Zbytek v Černé Hoře 2018. Malebný kout Balkánského poloostrova

Černá Hora je malá země na Jadranu, o které naši turisté moc nevědí. Především zbytek zde osloví milovníky klidného, ​​útulného a zároveň levného odpočinku obklopeného krásnou přírodou.

Můžete cestovat po Černé Hoře kdykoliv během roku. Od dubna do října jsou zde vytvořeny všechny podmínky pro odpočinek a turistiku. V zimě sem přijíždějí milovníci lyžování.

Hotely v Černé Hoře

\ t

Po dlouhé stagnaci v odvětví cestovního ruchu v zemi se v posledních letech aktivně rozvíjí. V každém městě Černé Hory jsou otevřeny moderní hotely a útulné penziony, které turistům nabízejí atraktivní podmínky pro rekreaci.

Většina infrastruktury cestovního ruchu se nachází v Budvě, nicméně životní náklady jsou zde vyšší než v jiných střediscích. Restaurace jsou jednodušší, a proto levnější v Ulcinj. V Černé Hoře se nacházejí 2 - 3hvězdičkové hotely.

Průměrná cena hotelového pokoje za noc je:

 • 3-hvězdičkový hotel - 15-30 eur;
 • 4 hvězdičkový hotel - 28-60 euro;
 • 5-hvězdičkový hotel - 99-180 eur.

Kromě toho si každý může pronajmout vilu. Průměrná cena těchto služeb od 40 do 600 eur za den, v závislosti na resortu a životních podmínkách.

Potraviny v Černé Hoře

Všechna zařízení, která nabízejí stravovací služby v Černé Hoře, lze rozdělit do kaváren pro místní a regionální provozturistických míst. V prvním můžete ochutnat pokrmy národní kuchyně, za které žádají peníze. Hledání takových kaváren musí být mimo turistická místa a v oblastech, kde žijí místní lidé.

V zařízeních, která jsou navržena speciálně pro turisty, nabízejí zkusit pokrmy z různých světových kuchyní. Současně lze náklady na takové jídlo označit za vyšší než celostátní průměr. Tyto kavárny a restaurace jsou otevřeny hlavně v turistických oblastech.

Pokud hovoříme obecně o nákladech na potraviny v Černé Hoře, můžeme říci, že ceny jsou zde celkem rozumné. Takže, složitý oběd v rozpočtu kavárně bude stát 7-12 eur na osobu, a ve více populární místo večeře již stojí 20-40 eur s 1 turista.

Výběr střediska

Střediska v Černé Hoře se liší nejen cenovou politikou, ale i kvalitou odpočinku. Která střediska jsou nejoblíbenější mezi turisty:

 1. Budva je nejoblíbenější letovisko v zemi. Město láká turisty nejen čistými plážemi, ale i úžasnou architekturou. Ceny jsou zde mnohem vyšší než v jiných střediscích.

 1. Turisté Kotor považují nejkrásnější město v zemi. Úzké uličky města jsou dlážděny kamenem. Zde je nejkrásnější zátoka v Evropě - Boka Kotorski.

 1. Město Herceg Novi je nejzelenější a nejkrásnější město v zemi. Existuje mnoho pozorovacích plošin, ze kterých se otevírají úžasné krajiny. Ceny za bydlení a produkty jsou cenově dostupné. Středisko má však své vlastnínedostatky. Za prvé, není to dost pohodlné pláže. Kromě toho zde turisté nejsou k dispozici všechny výlety.

 1. Tivat je nejmladší letovisko v Černé Hoře. Proto jsou ceny bydlení cenově dostupné a není mnoho turistů. Ve městě jsou zároveň krásné pláže a mnoho zajímavých památek.

Atrakce a zábava

\ t

Navzdory své miniaturní velikosti, v Černé Hoře je spousta zajímavých míst, která by turisté měli určitě navštívit. V první řadě je to ostrov Sveti Stefan, kde milují světové celebrity. Oblíbenou turistickou destinací se stal klášter Ostrog, kde se scházejí zástupci všech světových náboženství.

Pronajmutím automobilu můžete během několika dní jet celou zemí nahoru a dolů. Náklady na pronájem auta v mimosezóně začíná od 10-15 eur za den. V létě na auto bude muset zaplatit nejméně 25-30 eur.

Turistům se doporučuje věnovat zvláštní pozornost:

 1. Kaňon řeky Tary. Je považován za druhou nejdelší na světě. Hloubka kaňonu je 1300 metrů. Nabízí úžasné krajiny, které oslavují i ​​sofistikovaní cestující. A milovníci aktivní zábavy mohou jít na rafting.

 1. Skadarské jezero. Vzhledem k čistotě vody v rybníku zde najdete nejvzácnější představitele flóry a fauny. Zájemci mohou jet na jachtě nebo se vydat na ryby.

 1. Kotorský záliv - to jsou jediná na fjordu ve Středozemním moři. Kolem zálivu jsou vysoké hory a na skalách jsou vytvořeny vyhlídkové plošiny s úžasným výhledem.

Černá Hora pravidelně hostí různé festivaly a svátky. Nejoblíbenější jsou:

 1. Borůvkový festival, který se koná ve městě Plava na konci července.

 1. Festival oliv se koná na začátku srpna v Tivatu.

 1. Koncem léta se v Herceg Novi konají filmové a hip-hopové festivaly.

Výlety do Černé Hory

Během exkurze mají turisté možnost vidět všechna zajímavá místa Černé Hory. Nejzajímavější pro ně mohou být takové výlety:

 1. „Srdce Černé Hory“ - cesta bude užitečná pro ty, kteří jsou první v Černé Hoře. Turisté se budou moci seznámit s historií, kulturou a přírodou země. Cena prohlídky je 50 eur na osobu.

 1. „Zlatý prsten Černé Hory“. Prohlídka zahrnuje nejlepší místa a nejzajímavější památky země. Jeho cena je 40 eur na osobu.

 1. Rafting na řece Tara. Jedná se o jakýsi výlet-dobrodružství, které je rafting na nejhlubším kaňonu kontinentu. Během procházky se turisté budou moci ubytovat v nejmalebnějších koutech Černé Hory. Náklady na takovou prohlídku jsou 35 eur.

Jak se tam dostat

Nejrychlejší způsobdostat se do Černé Hory je letadlo letadlem. Cena vstupenky závisí na zvolené letecké společnosti. V létě cena vstupenky z Moskvy začíná od 12 tisíc rublů, v mimosezóně - od 7 tisíc rublů. V Černé Hoře jsou 2 letiště, která jezdí na mezinárodní lety - Tivat a Podgorica. Z letiště do města se dostanete autobusem za 3-5 eur nebo taxíkem za 15-30 eur.

V létě se sem dostanete vlakem Moskva-Bar. Cena vstupenky je 250 eur a cesta trvá 61 hodin.

Kdy jít

Černá Hora je turistům otevřena po celý rok. V období od listopadu do května jsou lyžařská střediska. A v létě Černá Hora láká s vynikající dovolenou na pláži.

Moře se zde zahřívá v dubnu. Průměrná teplota vzduchu v květnu je +21 stupňů a voda v moři je +18 stupňů. V polovině června se mořská voda zahřívá až na +25 stupňů. Teplota vzduchu v letních měsících je v rozmezí +27 +30 stupňů. Se začátkem podzimu se moře začíná ochladit a do konce září je teplota vody +20 +23 stupňů.

Klady a zápory odpočinku

Jaké jsou výhody odpočinku v Černé Hoře:

 1. Bezvízový vstup pro Rusy. Nemusíte trávit čas a peníze na formality.
 2. Rozpočtové náklady na bydlení a stravu ve srovnání s jinými evropskými středisky.
 3. Čisté moře a malebná příroda.
 4. Velké množství zajímavých památek a prohlídekumožní diverzifikaci odpočinku na pláži.
 5. Dobré možnosti pro příznivce noční zábavy.
 6. Vzhledem k podobnosti jazyků se zde bude nejvíce cítit každý rusky mluvící turista.
 7. Černohorci jsou velmi přátelští a míra kriminality v zemi se nazývá jedna z nejnižších na světě.

Ale stejně jako kdekoli jinde je v masti vlastní létání, o kterém musí vědět každý, kdo plánuje cestu do Černé Hory:

 1. Ve ​​výšce plážové sezóny je mnoho pláží přeplněných. Proto není vždy nutné se s úklidem území vyrovnat.
 2. Většina pláží Černé Hory je oblázková, což není příliš vhodné, zejména pro malé děti.
 3. Ceny na pláži jsou příliš vysoké, takže pokud potřebujete koupit jídlo nebo suvenýry, je lepší jít do centra města.
 4. Ne všechny hotely v Černé Hoře se mohou pochlubit vysokou úrovní služeb, pokud ji porovnáme se stejným v Evropě nebo Egyptě.

Všechny tyto nedostatky jsou však způsobeny velkým přílivem turistů, s nimiž nemají vždy čas se vyrovnat.

Obecně je Černá Hora velmi krásná a zajímavá země. Zbytek zde je k dispozici pro turisty s jakoukoliv úrovní bohatství. Proto určitě stojí za to, abyste se zde vydali na pobřeží Jaderského moře nebo si užili úžasné přírodní krásy země.