Zbytek na Kaspickém moři v roce 2018. Přehled pobřežních letovisek

Kaspické moře se někdy nazývá jezero, protože nemá žádnou vazbu se světovými oceány. Jeho vody umývají Ázerbajdžán, Írán, Turkmenistán, Kazachstán, Kalmykii, Dagestán a oblast Astrachan. Kaspické moře se ohřívá rychleji než černá, protože je menší a jeho vody mají léčivý účinek. Ve stejném srovnání je plážová dovolená v Kaspickém moři méně rozvinutá, ale je zde spousta zajímavých věcí a výlet zde zanechá jen pozitivní emoce a vzpomínky.

Odpočinek na Kaspickém moři v Rusku

\ t

Dovolená v Rusku je k dispozici v následujících regionech:

  • Dagestan;
  • Kalmykia;
  • Astrakhan a Astrakhan region.

Odpočinek na Kaspickém moři v Astrakhan

Rybáři milují Astrakhan moc, protože na těchto místech je spousta ryb. Můžete ho chytit sami nebo organizovaným způsobem. V roce 2018 stojí čtyřdenní prohlídka jednoho rybáře kolem 20 000 rublů. V ceně je zahrnuta strava, ubytování, pohostinské služby, půjčovna lodí, zmrazení, řezání a vaření ryb. A můžete rybařit po celý rok. Ti, kteří chtějí být sami, mohou na deltu přijít sami. Ubytování pro dva cestující v domě bude stát kolem 4 200 rublů. Náklady na půjčovny lodí a lovců:

  • pro jednu osobu - 3000 rublů;
  • pro dvě osoby - 1500 rublů. na osobu;
  • pro tři osoby - 1300 rublů. na osobu.

Máte-li s osobou, která má odpočinek, práva na vodu, můžete si samostatně pronajmout plavidlo na 1500 rublů.

Kaspická dovolenáspojené s kontemplací lotosů. Výlet do údolí květin na lodi bude stát 1500 rublů.

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji stojí od 650 rublů, v levné kavárně stojí obchodní oběd od 300 rublů, večeře je o něco dražší. V blízkosti nábřeží Volhy nabízí k pronájmu pohodlný byt od 1000 rublů denně.

Ceny za dovolenou na Kaspickém moři v Kalmykii: hotely, rekreační střediska, soukromý sektor

\ t

Rozjímání o lotosech a rybaření není o nic horší než v Astrachanu, které nabízí turista ve městě Kalmyk v Laganu, které se nachází na Kaspické nížině. Od moře ho odděluje desetikilometrový kanál. Nedaleko od Laganu jsou písečné pláže. Buddhismus je praktikován v Kalmykii, takže nemusíte létat do vzdáleného Tai, abyste viděli úžasné a krásné buddhistické budovy - Lagansky Khurul, vrcholné pagody. Buddhistické bubny jsou umístěny před khurulem. V tomto místě si můžete ověřit pravdivost legendy - pro splnění přání je nutné posouvat hudební nástroj ve směru hodinových ručiček a třikrát procházet kolem něj.

Ve městě můžete zůstat. Prostřednictvím populárních vyhledávačů rezervovat ubytování nebude fungovat. Životní náklady v hotelech průměrné úrovně v rozmezí 1500-3000 rublů za den.

Pronájem 1-pokojový byt zde nabízí za 1 tisíc rublů.

V regionu je velmi oblíbená ekologická turistika a rekreace v přírodě. Rekreační zařízení se nachází na pobřeží Kaspického moře, kde nabízejí ubytování od 1250 rublů denně.

V kavárnějídlo je tradiční, ale můžete najít stravovací zařízení, která slouží místní kuchyni. Infrastruktura cestovního ruchu v tomto regionu je nedostatečně rozvinutá. Zde můžete strávit trochu času na cestě do Dagestánu.

Odpočinek na Kaspickém moři v sanatoriích Dagestánu

Turistická služba v Dagestánu se v posledních letech rozvíjí poměrně aktivně. Každý, kdo navštívil republiku, zanechal živý dojem úžasné přírody, krásných hor a modrých vln Kaspického moře.

Dovolenou na pláži lze kombinovat s léčbou. Léčivé vody a bahno pomáhají zlepšovat zdraví v lázeňských střediscích. Náklady na ubytování a minimální soubor procedur v resortech Dagestan začíná od 2130 rublů denně.

Cena ubytování v Machačkala začíná od 1300 rublů denně. Pro rodiny s dětmi je vhodnější pobřežní města - Izberbash, Kaspiysk. Ubytování zde je poměrně levné. Pro dvoulůžkový pokoj je třeba zaplatit 1 000 rublů., Čtyřlůžkový pokoj - od 2 000 rublů. Písečné pláže oddělují hory a modré vlny s bílými jehňaty. Kaspické moře je vhodné pro děti. Voda se zde ohřívá rychleji a rychleji než pobřeží Černého moře. Ceny v tomto srovnání jsou také humánní.

Dagestan je velmi zajímavý pro rekreaci s mimořádnou přírodou - kaňony, písečné duny, jeskyně, vodopády, pláže, slané vlny. Existuje mnoho památek v republice - věž Itzara, pevnosti Naryn-Kala, sedm bratrů, Gunibskaya. Derbent Champagne Factorypovažován za jednoho z nejlepších v zemi.

Zahraniční kaspické hry

Kaspické moře se nachází na území tří bývalých sovětských republik, Ázerbájdžánu, Kazachstánu a Turkmenistánu.

Odpočinek na Kaspickém moři v Ázerbájdžánu

S ohledem na intenzitu územního plánování v 21. století lze Baku přirovnat k Dubaji. Hlavní město Ázerbajdžánu má bohatou minulost. Tam jsou turistické stezky položené mnoha památkami - palác Shirvan Shahs, Caravanserai, Maiden věž, Baku Acropolis.

Gaidai natočil film Diamond Hand ve staré části Baku. Z krátkých snímků filmu můžete udělat dojem z krátkosti města.

Absheronský poloostrov v republice je oblíbený díky přítomnosti nádherných středisek a léčivých vod.

Místnost na pobřeží Kaspického moře lze pronajmout za 1500 rublů, penziony v hlavním městě stojí od 750 rublů a ve vesnici na východním Kavkaze lze najít ubytování za 600 rublů.

Dovolená s dětmi na Kaspickém moři v Aktau, Kazachstán

\ t

Ve srovnání s Ázerbájdžánem je odvětví cestovního ruchu v Kazachstánu méně rozvinuté. To však neznamená, že ve státě nejsou žádná oblíbená přímořská letoviska.

Aktau je mezi místními obyvateli nejoblíbenější. Hotely první linie k pobřeží nabízí pokoje od 2 400 rublů. Hotel má vlastní soukromou pláž.

Nejen občané této země odpočívají na kazašském pobřeží. Je tu mnoho Rusů. Aktau je skvělým místem k odpočinku s dětmi. V místníchhotely a pláže vytvořily hřiště pro děti.

Pobřeží Kaspického moře v Turkmenistánu

Pláž v cestovním ruchu je v Turkmenistánu nedostatečně rozvinutá. Ale z historického hlediska je to velmi zajímavá země, bohatá na starobylá města. Resort Avaza se nachází v Turkmenbashi. Toto místo je oblíbené u místního obyvatelstva. Pro ruské turisty je obtížné navštívit turkmenské letovisko kvůli obtížnosti rezervace hotelů prostřednictvím sociálních sítí.

Recenze o dovolené v Kaspickém moři

\ t

Odpočinek na písečných plážích Kaspického moře jistě osloví turisty, kteří upřednostňují relaxační dovolenou obklopenou krásnou přírodou. Není jich tolik turistů, pokud je porovnáme s pobřežím Černého moře, proto jsou zde ceny mnohem nižší.

Mezi výhody rekreace v střediscích Kaspického moře patří obrovské množství zajímavých kulturních, historických, architektonických a přírodních zajímavostí.

Mezi nevýhody patří špatně rozvinutá infrastruktura ve většině středisek. V některých místech, například v Dagestánu, turisté oslavují blátivé pobřeží a nedostatek zábavy.