Zimní dovolená na moři. Nejlepší plážové destinace

Kdo nemá rád léto, slunce, moře, písečné pobřeží, palmy? Ale, bohužel, léto končí dříve nebo později, přichází zima. A turisté stále lákají teplé země. A volba těchto zemí je poměrně velká - od ekonomického Egypta až po nádherné Maledivy. Někdy je velmi těžké rozhodnout, kde je lepší jít v zimě. Článek představuje turisty nejoblíbenější destinace pro zimní pláž.

Egypt

Z nějakého důvodu, první země, která přijde na mysl, když zvažuje otázku, kam jít na odpočinek na moři v zimě, je Egypt. Možná je to banální, ale za minimální náklady je slušná úroveň služeb. Někteří lidé si myslí, že Egypt je země, kde je slunce po celý rok horké a zářící. Ve skutečnosti, letní horko, které deprimuje každého, je na podzim zcela nedotčeno. V zimě jsou obyvatelé mírných zeměpisných šířek příjemnými podmínkami. Na pobřeží Rudého moře je denní teplota +22, na poloostrově Sinai + 23. V zimě v Egyptě je noční teplota + 13, takže si musíte vzít nějaké teplé oblečení s sebou na silnici.

Hurghada je vhodnější pro venkovní nadšence. Toto středisko je dobře rozvinuté. V zimním období toto místo našli i windsurfové. Sharm el-Sheikh nabízí módní a dražší dovolenou. Nachází se v blízkosti slavné rezervace Ros-Mohammad, která je bohatá na mořskou flóru a faunu. Náklady na týdenní túry z Ruska do Egypta začínají od 98 tisíc rublů.

Arabské emiráty

ZapnutoArabský poloostrov uprostřed pouště, díky přítomnosti významných zásob ropy, se beduínům podařilo vytvořit high-tech moderní ostrovy civilizace. SAE je jako magnet přitahující turisty, zvoucí vás k ponoření do atmosféry arabského příběhu. V zimě zde převládá teplé a slunečné počasí. Denní teploty jsou kolem + 25, v noci - kolem +15. Budete muset plavat v bazénech, protože moře je v tomto ročním období chladné (asi 17 stupňů).

Země se nachází mezi Perskými a Ománskými zálivy. Fujairah je jediné letovisko na březích Arabského moře. Pro odpočinek a odpočinek - to je ideální místo, charakterizované množstvím zeleně. Na pobřeží Perského zálivu jsou zbývajících šest emirátů. Nejoblíbenější jsou Dubaj a Abú Dhabí. V hlavním městě Emirátů je nejlepší relaxovat s dětmi. Dubaj, který láká mnoho turistických nabídek, se doporučuje pro dobře-to-do turistů.Týdenní odpočinek pro dva v SAE bude stát 60-80 tisíc rublů.

Jordánské království

Aqaba je město, které lze považovat za ideální pro dovolenou na moři, nikoli v létě, ale v zimě. Tento resort se nachází na severu zálivu Aqaba na pobřeží Rudého moře. V zimě zde převládá teplá stabilní mikroklima, která vznikla díky horám. Pokud jde o zbytek Jordánska, převládá chladné, proměnlivé počasí. V Aqabě jsou útesy a pláže čistší ve srovnání s Egyptem. Teplota moře v moři v zimě není nižší než 21 stupňů, všechny hotelyjsou na prvním řádku.

Pokud je čas, doporučuje se cestujícím navštívit Ammán - hlavní město země, tajemný Peter, Jerash - římské město, Ma'in Hot Springs - termální prameny.Zimní dovolená v Jordánsku stojí od 50 tisíc rublů.

Izrael

Nelze přehlížet dovolenou na pláži v zimě - Izrael. Tato vyspělá země je omývána třemi moři - mrtvými, středomořskými a červenými. Hlavním městem Izraele je Jeruzalém. V tomto svatém městě poutníků nikdy nedochází. Katolíci zde spěchají koncem prosince, ortodoxní - počátkem ledna. Zima v Izraeli je podobná ruskému podzimu nebo jara. První dva měsíce roku jsou deštivé.

V zimě je nejlepší jít do Eilatu. Tento resort se nachází na břehu zálivu Aqaba. Denní teplota v tomto místě je +24. Leden je skvělý měsíc pro dovolenou na pobřeží Mrtvého moře, během této doby tak suché, jak je to možné.Týdenní odpočinek v Izraeli bude stát 80-160 tisíc rublů.

Goa

Je zajímavé trávit čas v zimě skromnými penězi v Indii. To je východní země kontrastů a barev. Na jihozápadním pobřeží země v zimě je teplota vzduchu +32. Voda dosahuje teploty 28 stupňů.

Na novoroční svátky jsou ceny turistických zájezdů příliš vysoké. Cestování ve druhé polovině zimy bude levnější o 25-40%.

V závislosti na preferencích je také vybráno středisko. North Goa je vhodný pro ty, kteří očekávají podívanou z výletu a nezapomenutelnézobrazení Pro turisty s dětmi, nebo jen cestující, kteří chtějí plavat a opalovat se, oblek na jih státu.

Rozdíl mezi severem a jihem spočívá v tom, že v North Goa v blízkosti hotelů je celá infrastruktura zábavy a turisté na jihu budou muset jet autem nebo veřejnou dopravou do restaurací a obchodů.Můžete relaxovat v indické Goa v zimě za 60 tisíc rublů.

Srí Lanka

Ceylon Island - místo, kde můžete pobavit zimní dovolenou. Blízkost přírody je vrcholem Srí Lanky. Teplota vzduchu na ostrovním kole je udržována na + 27- +29. V pobřežní zóně Indického oceánu se ohřívá až na 26 stupňů.

Ve východní části Srí Lanky jsou v zimě monzunové deště, takže je lepší odpočívat na západní a jižní straně ostrova.

Ubytovat se můžete v blízkosti Colomba nebo čtvrti Galle. Nedaleko od hlavního města Srí Lanky jsou dobrá střediska - Mount Lavinia a Negombo. Pro potápění, windsurfing, kite surfing je vše, co potřebujete. Návštěva Colomba, můžete kombinovat pláž a vyhlídkové dovolené.Náklady na prohlídky Srí Lanky začínají od 76 tisíc rublů.

Thajsko

Siam také patří mezi oblíbené zimní destinace. To je umyto dvěma moři - Andaman a jižní Čína. Počasí se může značně lišit. Na severu je v pohodě, ve středu se vzduch ohřívá na +30 ° C. Cestovali do Pattaya a spojili dovolenou na pláži s exkurzemiatmosféra thajské kultury.

Ti, kdo budou v Phuketu pro nezapomenutelné dojmy, by měli jít do chrámu velkého Buddhy, vylézt na Monkey Mountain a vyzkoušet si nádherné sladkosti na veletrhu ve Městě.Můžete relaxovat v zimě v Thajsku za 60 - 110 tisíc rublů.

Dominicana

Je možné uniknout z civilizace a odpočinout si v Dominikánské republice, kde si můžete odpočinout v zimě. Bohatý podvodní svět, kokosové palmy, sněhově bílé pláže, nejčistší vody Karibského moře - pro všechny tyto cestovatele ocení tento ráj. Haiti je soused Dominikánské republiky. Ostrov je rozdělen dvěma státy. Většina východní části ostrova je obsazena Dominikánskou republikou.

V prvním měsíci zimy prší na ostrově. V lednu a únoru je denní průměrná teplota +25, v Dominikánské republice je suchá a teplá.

Resorty jako Cabarete, Sosua, Playa Dorada, Punta Cana jsou vhodné pro bezstarostnou zábavu na pláži. Boca Chica Lagoon, oplocený od vnějšího světa korálovým útesem, je útulným místem k odpočinku. Historické centrum hlavního města Dominikánské republiky je zařazeno do seznamu UNESCO. Katedrála svaté Marie, kaple Rosario, palác Casa del Almirante, hrad Alcazar zde připomínají epochu Columbus.

Náklady na týdenní cestu do Dominikánské republiky začínají na 122 tisíc rublů.