Zbytek v Kazani 2018: nádherný výhled na hlavní město Tatarstánu

V Kazani, stejně jako ve velkém kotli, je vše smíšené - historie, mentalita, náboženství, západní a východní kultury. Starobylé budovy a moderní mrakodrapy, pravoslavné kostely a mešity sousedí s městem. „Třetí“ hlavní město Ruska, jeho tisíciletí, bylo zároveň archaické a moderní. Dokonce i oznámení zastávek v metru je vyjádřeno ve třech jazycích.

Jak se dostat do Kazaň

Chcete-li navštívit toto krásné staré město, musíte se sem dostat. To lze provést třemi způsoby:

  • vzduchem;
  • vodou;
  • na zemi.

Nejrychlejší je první možnost. Mezinárodní letiště Kazan je připraveno se setkat s lety z mnoha měst, nejen z Ruska, ale i ze zahraničí.

Hlavní město Tatarstánu se dostanete po Volze lodí.

Ve ​​městě se nachází velká železniční křižovatka a hlavní nádraží se setkává s mnoha projíždějícími vlaky z celého Ruska. Silnice vedoucí do města mají dobré pokrytí, takže se tam můžete dostat autem nebo autobusem. Na cestě je spousta čerpacích stanic, stravování a rekreace.

Zbytek v Kazani na "all inclusive"

Kazaň vítá své hosty s ubytováním různých cenových úrovní - od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po obyčejné ubytovny. Z hotelů bych rád zmínil - "Mirage", "Korston", "Giuseppe", "Shalyapin Palace". Pozitivní je, že rozpočet a drahé hotely jsou soustředěny hlavně v centru města. Umožňujevýrazně ušetřit peníze, a co je nejdůležitější - čas při pohybu po městě v dopravě.

Většina hotelů ve městě nabízí ubytování typu all-inclusive. Náklady na pokoje v těchto hotelích začíná od 1500-2000 rublů za den.

Existuje mnoho slušných 2-3 * hotelů ve městě, které mohou nabídnout pohodlné přenocování, i když bez nádherných interiérů. Pro velmi praktické turisty, ubytovny budou poskytovat své služby, ceny za noc, ve kterém začínají od 500 rublů.

Výkon

V této metropoli nemůže být nedostatek stravovacích zařízení. V Kazani jsou zastoupeny kuchyně téměř všech národů světa - východní, čínské, francouzské, italské, japonské a další. Ve veřejných stravovacích zařízeních se nudit nebude ani jeden milovník potravin v zahraničí. Město má velkou paletu malých čajů, kaváren, vodní dýmky, barů, kaváren autora kuchyně s rozumnými a dostupnými cenami.

Samozřejmě, že skutečný cestovatel by měl být hýčkán chuťovými pohárky národní kuchyně - tatarských jídel. A je zde spousta kulinářské chuti a bez ohledu na to, jakou restauraci je to - sovětská jídelna nebo elitní restaurace. Tyto pokrmy jsou opravdu stojí za vynaložené peníze. Je nutné jíst k patě se šerbetem, beleshi, chak-chak. Tato jídla získávají zvláštní chuť v hlavním městě Tatarstánu.

V jídelně nebo ve veřejném stravování bude oběd stát asi 300 rublů. Ve dvoučasy musíte zaplatit více v kavárně na střední úrovni. Milovníci luxusu a zvláštní atmosféry zaplatí na oběd v restauraci nejméně 1400 rublů.

Na ulici Bauman Street, stejně jako v sousedních ulicích, je prezentován nejširší a nejrůznější výběr stravovacích zařízení.

Památky a zábava v Kazaň

\ t

Nelze rychle vyprávět o památkách tisíciletého města a ještě víc, takže je nemůžeme obejít během jednoho dne. Pouze Kazaňský Kreml může být zvažován alespoň jeden den, protože je nemožné stručně prozkoumat všechny krásy Kremlu s mešitou, muzeem, chrámy a jeho paláci.

Město má mnoho muzeí a divadel. Ujistěte se, že procházet Bauman a zvážit Palác zemědělců, stejně jako Kazan rodinné centrum (vytvořil Dasha Namdakova), hlídané sochami mýtických zvířat.

Zajímavostí je návštěva muzea vojenského vybavení, které se nachází v parku Victory pod širým nebem, a pozorování hvězd Astronomické observatoře. A také musíte navštívit interaktivní muzeum "Dům zábavné vědy a techniky".

Zajímavostí bude návštěva Gorkého parku, který má dávnou historii. Obyvatelé města v sovětské éře mohli jezdit pouze na tomto místě. Postupem času se však kvůli redukci parku vyjely jízdy. Pak byl park rekonstruován - byla vytvořena krásná kašna, byly vysazeny mladé stromy, byly vylepšeny chodníky a cesty, velkýsportovní hřiště, na kterém mohou obyvatelé města i hosté volně cvičit.

Park „Black Lake“ není o nic méně zajímavý. V tomto místě je starobylé jezero, kolem něj a tento park byl vytvořen s nádhernými fontánami. Návštěvníci mohou krmit kachny, které plavou v rybníku. Vzdělávací instituce jsou umístěny v blízkosti, takže park je vždy přeplněný. Symbolem tohoto místa je oblouk milovníků eliptického tvaru s akustickými efekty.

V teplém období můžete obdivovat šplouchání spreje na jezeře Nizhny Kaban. Zde k tisícému výročí města byla postavena krásná kašna. A vedle ní je kaskáda postavená na řece Bulak.

Odpočinek v Kazani s dětmi

Pro rodiny s dětmi je Kazan skvělým místem pro získání pozitivních emocí a povzbuzení vaší nálady. Pouze procházky po městě, děti dostanou spoustu pozitivních dojmů. Nálada bude pomáhat zvýšit úsměv sochy Kota Kazansky, památník trenéra, ve kterém musíte vzít fotografii.

V hlavním městě Tatarstánu jsou dva vodní parky. V "Riviera" přijďte se pobavit z celé země. Vodní park "Baryoniks" o něco méně, ale fronty jsou zde také menší.

Existují také dvě zoologické zahrady:

  1. Dojemná zoo - v ní si můžete vyzvednout, železo, dotknout se některých zvířat.

  1. Zoologická botanická zahrada - založena v 19. století.

Naproti Kremlu je známý zábavní park "Kyrlay".Zajímavostí je návštěva ruského kola o výšce 55 metrů na „Létající talíř“ - extrémní atrakce.

Důrazně doporučujeme plavit se na ostrov Sviyazhsk lodí - posvátnou, slibovanou a klidnou oblastí.

Zbytek v Kazani 2018: recenze, klady a zápory

Recenze Kazanu od turistů, kteří toto město již navštívili, jsou poněkud protichůdné. Jediné, s čím všichni souhlasí, je skutečnost, že je to neuvěřitelně krásná a že je mnoho míst, která budou zajímavá pro návštěvu. Mezi výhody patří i relativně nízké ceny za pokoj a stravu.

Někteří turisté byli potěšeni srdečností místních obyvatel. Ale jsou tu ti, kteří museli čelit hrubosti. Mezi nedostatky města všechny označují nevyčištěné ulice a chaos na silnicích.