Zatoka - útulný region pobřeží Černého moře pro turisty

Obec Zatoka, která je oblíbeným letoviskem v regionu Oděsa, se nachází na výběžku Karolino-Bugaz. Písečné pláže a teplé vlny pobřeží Černého moře lákají turisty z mnoha zemí na toto místo. Středisko je přijatelnou volbou pro rozpočtové dovolené, a to jak pro rodiny, tak pro aktivní mladé lidi. Obec Zatoka vznikla při stavbě majáku v roce 1827 a nachází se na dvou částech rožně, 65 km od Oděsy.

Jak se tam dostat

Do obce Zatoka se dostanete autem. Je nutné jít do Odesy podél úzké silnice podél moře, a pak, obejít pobřeží Černého moře, dosáhnout konečného cíle.

Do Oděsy se můžete dostat vlakem a odtud do letoviska je každé 2 hodiny elektrický vlak. Z autobusového nádraží "Privoz" a centrální železniční stanice Odessa autobusy jít do vesnice. To může být jednodušší a rychlejší dostat se do Zatoka, spíše než vlakem.

Dovolená u moře v Zatoce

\ t

Pláž v Zatoke je písečná a má délku 25 km. Téměř všude si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Je žádoucí, aby byly očíslovány, protože někdy nečestní rekreanti mohou tuto inventuru vyzvednout během nepřítomnosti "majitele".

Bez opuštění vašeho lehátka si můžete koupit baklavu, mořské plody, koláče, kukuřici - na pláži je jen množství obchodu.

Skutečnost, že pláž Zatoka je písčitá a má mírný vstup do moře, dává obci velkou výhodu ve srovnání s ostatními letovisky Černého moře. Zvláště dobréObec je vhodná pro turisty, kteří přicházejí s malými dětmi.

Ústí řeky Dnestter, které teče do moře, výrazně snižuje koncentraci soli v mořské vodě. Pozorování hygienických a epidemiologických stanic v letních měsících potvrzuje, že voda v moři je velmi čistá.

Zbytek v Zatoce bez zprostředkovatelů: hotely, penziony, soukromý sektor

Obec Zatoka se může pochlubit širokou škálou chat, soukromých domů, penzionů, mini hotelů. Pokud je zbytek plánován na klidnou a změřenou atmosféru, pak je nutné zvážit oblasti ležící dále od centrální části střediska. Každý rok se turisté v obci Zatoka stávají stále více a více. Ale i přes velký počet turistů, tam jsou obvykle žádné problémy s volbou bydlení.

Náklady na ekonomickou třídu bez vybavení začínají od 300 rublů. Podmínky pro tuto možnost jsou poměrně vzácné - sprcha, stejně jako toaleta, se nachází na ulici a s největší pravděpodobností bez teplé vody.

Pokoj s dobrým vybavením, teplou vodou a společnou kuchyní bude stát mezi 2000 a 2500 rubly. Samostatný pohodlný dům, určený pro 3 - 4 osoby, bude stát asi 4000 - 6 000 rublů /den.

V Zatoce si můžete pronajmout byt. Je jich málo a jsou zde pouze možnosti v Bugazu - centrální části obce. Pronájem bytu pro 5-6 osob bude stát asi 2 200 rublů /den.

Vynikající možností ubytování je rekreace. Ve stanici Solnechnaya se nachází rekreační středisko "Parus", které se nachází v obciblízkost moře. K dispozici jsou všechny nezbytné podmínky pro pohodlný pobyt - Wi-Fi, kavárna-bar, plná penze.

Rekreace Zatoka

Rekreační zařízení "Sluneční-pozitivní", "Dacha", "Vodogray", "Dacha Khutorok" jsou také populární zde. Životní náklady zde začínají od 700 rublů na osobu a den.

Padesát metrů od moře je hotelový komplex "Edem", který se skládá z 36 chat a tří budov. Hosté mohou trávit čas v kulečníkové místnosti, zaplavat si v bazénu, využít služeb kosmetického salonu, posilovny, salónu, navštívit solnou místnost, finskou saunu, kinosál.

Výkon

Stejně jako ve všech střediscích světa jsou ceny potravin, ubytování a zábavy zde samozřejmě příliš vysoké. Proto, pokud turisté jít do resortu autem, pak hlavní produkty lze koupit na cestě do místa odpočinku. Produkty v obchodech Zatoka jsou o 25-30% dražší než jiná ukrajinská města.

Pro ty, kteří chtějí během prázdnin výrazně ušetřit na potravinách, si můžete připravit jídlo sami. Ve všech chatkách, penzionech pro tento účel jsou vybaveny kuchyňky, které musí mít potřebné spotřebiče a nádobí.

Nejvýhodnější je nakupovat výrobky na místním trhu a nejlépe ráno. V některých penzionech, penzionech, hostitelé sami připravují jídlo pro své hosty. Mnozí z nich berou v úvahu přání hostů ohledně menu a některé mohou sloužit jako banální polotovary z obchodů.

V kavárně, snídaně pro jednu osobu bude stát asi 150 rublů, tři jídla denně - asi 500 rublů na osobu a den.

Atrakce a zábava

Během svého pobytu v Zatoce si můžete rezervovat mnoho zajímavých výletů. Je také možné se vrátit do nejbližších měst. Belgorod-Dněstr je tedy schopen překvapit turisty starobylou zříceninou pevností. Ve stejném městě, mnoho náboženských míst, chrámů a svatyně.

Chcete-li navštívit Kulturní centrum vína, musíte jít do Shabo.

Jeden z jeho dnů odpočinku může být věnován Oděse. V tomto slavném městě je mnoho atrakcí, zábavních center, slavných pláží, kaváren, atrakcí. Cestovatelé mohou navštívit zábavní park, delfinárium nebo zoologickou zahradu.

V Zatoke je spousta trampolín, skluzavek, sportů a dětských hřišť. Jsou zde zábavní komplexy, zábavní centra, zábavní parky. Nudí v obci resort nebude ani dospělí ani děti.

Výhody a nevýhody odpočinku

\ t

Obec Zatoka je v létě ideálním místem pro odpočinek a rekreaci. Na začátku sezóny je na plážích méně lidí, voda v moři je čistší, ale v tomto období je chladnější. Bouře do konce léta berou na břeh tolik řas. Medúzy obývají vody Černého moře a setkání s těmito obyvateli může ztmavnout trochu odpočinku.

Platba za bydlení je lepší neprodleně po celou dobu pobytu. Fasády chalup jsou někdy velmi krásné a pokoje jsou nešťastné, ajejich cena je zjevně příliš vysoká.

Dalším problémem na všech plážích je odpad. Mnoho rekreantů nadávat resort vesnice pro špinavé moře a pláže. Vzhledem k tomuto faktoru je však třeba brát v úvahu kulturu a vzdělávání turistů, a nikoli vinu za toto moře.