Jezero Teletskoye v roce 2018: Velkolepý odpočinek v malebné oblasti Altajského území

Altajské hory jsou také nazývány zemí modrých jezer. A to není překvapující, protože je jich zde nejméně tisíc. Největší a nejkrásnější je jezero Teletskoe. Davy turistů nelze najít na jeho břehu, a to je místo, kde přitažlivost tohoto místa leží. Během volného času může cestující plně vychutnat velikost tohoto regionu.

Jak se dostat do Lake Teletskoye

Jezero Teletskoe se nachází na území okresů Ulagansky a Turochaksky. Jeho severní pobřeží, v místě, kde teče řeka Biya, je pro turisty nejpřístupnější. Most byl postaven přes Biya, který spojil dvě vesnice - Iogach a Artybash.

Ti, kteří plánují cestovat autem, by měli následovat do Gorno-Altaisk podél dálnice Chuisky a pak odbočit směrem k vesnici Kyzyl-Ozek. Po absolvování Verkh-Biysk je nutné odbočit doprava.

Pokud máte v úmyslu cestovat autobusem, pak musíte jet do Artybash.

Z odlehlých oblastí Ruska je nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, přes Gorno-Altaisk, kde můžete letět letadlem. A odtud k jezeru musíte jet autobusem, minibusem nebo taxíkem. Vlaky v Altai nejdou.

Cesta k jižnímu pobřeží jezera je však obtížnější a místa zde jsou malebnější. Ti, kteří plánují navštívit toto konkrétní pobřeží, by měli navázat na Aktash podél Chuiskyho traktu a pak se obrátit na Ulagan. Silnice jsou zde špatné, proto je lepší zvolit SUV pro cestování.

Kde se ubytovat na pobřeží Teletskoského jezera

\ t

Na severním břehu jezera ve vesnicích. \ TArtybash otevřel velké množství rekreačních center. Ve výšce sezóny jsou zde ceny poměrně vysoké a za den pobytu v některých z nich může turist požádat až o 1000 rublů denně.

Rekreační laguna

Základna se nachází v blízkosti obce Artybash, vedle různých míst zábavy a prohlídek. Nabízí 8 pokojů "luxusní" a "elitní" třídy.

Rekreanti mohou navštívit saunu, lázně, hrát kulečník, rybařit nebo se vydat na výlet do Novosibirsku.

Náklady na ubytování na základě "Laguna" od 900 rublů.

Rekreační středisko Eden

Turistická základna je vhodná zejména pro milovníky aktivní zábavy. V závislosti na ročním období jsou rekreantům nabízeny možnosti snowboardingu, lyžování, sáňkování, cyklistiky, plavby na jezeře, rybaření, návštěvy lázní nebo jednoho z mnoha výletů.

Životní náklady zde začínají od 500 rublů denně.

Rekreační zařízení Golden Lake

\ t

Komplex se nachází v malebném místě na pobřeží jezera Teletskoye. Ti, kteří raději tráví čas aktivně, nabízejí tenis, volejbal, badminton, jízdu na koni, rafting nebo návštěvu jedné z výletů. Ti, kteří dávají přednost relaxační dovolené, mohou jezdit na jezeře na lodi. Pro děti na území základny je k dispozici dětské hřiště a miniklub.

Životní náklady v "Golden Lake" začíná 350 rublů.

Rekreační středisko Pearl

Komfortní komplex je otevřen v obci Artybash. V odpoledních hodinách si mohou turisté zahrát stolní tenis nebo kulečník, zaplavat si v bazénu a večer si odpočinout v baru karaoke. K dispozici je herna pro děti. Znalci aktivního odpočinku si mohou vychutnat rafting na řece, procházky po turistických trasách, výlety na koních, auto nebo loď.

Nejlevnější pokoj v perle je od 500 rublů denně.

Rekreační středisko Estyube

Základna se nachází v nádherném místě na pobřeží jezera Teletskoye. Do turistického komplexu se můžete dostat pouze vodou z vesnic Iogach nebo Artybash, takže příroda zde je nedotčena civilizací. Aktivní turisté mohou rybařit, zahrát si badminton, tenis nebo kulečník, vydat se na prohlídku jezera na lodi nebo jít do malebných vodopádů.

Životní náklady vycházejí z 3 000 rublů denně.

Holiday Village Mountain Lake

Hostům je nabízeno komfortní ubytování, vodní projížďky, wellness procedury (patonové koupele, zábaly, inhalace, fyto sudy, masáže atd.), Rybaření, jízda na koni, rafting na řece a výlety.

Náklady na odpočinek na "horské odpočinek" začíná od 2500 rublů.

Rekreační středisko Artybash

Díky dobré poloze a vynikajícím službám mohou turisté relaxovat v malebném koutě Altaj. V létě mohou hosté „Artybash“ rybařit nebo jezdit na ATV. V zimě jim bude nabídnuta jízda na sněžném skútru. Kdykolivpro ně byla otevřena posilovna a kulečník a organizovali také výlety.

Nejlevnější pokoj v komplexu stojí od 2100 rublů.

Kempování Karagay

Základna se nachází na jižním pobřeží v zálivu Karagai. Nedaleko se nachází státní rezervace Altai. Na území „Karagaya“ se nachází herní pavilon a sportovní hřiště. Kromě toho můžete jít rybařit nebo výlety lodí. Kemp má vlastní písečnou pláž, kde nabízí vše potřebné pro pohodlný odpočinek.

Náklady na ubytování na základě 2100 rublů.

Rekreační středisko Altyn-Tuu

Komplex se nachází u ústí řeky Chulyshman. Zde nabízejí odpočinek na odlehlém místě daleko od civilizace nebo jdou na výlety do přírodních rezervací, vodopádu Uchar nebo údolí Chulyshman. Na území "Altyn-Tuu" jsou bazény, koupele, hřiště.

Náklady na odpočinek zde začínají od 950 rublů.

Rekreační středisko Biysk děrování

\ t

Areál je otevřen na břehu řeky Biya. Kromě dětských hřišť a ruské lázně najdete také lázně, které nabízejí fyto-saunu, masáže a cedrový fitobochka. Pro milovníky čaje nabízejí čínský čajový obřad. Fanoušci outdoorových aktivit si mohou vychutnat paintball, rafting, trekking nebo jízdu na koni nebo výlety lodí.

Náklady na pokoje zde začíná od 700 rublů.