Maledivy 2018: Všechno o odpočinku na jednom z nejvíce nebeských míst na Zemi

Maledivy - soubor mnoha malých ostrovů náhodně rozptýlených v oceánu. Turistů láká úžasná krajina a mírné klima. Slunce svítí po celý rok a nikdy nejsou velké bouře a tsunami. Maledivy jsou proto již dlouho oblíbeným cílem cestujících, kteří se zajímají o aktivní vodní aktivity.

Jak se tam dostat

Jediným letištěm na Maledivách, které přijímá mezinárodní lety, je letiště Ibrahim Nasir, které se nachází několik kilometrů od Male. Zde jsou přímé lety z Moskvy. Cena vstupenek začíná od 300 dolarů a cesta trvá 9 hodin. Existují možnosti s přenosem. V tomto případě bude cena letu nižší (přibližně 200 USD), ale cesta bude trvat přibližně 13 hodin.

Z letiště se můžete dostat na jiné ostrovy trajektem nebo tradiční lodí za 1-4 dolary. Pokud jsou však vzdálená místa vybrána pro odpočinek, můžete použít hydroplán, který stojí 50–350 dolarů.

Hotely Maledivy, all inclusive

Místní hotely jsou většinou bungalovy, z nichž některé jsou postaveny přímo na vodě a stojí na kůlech. Životní náklady v nich začínají od 400 dolarů za den. Ale na ostrovech jsou levnější možnosti bydlení. Například na Vasofaru, Hulhumale nebo Maafushi si můžete pronajmout pokoj ve 3hvězdičkovém hotelu nebo penzionu za $ 25-60 za den.

Ceny potravin

\ t

Potraviny na Maledivách nejsou levné, zejména pokud se najíte nebo povečeřete v hotelech arestaurace určené speciálně pro turisty. Podíváme-li se na ostrovy, ale jsou obývány místním obyvatelstvem, pak zde najdete dobrá místa, kde vaří národní kuchyni, což je relativně levné. Takže můžete v nich pít kávu za $ 1,5, jíst sendvič - $ 3 a plné jídlo bude stát $ 5-10. Ale v turistických oblastech plná večeře bez alkoholu bude stát asi $ 250 pro dva.

Výlety na Maledivy

S cílem ušetřit na dovolené si turisté mohou vybrat cestu all inclusive. V tomto případě již nemusejí hledat, kde se najíst nebo najíst. Navíc náklady na prohlídky již zahrnují náklady na cestování a ubytování. Ceny za týdenní odpočinek pro dva lidi začínají na 194 tisíc rublů.

Turistické cíle Maledivy

Památky Malediv jsou většinou přírodními objekty. Atoly s malebnou vegetací, krásnými korálovými útesy a modrými lagunami se již staly vizitkou ostrovů. Ačkoli tam jsou také umělé atrakce, z nichž většina se nachází v hlavním městě Male.

Během odpočinku byste měli věnovat pozornost:

 1. Atol Ari. Skládá se ze 70 ostrovů, z nichž každá stavěla restaurace, sportoviště a herna. Turisté Ari lákají bílé pláže, malebné západy slunce a východy slunce na pobřeží.

 1. Podmořský záliv Khanifaru je oblíbeným místem pro potápěče. Květen až listopadZde můžete vidět jedinečný fenomén, kdy se plankton zvedá na hladinu oceánu, který používá jako potravu žraloky velryby a manti.

 1. Madifaru Manta Point Reef, část Ari. Cestovatelé zde lákají manta, jejíž lety lze pozorovat v období listopad-duben.

 1. Palace Muliage. Budova paláce se nachází v Male a je provedena v koloniálním stylu. Budova je ze všech stran obklopena krásnou zahradou. Budova byla postavena specificky pro Sultan Shamsuddin III v 1913. Dnes zde sídlí historické muzeum a vládní jednotky.

 1. Islámské centrum je symbolem města, které se nachází vedle paláce Muliage. Z dálky můžete vidět zlatou kopuli této budovy. Prostředky na výstavbu centra byly shromážděny v jiných muslimských zemích. Dnes je zde náboženská knihovna, konferenční místnost a učebny.

 1. Mešita velkého pátku. Tato stavba byla postavena z korálových bloků na místě starověkého pohanského chrámu. Stěny mešity jsou vymalovány arabským písmem a zdobeny panely z drahého dřeva. Nedaleko se nachází hřbitov sultánů s četnými mauzoleum postavenými na jejich počest. Při návštěvě tohoto místa by se turisté měli oblékat podle místních pravidel (muži musí být v kalhotách a ženy v dlouhých sukních a se zavřenými rukama).

 1. Národní muzeum se nachází na území parku Sultan v centrální části Male. Mezi jeho exponáty můževiz: předměty pro domácnost, mince, oděvy, zbraně, obrazy a dekorace z různých období. Všechny tyto předměty byly nalezeny při archeologických vykopávkách na ostrovech.

 1. Sultánův park. Zde můžete vidět jedno křídlo královského paláce, které zázračně přežilo a po mnoho let sloužilo jako úložiště Národního muzea.

Zábavní a outdoorové aktivity

Turistům, kteří přijíždějí na Maledivy, se nabízí obrovský výběr nejrůznějších zábav:

 1. Ostrov Tour. Je to s ní obvykle začíná odpočívat na Maledivách. Během cesty můžete navštívit sousední ostrovy, včetně neobydlené a rybářské vesnice. Náklady na takovou cestu jsou v průměru 35-50 dolarů.

 1. Rybolov. Na Vaše přání si můžete vybrat ranní, odpolední nebo večerní rybolov. Jeho cena je 20-40 dolarů. To zahrnuje pronájem lodi a potřebné vybavení, stejně jako grilování ulovených ryb. Jděte lovit chobotnice, zde nabízejí za 40-65 dolarů.

 1. Piknik na jednom z neobydlených ostrovů. Ceny za takovou zábavu asi 80-130 dolarů. To zahrnuje cestování lodí na ostrov a náklady na oběd nebo večeři bez alkoholu. Pro ně budete muset zaplatit zvlášť zvlášť.

 1. Ti, kteří chtějí sledovat delfíny na volném moři, mohou jít na dvouhodinovou cestu za 35-65 dolarů.

 1. Surfování. Ostrovy jsou ideální pro profesionální povolání tohoto sportu. Tady praktickyKaždá pláž má školy a vybavení. Surfovací sezóna na Maledivách začíná v únoru a trvá až do listopadu.

 1. Potápění. Maledivy jsou známé pro své korálové zahrady a jedinečnou podvodní faunu. Téměř každý ostrov má zde potápěčská centra. Potápění začíná v lednu a trvá až do dubna. To je během tohoto období v oceánu nejlepší viditelnost.

Kdy jít

\ t

Turistická sezóna na Maledivách v zásadě nikdy nekončí. Vzhledem k tomu, že zde nejsou žádné zvláštní atrakce, tisíce turistů přijíždějí na ostrovy pouze proto, aby se plně uvolnili od shonu a nabití pozitivní energií.

Většina rekreantů raději chodí sem v tzv. „Suché sezóně“, která trvá od prosince do března.

Nízká nebo „deštivá“ sezóna na ostrovech trvá od května do října. Srážky jsou však krátkodobé a okamžitě jsou nahrazeny teplým sluncem. Proto turisté nejsou příliš vystrašení.

Nejlepší doba pro dovolenou na pláži je období prosinec - duben. Zbytek času, teplota vody zůstane téměř beze změny, ale kvůli monzunovým větrům na pobřeží mohou být velké vlny.

Nejvhodnějším obdobím pro rybolov je období od září do května. Chcete-li prozkoumat místní zajímavosti, je lepší přijít na Maledivy během "suché" sezóny.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t

Proč si tolik turistů vybírá Maledivy? Za prvé, toto:

 1. Většinanejlepší a nejkrásnější pláže na světě.
 2. Specifická infrastruktura. Vzhledem k nedostatku silnic můžete chodit naboso i v centru hlavního města, což je nejen příjemné, ale také užitečné.
 3. Unikátní flóra a fauna. Zde si můžete vyzkoušet tropické ovoce, které nelze nalézt nikde jinde.
 4. Přátelská atmosféra a vstřícnost místního obyvatelstva.
 5. Obrovské množství zábavy pro každý vkus.

Zde jsou však některé nevýhody:

 1. Dovolená na Maledivách je klidná a měřená, takže ti, kteří preferují hlučné párty a tančí až do rána, se mohou nudit.
 2. Vysoké náklady na nájemní bydlení a stravu.

Maledivy oprávněně nesou název nebes na zemi. Ostrovy jsou ideální pro klidnou a pasivní dovolenou. Jsou ideální pro líbánky nebo dovolenou milující pár.