Zbytek v Moskvě 2018. Co je hlavním městem připraveno nabídnout svým hostům?

Moskva může být právem nazývána městem kontrastů, kde moderní budovy koexistují se starými budovami. Stejný mnohostranný je zbytek v hlavním městě Ruska. Ale za jakýmkoli účelem sem přijde turista, měl by určitě navštívit alespoň malou část historických a kulturních památek, se kterými je město tak bohaté.

Jak se tam dostat

Do Moskvy nebude těžké. I z nejvzdálenějších koutů Ruska sem pravidelně létají letadla. V blízkosti hlavního města fungují 4 letiště, která přijímají vnitrostátní i mezinárodní lety. Můžete se odtud dostat do hlavního města vlakem, autobusem, minibusem nebo taxíkem.

V hlavním městě je 10 železničních stanic. Z Kaliningradu se tedy můžete dostat z jakéhokoliv místa v Rusku na Dálný východ, ale i ze zahraničí (Nice, Paříž, Minsk, Praha, Varšava atd.). Tarify pro mezinárodní lety nejsou malé. Například, jízdenka do hlavního města z Nice bude stát turista ne méně než 35 tisíc rublů. Všechny stanice mají výhodnou polohu v centrální části města, v blízkosti metra.

Existuje také rozsáhlá síť autobusových linek.

Je vhodné cestovat po městě veřejnou dopravou. Nejvhodnější z nich je metro. Jízdné je 55 rublů. Pozemní dopravu představují trolejbusy, tramvaje, autobusy a minibusy. Jízdné jim začíná od 35 rublů. Zájemci si mohou pronajmout auto. Náklady na tyto služby od 1270rublů a závisí na vybraném vozidle a době pronájmu.

Kde se ubytovat

V Moskvě je spousta možností bydlení. Kromě velkých hotelových komplexů jsou k dispozici mini-hotely a ubytovny. Cena hotelového ubytování začíná od 2300 rublů za den. Nicméně, levné hotely v hlavním městě nejsou mnoho. Proto je lepší si v nich rezervovat pokoje předem. Pronájem lůžka v hostelu může být za 500 rublů a výše.

Nakupování

Co je dovolená bez nakupování? A Moskva v tom může být považována za skutečnou Mekku. Zde si můžete koupit naprosto všechno: od suvenýrů a cetek až po oceánské jachty.

Cizinci a jiní hosté hlavního města se obvykle zajímají o řemesla a vše, co souvisí s tradičním ruským životem: panenky, chochlomské, gželské, krajky Vologda, keramické figurky atd. Pro suvenýry jsou turisté nejlépe posláni do Vorobjovy Gory, Arbat nebo na trh "Vernisáž".

Kavárny a restaurace

Hladoví hosté hlavního města nezůstanou. Existuje mnoho stravovacích zařízení v Moskvě: od módních restaurací až po rychlé občerstvení. Vše záleží na finanční schopnosti rekreanta a jeho gastronomických preferencích.

Snack v malé kavárně může být pro 250-400 rublů. Komplexní oběd bude od 600-800 rublů. Večeře v restauraci střední třídy bude stát 2500-8000 rublů.

Zábava a atrakce

Pro ty, kteří přišli do hlavního města pro informační účely, doporučují zakoupit si kartu.Moskevský průsmyk. To je klíč k hlavním metropolitním památkám. Držitelé karet mohou navštívit mnoho muzeí zdarma a získat slevu na prohlídky památek. Kromě toho vám Moskva Pass umožňuje získat slevu na návštěvu řady kaváren a restaurací, pronájem automobilů a jízdních kol.

Náklady na kartu na 1 den je 2200 rublů, na 3 dny - 4200 rublů, 5 dní - 5200 rublů. Můžete si jej zařídit v GUM, nákupním centru Evropeisky, v kanceláři na nábřeží Bersenevskaya Embankment a Okhotny Ryad. Lze jej také objednat online. Poté vám kurýr doručí na místě vhodném pro vás za 350 rublů.

Pokud jde o památky Moskvy, můžeme o nich mluvit velmi, velmi dlouho. Zde je jen malý zlomek z nich: Rudé náměstí, Arbat, katedrála Krista Spasitele, Velšské divadlo, Boulevard Ring, Tverská ulice, Treťjakovská galerie, atd.

Chrámy a kláštery

Zvláštní pozornost si zaslouží moskevské kláštery. Nejkrásnější z nich je Novodevichy. Dokonce se stal puncem a centrem duchovního života hlavního města. Turistům se navíc doporučuje navštívit kláštery Donskoy a Danilov.

Turisté obvykle přicházejí do Pokrovského kláštera, aby uctívali relikvie Saint Matrona. V Novospassky pohřbili předky dynastie Romanovců. Ve Vysoko-Petrovském jsou katedrály jedinečné svou architekturou.

Muzea

Jejich volba v Moskvě je také obrovská. Zájemci o staré zbraně a šperky by měli navštívit Kreml anebo spíše jeho Diamantový fond a zbrojnice. Nejlepší umělecká díla jsou shromažďována v Muzeu moderního umění, Treťjakovské galerii, Centrálním domě umělců a Puškinově muzeu.

Ti, kdo se chtějí seznámit s historií města, musí jít do Historického muzea, Bunker-42, muzea Velké vlastenecké války, „Domu na nábřeží“ atd. Majakovského muzeum, domy Čechova, Tolstého, Bulgakova, Yesenina atd.

Parky a panství

Hlavní město se může pochlubit řadou starých zámků, parků a zahrad. Nejoblíbenější muzea-rezervace s unikátními architektonickými soubory jsou Kuskovo, Kolomenskoye a Tsaritsyno.

Dovolená s dětmi v Moskvě

\ t

Pro turisty s dětmi, v hlavním městě nabízí návštěvu různých zábavních a kulturních institucí. Vše záleží na zájmech dítěte. Zájemci o dinosaury nebo zvířata budou mít darwinistická, zoologická, paleontologická či biologická muzea. Roboty, přírodní síly, alchymie a další podobné věci, děti budou moci vidět v Muzeu optických iluzí, Experimentanium, Polytech, atd.

Znalci krásy jsou nabízeni různým chodcům nebo hádankám s cenami v Treťjakovské galerii nebo Puškinově muzeu. Mnoho muzeí pravidelně organizuje workshopy pro děti. Tak, kluci budou moci udělat karikaturu s vlastními rukama nebo navštívit boyars.

Děti i jejich rodiče budouZajímavostí je návštěva metropolitní zoo, planetária, oceánografického centra, vodních parků, labyrintů, úkolů, imaginaria a dalších zábavních zařízení.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t Jaké jsou výhody dovolené v ruském hlavním městě? Za prvé, toto:
 1. Velké množství historických, kulturních a architektonických zajímavostí.
 2. Vynikající nákupní podmínky, které nabízí řada nákupních center.
 3. Četná místa, která nabízejí různé možnosti pro příjemný pobyt (kina, anti-kavárny, úkoly atd.).
 4. Dobré podmínky pro rekreaci s dětmi.
 5. Aktivní noční život.
 6. Schopnost cestovat po Moskvě kdykoliv během roku.
 7. Velký počet sportovních komplexů, kde nabízejí aktivní odpočinek (bazény, golfová hřiště, tenisové kurty, fotbal, basketbalové hřiště atd.).

Mezi nedostatky patří:

 1. Relativně vysoké ceny za všechno (ubytování, jídlo, zábava atd.).
 2. Na ulicích je poměrně málo podvodníků, kteří mohou nabídnout vstupenky na představení za směšnou cenu, která se později ukáže jako nereálná, atd.
 3. Dopravní zácpy. Aby se jim vyhnuli, turistům se doporučuje využít služeb metra.
 4. Vysoký hluk a špatné podmínky prostředí. To je způsobeno velkým počtem průmyslových podniků a dálnic ve městě.
 5. Často se může změnit počasípřekážka pro pěší túry.

Moskva je obrovské a velmi zajímavé město. Každému se to bude líbit, bez ohledu na jejich preference. Výlet do hlavního města si budou pamatovat milovníci vyhlídkové turistiky, shopaholics a ti, kteří preferují turistiku v akci. Jediná věc, která může rozrušit turistu, je, že ceny jsou na všechno příliš vysoké. Ale musíte zaplatit za dobrý odpočinek, resp.