Krok za krokem: jak udělat pedikúru doma?

V podmínkách rychlého života je velmi důležité sledovat zdraví vašich nohou. V první řadě byste měli zvolit pohodlné, ne stažené boty. Kromě nohou vždy vypadají dobře upravené, je třeba pravidelně dělat pedikúru. K tomu není nutné chodit do salonu, protože takový postup lze provádět nezávisle doma. Proto dnes nabízíme podrobnější zvážení jednotlivých fází a hovoříme o jejich vlastnostech.

Vana na nohy: nejoblíbenější možnosti

První věc, kterou musíte udělat před zákrokem, je odstranění laku na nehty z nehtů, stejně jako připravení všech nezbytných nástrojů. Poté můžete začít změkčit pokožku teplou lázní. Existuje několik nejoblíbenějších možností, o kterých budeme diskutovat později.

Nejjednodušší, ale zároveň účinná koupel nohou nutně obsahuje mořskou sůl. Má příznivý vliv na nohu a dobře zjemňuje pokožku. K tomu přidejte do vody několik lžic soli. Tento postup trvá nejméně pět minut.

Snad jedním z nejoblíbenějších je tonizující lázeň. To může být velmi snadno, protože není příliš mnoho přísad. V teplé vodě je třeba přidat několik lžíce mořské soli, stejně jako esenciální olej. Je lepší použít olej z máty peprné nebo citron, pomeranč. Každá z možností ve své vlastní studně ovlivňuje stav kůže.

Má také dobrý účinek na kůži chodidel v lázni s jedlou sodu. V tomto případě by voda neměla být příliš horká. V závislostiz jeho množství je třeba přidat sodu, ve výši 1 lžíce na 1 litr vody.

Pro ty, kteří dělají pedikúru po práci, doporučujeme relaxační koupel. K tomu je třeba přidat do vody heřmánkový nebo měsíční tinkturu. Mají podobný účinek, takže si můžete vybrat libovolné. Po takové lázni se cítí, že kůže je zvlhčena a nohy jsou uvolněnější.

Obecně se má za to, že udržování nohou v lázni by nemělo být příliš dlouhé. Doba trvání první fáze často závisí na tom, jak rychle se pokožka vypařuje. Ale v průměru bude stačit patnáct minut. Poté jemně otřete nohy ručníkem a můžete bezpečně přejít k dalšímu kroku.

Ošetření kutikuly a nehtů

Jelikož dalším krokem je práce s kutikulou a nehty, je velmi důležité připravit nástroje. V tomto případě budete potřebovat nůžky, kleště a oranžovou tyč. Mimochodem, není vůbec nutné používat takové hůlky, pokud máte speciální silikonovou hůlku pro pedikúru, pak si ji vyberte.

Nejdříve musíte zkrátit volný okraj nehtů, ale ne příliš krátký. Je velmi důležité, aby nehty byly silně zaoblené, aby se zabránilo vniknutí do kůže. Ostré rohy zpracovávají soubor s vysokou abrazivitou. Teprve pak můžete začít pracovat s pokožkou. Pomocí oranžové nebo silikonové tyčinky pohybujte kůžičku zpět. V případě potřeby můžete použít speciální nástroj pro změkčení. Mělo by být aplikováno na několikPoté se zbytky vyčistí bavlněnou podložkou. Pomocí hůlky očistěte nehtovou destičku tak, aby na ní nebyly žádné zbytky kůžičky.

Měsíčky budou vypadat lesklejší, hladší a dobře upravené, pokud jsou ošetřeny oboustranným pilníkem na nehty. To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo ke zranění nehtové desky. Mimochodem, díky leštění vydrží lak na nehty mnohem déle.

Péče o pokožku nohou

\ t

Když jsou prsty a měsíčky již zpracovány, je čas začít s péčí o nohy. K čištění je nejlepší pemza nebo speciální soubor. Použijte soubor lépe v jednom směru, aby kůže nebyla ještě hrubší. Pokud pokožka není dostatečně změkčená, naneste speciální nástroj nebo znovu proveďte koupel nohou. Doslova bude stačit deset minut, abyste mohli pedikúru dále dělat.

Některé dívky dávají přednost pedikúru. Samozřejmě, tento postup je velmi účinný a umožňuje manipulovat s celým povrchem nohou. Díky pánům se díky tomu pokožka rozrůstá o něco pomaleji, což výrazně šetří váš čas i finance.

Nicméně, hardwarová pedikúra má své nevýhody. Prvním a spíše závažným argumentem je samozřejmě cena. Často je poměrně vysoká, zejména u profesionálních zařízení. Ale přesto si všimneme, že v souboru je několik mlýnů. Takové zařízení má dlouhou trvanlivost, takže zapomenetenákup dalších nástrojů.

Všimněte si také, že pro začátečníky může být obtížné vypořádat se se všemi nuancemi práce s takovým zařízením. Proto, pokud si jej chcete koupit, doporučujeme přihlásit se na základní školení. Tak budete mít potřebné informace a všechny nuance práce.

V každém případě, bez ohledu na to, jaký typ pedikúry děláte, je velmi důležité aplikovat krém na pokožku po zákroku. To bude navlhčovat, a také aby bylo měkčí. Pokud si přejete, můžete udělat masáž nohou, která přesně uvolní nohy.

Lakování

\ t

Poslední fáze postupu je lakování. Není nutné to vůbec dělat, namísto toho aplikujte lék na nehty nebo bezbarvý lak pro lesk.

Aby bylo vhodné aplikovat lak, stojí za to použít separátory pro pedikúru. Další věc, kterou musíte udělat, je odmastit nehtovou desku a aplikovat základ. To pomůže vyrovnat povrch a zatraktivnit nehty. Teprve poté je nutné aplikovat lak a počkat až do úplného vyschnutí. V případě potřeby můžete aplikovat vrchní nátěr, díky kterému se lak na nehty drží o něco déle.

Ve skutečnosti může každá žena dělat pedikúru doma. Koneckonců, proces je velmi jednoduchý a netrvá příliš mnoho času. Proto doporučujeme alespoň jednou za dva týdny vyhradit čas pro takový postup. Pouze tímto způsobem budou vaše nehty a nohy vypadat dobře upravené.

Děláte pedikúru sami nebo jdete do salonu?