje. To platí zejména pro okraj a stranu nehtů. Primer také plní funkci odmašťování, což je velmi důležité při práci s podobnými materiály.

Mnoho začátečníků si zaměňuje základní nátěr se základnou pro manikúru. Ve skutečnosti mají zcela jiné funkce. Kromě toho, tento nástroj je docelakapalina a má velmi silný chemický zápach. Proto by měl být aplikován pouze v dobře větraných prostorách. Vezměte prosím na vědomí, že po použití to nevypadá jako plné pokrytí. Na druhé straně, základna na nehty vypadá jako bezbarvý lak.

Hlavní typy základů pro nehty

Navzdory poměrně velkému zájmu o tento nástroj neví mnoho lidí, že existuje několik typů. Každý z nich má jiné vlastnosti a účel. Proto doporučujeme, abyste to pochopili dříve, než se vydáte na nákup.

Prep primer nebo vazba

Podle odborníků je tento typ základního nátěru nejjednodušší a nejšetrnější. Faktem je, že ve svém složení neexistují barviva a příchutě. Také neproniká do hlubších vrstev a zejména neporušuje vodní bilanci. Proto je dopad na nehtovou desku poměrně měkký. A po použití nehty se nestávají příliš křehké a křehké.

Nejčastěji se používá před gelem. Není vhodný pro stavbu, protože neumožňuje akrylu dobře se spojovat s nehty. Pokud je to žádoucí, může být pravidelně používán jako podklad před nátěrem jednoduchým lakem. To však není vůbec nutné, protože v tomto případě je lepší použít speciální základ.

Nátěr bez kyselin

Podle názvu je zřejmé, že v tomto nápravném prostředku neexistuje žádná kyselina. Vzhledem k tomu, že ovlivňuje nehty jemněji, jemně. Také stojí za to použít.majitelé křehkých nehtů. Současně základní nátěr splňuje svůj zamýšlený účel, tj. Odmašťuje, chrání a zajišťuje vysokou kvalitu adheze materiálu k nehtové desce. Pokud se v procesu práce na kůži dostane trochu látky, pak není čeho se obávat. Po zákroku stačí, abyste si dobře umyli ruce mýdlem a vodou a neutralizovali je.

Nejčastěji používaná látka bez kyselin se používá před gelovým nebo gelovým nehtem. Pro akrylové je lepší koupit další možnost.

Kyselý základní nátěr

\ t

Kyselinový primer je stále považován za nejoblíbenější. Jeho složení může být od 30% do 100% kyseliny methakrylové. Jeho množství závisí na zvolených prostředcích. V každém případě, na rozdíl od jiných druhů, kyselý primer poskytuje největší přilnavost k různým materiálům.

Stále však existuje řada nedostatků, které je třeba vzít v úvahu. Za prvé, takový nástroj není v žádném případě vhodný pro tenké a slabé nehty. Jinak je to jen bolí. Proces obnovy bude velmi dlouhý.

Za druhé, kyselý primer je toxická látka, takže s ní musíte pracovat co nejpřísněji. Koneckonců, kontakt s pokožkou může vést k chemickému popálení. Proto jsou začátečníci vybráni k výběru jiné, bezpečnější varianty.

Všimněte si také, že základní nátěr kyseliny je vhodnější zvolit pouze pro akrylovou budovu. Koneckonců, pro kvalitní manikúru gel lak je vynikajícíméně traumatické látky.

Vlastnosti práce se základním nátěrem

Jak je uvedeno výše, ne všechny výrobky jsou bezpečné pro kůži a nehty, proto doporučujeme vzít v úvahu základní pracovní pravidla. To bude platit zejména pro ty, kteří ho plánují použít doma.

Mnoho začátečníků neví, že základní nátěr nemusí vůbec používat speciální lampu. Rychle schne ve vzduchu. Nicméně, v žádném případě nelze použít v malých místnostech se špatným větráním. Důsledky mohou být velmi závažné, takže neriskujte své zdraví.

Před nanesením základního nátěru se musí připravit povrch nehtů. To znamená zpracovat speciální buff, který pomáhá odstraňovat nesrovnalosti. Také doma by nemělo být aplikováno více než jedna vrstva prostředků. Zkušený mistr někdy používá dvě vrstvy, ale to se děje ve výjimečných případech.

Nezapomeňte, že základní nátěr musí být před použitím všech možných možností nátěru nutně suchý. Jinak krásná manikúra rozhodně nebude fungovat.

Jak vidíte, základní nátěr je opravdu nezbytným nástrojem pro vytvoření stylové gelové polské manikúry, stejně jako pro stavbu. Ale stále je nutné dodržovat některá pravidla, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví. Zvláště v případě použití kyselé látky.

Jaký typ primeru pro nehty používáte? Podělte se o své zkušenostipřipomínky.