Sanatoria na moři 2018. Nejlepší místa k odpočinku a regeneraci

Klima na pobřeží je považováno za mírnější. Nejčistší vzduch, soli a minerály rozpuštěné v mořské vodě mají blahodárný vliv na lidské tělo. To je důvod, proč vždy otevřeli četná střediska a střediska, kde můžete obnovit duševní a fyzickou sílu, stejně jako zlepšit své zdraví.

Sanatoria na Černém moři

Pobřeží Černého moře bylo u našich krajanů vždy velmi oblíbené. Chtěli sem přijet nejen pro rekreaci a zábavu, ale i pro léčbu. Místní zdravotní střediska se specializují především na patologii oběhového a respiračního systému.

Sanatoria na Krymu

Pro mnoho sanatorií je to přísný režim, dnes však tyto instituce nabízejí moderní wellness procedury a možnost vidět památky vybraného regionu. Existuje mnoho sanatorií na Krymu:

 1. Sanatorium "Oren-Krym" se nachází v rekreační oblasti Evpatoria, nedaleko parku, pláže, delfinária a nákupních center. Na svém území jsou vybaveny bazénem a dětskými hřišti. Zde přicházejí pacienti s patologií endokrinní, respirační, urogenitální, trávicí soustavy a problémy s páteří. Středisko je otevřeno po celý rok. V období od května do září začínají náklady na ubytování od 2670 rublů denně.
 2. Sanatorium "Sakropol" se nachází v centrální části Saki. Instituce se specializuje na onemocnění kůže, kloubů, trávicího ústrojí, nervů a nervůgenitourinárních systémů. Během odpočinku mohou hosté sanatoria rozšířit svůj volný čas návštěvou posilovny, knihovny. Pro malé pacienty vybavené hřiště. Cena vstupenky závisí na sezóně a vybrané kategorii ubytování. V létě začíná od 3950 rublů.
 3. Sanatorium „Ay-Danil“ v ​​Jaltě se nachází v okolí malebných zahrad v blízkosti „Artek“. Na jeho území jsou bazény, posilovny, knihovna. Ai-Dagil by měl být vybrán těmi, kteří mají problémy s nervovým, respiračním a kardiovaskulárním systémem. V létě se náklady na léčbu začínají od 5 200 rublů, od října se cena snížila téměř o 50%.

Sanatoria na území Krasnodar

Podnebí Krymského poloostrova a území Krasnodar je téměř totožné, a proto je také vhodné k využití. Mezi nejoblíbenější letoviska na pobřeží území Krasnodar patří:

 1. Sanatorium "Rus" se sídlem v Soči. Nachází se u moře a na jeho území jsou otevřené kavárny, zábavní podniky, bazény, kosmetický salon a dětský koutek. Rusko nabízí programy obnovy pro pacienty s neuralgií, patologií páteře, genitourinárními a kardiovaskulárními systémy. Turisté navíc nabízejí celou řadu lázeňských procedur. V létě, náklady na ubytování v sanatoriu začíná od 5700 rublů a může dosáhnout 30.000 rublů denně. Začínat v říjnu, to jde dolů k 4,700 rublů.
 2. Sanatorium "Anapa-Ocean" bylo postaveno 20 metrů od moře v blízkosti zábavypark. Zde nabízejí léčbu a prevenci nemocí téměř všech vnitřních orgánů, stejně jako kůže, kloubů a podpory těhotných žen. Ceny za ubytování a léčbu začínají na 4000 rublů denně.
 3. Sanatorium "Blue Bay" je otevřeno v Gelendzhiku. Jedná se o vysoce specializované lázeňské středisko určené k léčbě pacientů s tuberkulózou. Kromě lékařské péče dostávají pacienti psychologickou podporu. Na jeho území se nachází soukromá pláž. Cena začíná od 2400 rublů.4. Sanatorium "Perla moře" v Kabardince je jedním z nejstarších v Rusku. Navzdory tomu splňuje všechny mezinárodní standardy. Zdravotnická zařízení vítá hosty po celý rok. Na jeho území se nachází vlastní dobře vybavená pláž s potřebným vybavením, bazén, SPA salon, bar, restaurace, taneční parket, kino, sauna, solárium a masážní salon. Ceny za ubytování v sanatoriu začínají na 7500 rublů.

Sanatoria v Azovském moři

Celé pobřeží Azovského moře je považováno za rekreační a rekreační zónu. Klima zde je poněkud odlišné od Černého moře. Místní střediska nabízejí hostům širokou škálu wellness procedur. Jedná se především o prevenci a léčbu dýchacích, nervových, trávicích, oběhových a močových soustav:

 1. Sanatorium Iskra v Kuchugury nabízí léčbu bahna po dobu 10 dnů. Náklady na celý kurz 9 tisíc rublů. Kromě toho jsou k dispozici lázeňští rekreanti.procedury, magnetická a fyzioterapie, relaxační masáž.
 2. Sanatorium Yeisk nabízí služby pro léčbu patologií genitourinárního, nervového a oběhového systému. Standardní kurz je určen pro 21 dní, ale existují i ​​jiné programy na 12, 15 a 18 dnů. Cena za 12 dní je 21 tisíc rublů.
 3. Sanatorium "Azov" v obci Peresyp. Hlavním profilem zdravotnického zařízení jsou nemoci dýchacího ústrojí. Pro léčbu a prevenci využívají dietní terapii, masáže, balneoterapii a bahenní terapii. Náklady na ubytování v sanatoriu začínají od roku 1750 rublů denně.

Sanatoria v Kaspickém moři

\ t

Pobřeží Kaspického moře není tak oblíbené jako Černé moře. Podmínky pro odpočinek a obnovu zde však nejsou o nic horší. V tomto případě budou náklady na rehabilitaci v místních zdravotnických střediscích dostupné téměř všem:

 1. Sanatorium "Kaspické moře" se nachází v obci Manas nedaleko Dagestánu. Nabízí luxusní podmínky pro posílení pohybového aparátu, metabolismu, kardiovaskulárního a nervového systému. Pro milovníky aktivní zábavy nabízejí různé turistické trasy a výlety lodí. Cena ubytování v resortu začíná od 3400 rublů za den.
 2. Sanatorium "Dagestan", které se nachází v Makhachkala, nabízí rekreantům využití ve 21 směrech. K tomu použijte minerální a termální vody, rašelinu, bahno a slané bahno a zvláštní klima. Sanatorium bylo postaveno v malebném místě 200 metrů od pobřeží.Kaspické moře. Náklady na ubytování zde začínají od 4500 rublů za den.
 3. Sanatorium Kayakent se nachází mezi železničními stanicemi Kayakent a Novokayakent v blízkosti Derbentu. Hlavním profilem ústavu byla léčba zažívacího, nervového systému, kostí a kloubů a gynekologických onemocnění. Na území nemocnice se nachází bahenní, hydropatické a fyzioterapeutické místnosti, stejně jako unikátní termální jezero. Průměrná cena ubytování v sanatoriu je 2500 rublů za den.