Klasická manikúra: odrůdy, technologický výkon

Obsah:

 1. Co je to klasická manikúra?
 2. Výhody a nevýhody
 3. Technologie výroby klasické manikúry
 4. Leštidlo na manikúru
 5. \ t

Každá sebejistá dívka sleduje krásu svých rukou a nehtů. V moderním světě se pojem krásy stal poněkud zkresleným. Všimněte si, že v tomto případě nemluvíme o jasném laku, ale o základní péči, která zahrnuje klasickou manikúru. Jaké nástroje je třeba zakoupit? Jaké jsou technologie manikúry? Dozvíte se o tomto a mnoha dalších věcech v dnešním článku.

Co je to klasická manikúra?

Každý ví, že existuje několik druhů manikúry. Mnoho dívek si pro sebe vybere evropskou verzi. V tomto případě je kutikula zatlačena dozadu a odstraněna oranžovou tyčinkou. Není to však pro každého.

Na druhé straně je popularita klasické manikúry nesporná. Koneckonců poskytuje úhledný a dobře upravený pohled na ruce obecně. Hlavním rozdílem od ostatních typů manikúry je použití řezných nástrojů.

Klasická manikúra: výhody a nevýhody

I přes popularitu tohoto typu manikúry má své výhody a nevýhody. Před registrací v salonu musí být vzaty v úvahu.

Jednou z hlavních výhod pěstované manikúry je jednoduchost designu. To může udělat naprosto každou dívku, dokonce i doma. To by však mělo být prováděno opatrně, při dodržování pravidel atechnologie.

Také klasická manikúra je nejlepším řešením pro vytvrzenou pokožku. A samozřejmě, že postup nebude trvat moc času a peněz. A tohle je pro mnohé těžká výhoda.

V tomto případě jsou však pro mnohé dívky rozhodující nevýhody. Faktem je, že nezkušený mistr v kabině může zranit pokožku. Proto vždy zvažte, zda jsou nástroje sterilizovány. Koneckonců je stále malé riziko infekce. Také účinek takové manikúry nebude příliš dlouhý. Obecně se má za to, že by se mělo provádět alespoň jednou týdně. Ale nezapomeňte na jednotlivé funkce.

Stojí za zmínku, že tato manikúra není pro každého. Dívky, které jsou příliš blízko kapilár, je lepší zvolit jinou možnost. Faktem je, že v procesu zpracování kůžičky je velmi snadno zranitelné. Tento úkol zvládne pouze nejzkušenější mistr.

Technologie výroby klasické manikúry

\ t

V salonu krásy jsou vždy nezbytné nástroje pro manikúru. Pokud se ale chcete naučit, jak to udělat sami doma, proces bude vyžadovat následující:

 • ostré nůžky a kleště;
 • několik pilníků na nehty;
 • tlačná nebo oranžová tyč;
 • leštěné leštění;
 • alkohol nebo desinfekční přístroj;
 • antiseptické;
 • malá nádoba s teplou vodou;
 • sůl nebo mýdlový roztok;
 • olej kutikuly;
 • krém na ruce.

Pokud jde o technologii samotnou, může být pro každého velitele poněkud odlišná. Díky zkušenostem a praxi mnohé z nich zavádějí do procesu další manipulace nebo používají různé nástroje. To vám umožní poskytovat služby nejvyšší kvality. Dnes však nabízíme možnost zvážit postupné pokyny pro klasickou manikúru.

Především je nutné zacházet s rukama klienta antiseptikem. V tomto případě majitel musí vždy pracovat ve speciálních rukavicích.

Poté by měly být ruce umístěny do malé lázně s teplou vodou. V případě potřeby můžete přidat sůl nebo mýdlový roztok. Tento postup je nutný pro zjemnění pokožky kolem nehtů. Často proces trvá déle než deset minut.

Na každém prstu nadzvedne mistr kutikulu opatrným pohybem pomocí pístu nebo oranžové tyče. Je velmi důležité, aby pohyby směřovaly nahoru.

Kutikula může být řezána nůžkami nebo kleštěmi. Je důležité to provést v jedné plné linii, aby se po proceduře nevytvořily žádné otřepy. Proto je nutné každý hřeb zpracovávat.

Po úplném ošetření pokožky na všech prstech postupuje mistr k nehtům. Pomocí pilníku na nehty můžete změnit tvar a vytvořit vhodnou délku. Pamatujte, že nástroj musí být používán v jednom směru. To zabrání delaminaci nehtové destičky. Pokud je to nutné, můžete si nehty vyleštit,odstranit i drobné nesrovnalosti.

Pokud se nepředpokládá použití laku, pak hmota zůstává malá. Stačí kutikulu ošetřit speciálním olejem a na ruce aplikovat hydratační krém.

Klasická gelová polská manikúra

\ t

Pokud plánujete aplikovat polštářek na gely, musíte provést několik dalších kroků k dokonalé manikúre.

Aby se gelové laky udržovaly na nehtech po dlouhou dobu, musí být připraveny. K tomu master zpracovává povrch speciálním buffem. To vytváří drsnost na nehtové desce. Dalším krokem je zpracování s ubrouskem s kapalinou pro odmašťování přírodních nehtů. Díky tomu jsou kosmetické výrobky odstraněny z povrchu, stejně jako zbytková vlhkost a prach.

V případě potřeby naneste základní nátěr, který schne na vzduchu.

Velitel aplikuje základní nátěr, který musí být v lampě vysušen.

Poté by se měsíčky měly obarvit barevným polštářkem. Pro dosažení hustšího povrstvení doporučují výrobci použití dvou vrstev. Každá z nich musí být sušena ve speciální lampě.

Aby se gelový gel aplikoval co nejblíže k pokožce, můžete volitelně použít tenký štětec. Mnoho mistrů se uchyluje k této metodě.

A konečně, konečnou fází je povrchová úprava.

Manikúrový gelový lak je neuvěřitelně krásný i doma. Hlavní věc - nezapomeňteNaneste speciální olej na kůžičku, abyste ji po tak dlouhém ošetření navlhčili. To dá nehty dobře upravený vzhled.

Jak vidíte, proces vytváření klasické manikúry není vůbec komplikovaný. Samozřejmě to vyžaduje určité znalosti a praxi. Ale zároveň se každá dívka bude moci naučit, jak to udělat sami.